Ако мразите некој...

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Па мразам неколку личности, но го избегнувам и не се замарам со нив.. ако некој мразам несакам ни да го гледам.:toe:
 

MarinkaUSA

~I like myself the way I am~
Член од
7 февруари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
3
Ако мразам некој тоа е заради тоа што има некои особини кои не можам да ги поднесам, сигурно не е заради тоа што таа личност има или нема она што имам или немам јас
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Како може да мразите некој бе??? Ако те нервира некој тогаш ок,не разговараш многу многу со него ама да го мразам??? Го неам осетено тоа до сега не ни сакам да го осетам а и нема.
 
Член од
15 април 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
ОМРАЗАТА Е ЕДНО ОД НАЈ НЕУБАВИТЕ ЧУВСТВА ДОСЕГА НЕ СУМ ГО ПОЧУВСТУВАЛА И СЕ НАДЕВАМ НАМА НИКОГАШ ВО МОЈОТ ЖИВОТ ДА ГО ПОЧУВСВУВАМ.
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
едноставно не постои за мене
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
Gi mrazam na momenti samo tie sto gi sakam:toe: Ama kratko trae toa:)
TENKA E LINIJATA MEGU LJUBOVTA I OMRAZATA
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
TENKA E LINIJATA MEGU LJUBOVTA I OMRAZATA
Kako mozhe da e tenka linijata megju neshto da mrazish i neshto da sakash ?
Choveche, prekinete so nekoi chudni filozofii, ne se jade se shto leta, mnogu ste chudni, ozbilno!

Inache, ovaa Lady otvara mnogu interesni temi!:) Sekoja chest.
Pa da se nadovrzam.. ermm, mislam deka ne e tochno toa. Jas mnogu lugje mrazam, ali, veruvaj, ni del od niv go nemam. Mozhebi bash i zoshto e obratno gi mrazam. A mislenjeto na avtorot na temava? Ne vidov dali se iznasnil, mislam ne!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
не мразам никого..и тешко дека ке почнам да мразам..треба ептен нешто лошо да ми стори:smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Мразам е мн силен збор да се каже. Па ај јас ке кажам не ги поднесувам неколку личности кои ми згрешиле или на каков било начин ме повредиле или наштетиле. Иначе нисто не правам во врска со нив. Кога некој ми згреши, за мене тој човек веке не постои на планетава, не превземам нисто, не се карам или тепам или такви глупости. Најпрво ги викам на разговор да се расчисти зосто се се случил..ако сака добро ако не пак добро. После тоа не го/ја сметам во живите луѓе искрено, може со сака да прави :toe:
За оние обичните со кои немаш баш никаква врска, и ти ги креваат живците ко ке сеташ по град, нишо не правам, ме нервираат и стално ке ме нервираат со тоа нивно однесување...али јбг сите сме различни..
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
ЗА НЕКОГО ДА ЗАМРАЗИШ МОРА ПРЕТХОДНО ДА СИ ГО САКАЛ, И ДА ТЕ ИМА ПОВРЕДЕНО (на ваков или таков начин). Сметам дека луѓето кои не си ги сакал, не можеш да ги мразиш.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
91
Поени од реакции
1
Јас не мразам, поради тоа што мразењето е напорно...на пример....ако јас мразам некој/а, во негово/нејзино присуство јас се иритирам....се нервирам...секој потег негов/нејзин ме нервира итн...а од другата страна тој/таа апсолутно ништо не осеќа....па види сеа кој е во загуба....
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
....има људи шо мразам..заради она како с еоднесуваат спрема мене...едноставно незнам...а не би сакал да мразам некого:toe:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.751
не мразам никој заради тоа што има нешто што ја го немам.... ги мразам оние што се плитки,глупави, не размислуват ич....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom