Акните - повеќе од тинејџерски проблем

Член од
2 февруари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
0
Jas imav premnogu akni na vremeto duri sr plasev da ne ostanat fleki po liceto,nema sto ne probav no najveke mi pomogna rakijata,znaci non stop cistenje po aknite so rakija i nikako stiskanje ili fakanje po liceto i so tek na vreme ke se povlecat aknite...koj saka moze da proba so rakija...

Sent from my C2105 using Tapatalk


со ракија помага за поткожните јас по 5 чашки на ден и ми се очисти лицето
 
L

Löwe

Гостин
Дајте некој совет за мрсна кожа на лицето. Значи немам акни ама кожава ми е како со Брилијант да ми ја мачкал некој. Ја мијам и по едно пола саат саат минимум секако ми е мрсна.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Дајте некој совет за мрсна кожа на лицето. Значи немам акни ама кожава ми е како со Брилијант да ми ја мачкал некој. Ја мијам и по едно пола саат саат минимум секако ми е мрсна.
Pomalce majonez,margarin i se so e mrsno..
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Дајте некој совет за мрсна кожа на лицето. Значи немам акни ама кожава ми е како со Брилијант да ми ја мачкал некој. Ја мијам и по едно пола саат саат минимум секако ми е мрсна.
И по пола саат пак се миеш? :)
Колку поретко го миеш лицето со сапун, толку подобро. Со често миење не правиш ништо освен што ја сушиш кожата, што може да доведе до иритации. Трудејќи се да одржат баланс на така сува кожа, жлездите ќе се активираат и ќе почнат да лачат повеќе маснотии.
Значи освен тоа што треба да припазуваш на исхрана, гледај миењето да биде сведено на минимум - наутро и навечер. Бекутан и Асодерм се сапуните што ми ги препорача мојот дерматолог. И секако, биди трпелив додека ги чекаш резултатите затоа што ова не е нешто што би се средило преку ноќ.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.318
Поени од реакции
11.916
ке кренеш температура ако компирот е зелен, пред да ги цедиш убаво провери го да нема нигде зелено, жолт да е цел, еве јас веќе 3ти ден пијам компири ми нема ниедна акна искочено, а раничките ми избледуваат
Пиеш уште или? Има резултати?
 
Член од
28 јануари 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Имам проблем со црнки на носот и проширени пори во тој дел, некој совет како може да се исчистат црнките и дали може некако да намалат проширените пори? Благодарам.
 
B

babsyy

Гостин
Имам проблем со црнки на носот и проширени пори во тој дел, некој совет како може да се исчистат црнките и дали може некако да намалат проширените пори? Благодарам.
Ќе си го испариш лицето над топла вода, за убаво да ти се отворат порите и ќе си купиш ленти на Есенс или Нивеа.
Мене подобри ми се првите, и ги купувам од маркетите најчесто. Ќе побараш Essence - purifying nose strips. На паковањето ти пишува упатство за тоа како се користат.

После тоа можеш да си купиш пилинг на Неутрогена, од оние за секојдневна употреба, медицински е и одлично ја одржува состојбата на кожата и е супер за митесерите.




За порите можеш редовно (секое утро) да ставаш коцки мраз пошто ги стеснуваат порите, или па ако те интересираат препарати јас ја имам маската на Хаушка



која е за таа намена, да ги израмни неправилностите на кожата и да ги намали порите.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.385
Поени од реакции
5.214
Сакам да слушнам ваше мислење после употребата на роакутан,за колку време се излекува,несакани ефекти,дневна доза итн..
Еве јас веќе 2 месеци ги користам,но многу малку сум излекуван.
Благодарам
Koristev Roacutanne 6 meseci. Nekoj si 200 apcinja tuto kompleto 12000 ili 16000den cel tretman, ne se sekavam bese 2004, 2005 godina.
Aknite na lice skroz na skroz se ocistija. Aknite na grbot 90% se namalija. Tie 10% se aktivni samo na leto.
Nus pojavi za vreme na koristenjeto Ke ti se susi mnogu kozata. Ke ti ispuka ustata korka ke se napravi. Labelo so tebe non stop.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Дали тие што сте се мачкале со Далацин имате проблем со чешање? Неможам да издржам, после пола саат од мачкањето почнува ептен гадно да чеша, ќе пукнам...
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
A ima li nekloj koristeno skinoren za lekuvanje na luzni od akni i dali ima efekt ?
 

joy_vanity66

S kyu maho
Член од
6 април 2014
Мислења
8
Поени од реакции
1
Во периодот на пупертет ни се појавуваат многу акни и црнки. Како превентива од ова би препорачал маска која содржи 1 кафена лажичка мед, 1 кафена лажичка прополис и 1 кафена лажичка ракија. Маскава треба да стои 2 часа на вашето лице а потоа да се измие со млака вода. По вадење на маската лицето ќе ви биде чисто и мазно. Маската покажува ефекти по неколку пати користење.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Користи Хлоранфеникол такво течно е со памук се мачка на лицето и за 2 недели ми се зачисти лицето и после го батали мрзеше ме да ставам а иначе до колку години излеват брункки по лицето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom