Акните - повеќе од тинејџерски проблем

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
A ima li nekloj koristeno skinoren za lekuvanje na luzni od akni i dali ima efekt ?
Јас ја користев ми ја препорача Др. Анчевски пред 4 години бидејки имав проблеми со кожата на лицето и челото По 4 месеци користење во комбинација со eucerin purifyer резултатите се перфектни. Лицето ми стана потполно чисто и сите проблеми завршија. Кремата исклучиво се користи есен или зима кога помалку се потиме и е поладно времето. Сега само како превентива користам еуцерин сапун ph5 и 5та година е супер.

Кремата не ја купувајте на своја рака него само исклучиво по консултација со дерматолог. Другарче мое ја купи сам од аптека имаше акни и од акни сега има лузни, се унакази и изгори за цел живот.
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Контратубекс ??..има некој искуство со лузни од акни,флеки,дупки,како да ги наречам...
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Хлоранфеникол (Хлорадерм) има ли користено некој?
 
Член од
2 септември 2014
Мислења
13
Поени од реакции
12
Јас имав многу акни особено по вратот, грбот и нозете.

Секојдневно премногу јадев мајонез, значи немаше ден да не јадам мајонез со било што. Има веќе година дена каде не јадам воопшто мајонез (или 2-3 пати во месецот) и акните од грбот и нозете ги снема тотално. Уште околу грлото останаа ама тие се во незначителен број.

Значи кај мене причината беше прекумерното јадење мајонез.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Da ishranata ima mnogu golemo vlijanie, no kaj zenskite dokolku imaat akni znaci zboruvam za akni ne za bubuljici treba da si ispitaat slucajno da ne imaat policisticni jajnici, a ne da go maltretiraat liceto so kozmetiki toa e moj sovet;)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Контратубекс ??..има некој искуство со лузни од акни,флеки,дупки,како да ги наречам...
Еднаш имам користено, но на колено. Мала тубичка, не знам за мали лузнички на лице, веројатно ќе биде ефикасна. Кај мене на коленото е 12 цм долга лузна, 1 цм широка, така што од една употреба немаше ефект.
Хлоранфеникол (Хлорадерм) има ли користено некој?
Антибиотик е ова, помага при воспалување, само внимавај со прекумерна употреба (пречесто чистење) да не дојде до сувост на лицето. Горчливо е :)
Јас имав многу акни особено по вратот, грбот и нозете.

Секојдневно премногу јадев мајонез, значи немаше ден да не јадам мајонез со било што. Има веќе година дена каде не јадам воопшто мајонез (или 2-3 пати во месецот) и акните од грбот и нозете ги снема тотално. Уште околу грлото останаа ама тие се во незначителен број.

Значи кај мене причината беше прекумерното јадење мајонез.
9 години како немам јадено мајонез, чоколадо, како немам пиено црн сок. Кај мене тоа е причинител. Сега се откажав и од сувомеснати производи, и тие ми се големи причинители. Во план сум да ставам на минимум и млечни производи.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Контратубекс ??..има некој искуство со лузни од акни,флеки,дупки,како да ги наречам...
bratche dzabe ti e kontratubex godina i pol go koristev ne e za luzni od akni toj ke probam sega laserski mozhebi vikaat mn bil efikasen
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Еднаш имам користено, но на колено. Мала тубичка, не знам за мали лузнички на лице, веројатно ќе биде ефикасна. Кај мене на коленото е 12 цм долга лузна, 1 цм широка, така што од една употреба немаше ефект.

Антибиотик е ова, помага при воспалување, само внимавај со прекумерна употреба (пречесто чистење) да не дојде до сувост на лицето. Горчливо е :)

9 години како немам јадено мајонез, чоколадо, како немам пиено црн сок. Кај мене тоа е причинител. Сега се откажав и од сувомеснати производи, и тие ми се големи причинители. Во план сум да ставам на минимум и млечни производи.
Хлоранфеникол има и тоник јас користам само праша тука дали има и некој друг шо го користе
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.491
Има некој одено кај др.Горица Дачевска?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Хлоранфеникол има и тоник јас користам само праша тука дали има и некој друг шо го користе
Ок, сеа видов на претходните страни дека си пишал, ја мислам информативно прашуваш... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom