Аба лига 2016/2017

Кој ќе ја освои АБА лигата?

  • Црвена Звезда

    Гласови: 11 29,7%
  • Цедевита

    Гласови: 4 10,8%
  • Будуќност

    Гласови: 4 10,8%
  • Партизан

    Гласови: 9 24,3%
  • Мега Лекс

    Гласови: 3 8,1%
  • Некој друг

    Гласови: 6 16,2%

  • Вкупно гласачи
    37

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Јас сум за да се укине АБА, тотално неинтересна е, и дај боже да ја забранат. Соколи,Морнар,Мзт,Сутјеска... наредна сезона може и Пелистер да го примат. Само 3 екипи се ок, Будучност,Цедевита и Звезда.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Јас сум за да се укине АБА, тотално неинтересна е, и дај боже да ја забранат. Соколи,Морнар,Мзт,Сутјеска... наредна сезона може и Пелистер да го примат. Само 3 екипи се ок, Будучност,Цедевита и Звезда.
:icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
9/9 MZT za tri :cuc:..Prvata trojka ja pogodija na 20-30 sekundi pred kraj na 1/4.:kafence:
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Будучност 10-2 скор, двата порази од КарпУш и МЗТ.
#hehe #mkdliganajjaka
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Trenerov na Igokea im vika sutra cu vam jebati majku u 10 saati.

I site kjutat ko picinja..Zemi,istresi go pred kameri.:sakasuste:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Trenerov na Igokea im vika sutra cu vam jebati majku u 10 saati.

I site kjutat ko picinja..Zemi,istresi go pred kameri.:sakasuste:
Истреси го пред камери ... Е затоа сме срање како репрезентација, кај нас кошаркарчињата се ку.ат на тренерите. Што ке го истресе ? Не е тренерот крив што се они шупаци, за џабе сигурно не им го кажал тоа, што ке кажеш за Вујошевиќ кога го фати Богдан за врат и го испрати у соблекувална ? Затоа сеа у Европа е еден од подобрите шутери. Секој што тренирал спорт знае дека ова е нормално и во многу ситуации потребно за да се освестат што прават, да се знае кој е тренер кој е играч. Паралела ке ти направам со Вујо и Лино у ракомет кога ке заебе некој од играчите парче ги прават затоа сеа се меѓу најдобрите у светот.
Мислам дека беше сегашниот тренер на Ѕвезда во едно дерби со Партизан у Пионир кога им урлаше
Они дају кош ви скидате гаќе.
Затоа доби Игокеа им направи ријалити чек на момците да не се глупираат.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Ke vi ebam majkata i skidate gače isto e.:)
Ај свиркај си зашто тоа тиквата на раменици што ја имаш за друго нешто да испроцесира тешко. Побарај по Јутуб ке видиш што и како се дешава.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Истреси го пред камери ... Е затоа сме срање како репрезентација, кај нас кошаркарчињата се ку.ат на тренерите. Што ке го истресе ? Не е тренерот крив што се они шупаци, за џабе сигурно не им го кажал тоа, што ке кажеш за Вујошевиќ кога го фати Богдан за врат и го испрати у соблекувална ? Затоа сеа у Европа е еден од подобрите шутери. Секој што тренирал спорт знае дека ова е нормално и во многу ситуации потребно за да се освестат што прават, да се знае кој е тренер кој е играч. Паралела ке ти направам со Вујо и Лино у ракомет кога ке заебе некој од играчите парче ги прават затоа сеа се меѓу најдобрите у светот.
Мислам дека беше сегашниот тренер на Ѕвезда во едно дерби со Партизан у Пионир кога им урлаше
Они дају кош ви скидате гаќе.
Затоа доби Игокеа им направи ријалити чек на момците да не се глупираат.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Е ај сеа и ти. Баш затоа што бил фатен за врат Богдан, сега е еден од подобрите. Тоа е сељачко однесување, кој е тој клошар да ми вика ќе ти ебам мајката. Ќе му ебам јас него. Така се мотивираат само на Балканов, ќе ти ебам мајка, сестра, вујна.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Е ај сеа и ти. Баш затоа што бил фатен за врат Богдан, сега е еден од подобрите. Тоа е сељачко однесување, кој е тој клошар да ми вика ќе ти ебам мајката. Ќе му ебам јас него. Така се мотивираат само на Балканов, ќе ти ебам мајка, сестра, вујна.
Не затоа што го фатил за врат него затоа што има авторитет врз играчите и се знае кој што и како е, се знае што треба да прават они 3 напади по ред се глупираат нормално дека ке се изнервира, секој тренер барем еднаш им има соберено на играчите вака. Што да им прави да го гали по глава ако момци така само напред.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не затоа што го фатил за врат него затоа што има авторитет врз играчите и се знае кој што и како е, се знае што треба да прават они 3 напади по ред се глупираат нормално дека ке се изнервира, секој тренер барем еднаш им има соберено на играчите вака. Што да им прави да го гали по глава ако момци така само напред.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Да ама не со пцовки. Јас не знам како може некој да се мотивира откако ќе му изебат мамето. Ќе го превртам на паркет. Ама ај добро.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Да ама не со пцовки. Јас не знам како може некој да се мотивира откако ќе му изебат мамето. Ќе го превртам на паркет. Ама ај добро.
Абе сеа зависи ама пак он не ги пцуе затоа што така сака него затоа што заслужиле 3 напади ташак си играат по 2 поени тоа се 6 толку и победија мислам да ги оставеше ке испуштеа победа.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555


''Sa većim delom utakmice mogu biti zadovoljan, čak smo možda i rano došli do velike prednosti što je dovelo do pada koncentracije, ali ja kao trener neću dozvoliti da se ovakve stvari dešavaju, da se od sigurno rezultata neke stvari dovode u pitanje. Prvi set je osvojen kada je u pitanju ABA liga, imamo još dva seta. Najbitnija nam je sledeća utakmica, sada se okrećemo Olimpiji. Karpošu i kolegi Nikoliću želim mnogo sreće, da izbore opstanak'', izjavio je Bajić.

 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Да ама не со пцовки. Јас не знам како може некој да се мотивира откако ќе му изебат мамето. Ќе го превртам на паркет. Ама ај добро.
:pos:
Ќе го превртел на паркет... :ROFLMAO: Он е платен да игра за тој тим и да го слуша тренерот, нема што да се лути ако играат лошо и некој им разебе се живо. Некогаш стварно добро делува такво нешто на играчите, јас искрено не го кривам тренерот, според мене добро постапи.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
:pos:
Ќе го превртел на паркет... :ROFLMAO: Он е платен да игра за тој тим и да го слуша тренерот, нема што да се лути ако играат лошо и некој им разебе се живо. Некогаш стварно добро делува такво нешто на играчите, јас искрено не го кривам тренерот, според мене добро постапи.
Знaчи ти нa пример имaш вaкoв периoд и не игрaш дoбрo, земa тренерoт ти ебе мaтер сo пцoвки и ти нaеднaш се мoтивирaш? Јaс рaзбирaм нервoзa и се, не викaм дa не им се рaзвикa aмa дa ги пцуе, не знaм бaш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom