Аба лига 2016/2017

Кој ќе ја освои АБА лигата?

 • Црвена Звезда

  Гласови: 11 29,7%
 • Цедевита

  Гласови: 4 10,8%
 • Будуќност

  Гласови: 4 10,8%
 • Партизан

  Гласови: 9 24,3%
 • Мега Лекс

  Гласови: 3 8,1%
 • Некој друг

  Гласови: 6 16,2%

 • Вкупно гласачи
  37
Член од
23 август 2010
Мислења
38.566
Поени од реакции
110.082
Знaчи ти нa пример имaш вaкoв периoд и не игрaш дoбрo, земa тренерoт ти ебе мaтер сo пцoвки и ти нaеднaш се мoтивирaш? Јaс рaзбирaм нервoзa и се, не викaм дa не им се рaзвикa aмa дa ги пцуе, не знaм бaш.
Па ме пцуеле, ќе ќутиш што ќе правиш, знам дека сум крив и не сум одиграл добро...
 
G

Goldie

Гостин
Знaчи ти нa пример имaш вaкoв периoд и не игрaш дoбрo, земa тренерoт ти ебе мaтер сo пцoвки и ти нaеднaш се мoтивирaш? Јaс рaзбирaм нервoзa и се, не викaм дa не им се рaзвикa aмa дa ги пцуе, не знaм бaш.
Ќе се мотивираш ако знаеш дека наредниот ден во 10 саат на тренинг душата ќе ти ја извади :D
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
3.641
Ima.

Dobiv informacija od prijateli sto idat na skijanje so kola u Francija deka imalo verizen sudar so 30 koli kaj nis, silno nevreme i slaba vidlivost i posle nekolku saata u mesto gi usmerile preku selata.

Spored gagi na sportmedia trebalo da odrzat trening vecer ali prasanje e dali ke go odrzat. Kako so rece Gallini pred 10 dena, taka ispagja i za nas. We suffered a serious sporting disadventage radi nevremeto.
 
G

Goldie

Гостин
Добар старт на Исаја Остин за ФМП за 12 минути на паркет постигнал 9 поени (3/5 за 2, 1/1 за 3) со 4 скокови
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Карпош чавки куртони, ставиле карта за Звезда 3.000,00 денари, после сакаме популаризација на овој спорт во МК... Уште многу ке се радуваат на 4 место што очигледно е плафон за оваа вукојебина
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.159
Поени од реакции
5.128
Дно дно дно нека га умре у најголеми муке и он и сви његови блиски
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.603
Поени од реакции
16.567
Јас сум за да се укине АБА, тотално неинтересна е, и дај боже да ја забранат. Соколи,Морнар,Мзт,Сутјеска... наредна сезона може и Пелистер да го примат. Само 3 екипи се ок, Будучност,Цедевита и Звезда.
Мислам дека му должиш извинување на КК Партизан за изјавава :)
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Браво за Карпош, нека цркнат предавниците :oeoeoe:
Колку плиткоумно размислување.
Предавници се обичните луѓе кои навиваат за странски тим, а браво за лоповите како Стевче, Грујо и Заев кои не ебаваат на секое поле од животот и ја уништуваат државата. После кога ќе биде лебот 50ден. и за струја ќе плаќаш по 300 евра немој да плачеш.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Вие знаете ли Карпош кои се? Тимиште е тоа бе, среќа 100 евра не беа картите. Најтешко гостување на Ѕвезда ќе е ова.
Предавници па. :pos:
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.974
Поени од реакции
2.908
Колку плиткоумно размислување.
Предавници се обичните луѓе кои навиваат за странски тим, а браво за лоповите како Стевче, Грујо и Заев кои не ебаваат на секое поле од животот и ја уништуваат државата. После кога ќе биде лебот 50ден. и за струја ќе плаќаш по 300 евра немој да плачеш.
Што има врска сеа сметките за струја со картите на утакмица на К.С.? Ова твоево е далеку поплиткоумно размислување за разлика од членот погоре што го напиша тоа и не грешеше ни малку. А за лоповите како наведениве треба на друг начин да се средат ама споредбава ти беше ВРВ.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.603
Поени од реакции
16.567
У право е @КУ_воли_Звезду многу е лицемерно да се подржува фанатично навивање за Манчестер, Челзи, Барса, Реал, Милан, ПСЖ и такви тимови, а не е ок да се навива за тим кој порано бил дел од нашата земја.

Добро, ке каже некој имаат политички пароли против Македонија. Ја и у Белград кога сум бил и у Скопје кога исто доаѓале тие песни не сум ги пеел и отсекогаш сум бил политика да не се меша во спортот, ама јбг док да сватиме ние Балканците некои работи, возот отиде...
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Што има врска сеа сметките за струја со картите на утакмица на К.С.? Ова твоево е далеку поплиткоумно размислување за разлика од членот погоре што го напиша тоа и не грешеше ни малку. А за лоповите како наведениве треба на друг начин да се средат ама споредбава ти беше ВРВ.
Кога на тој начин ги сфаќаш работите тешко дека може да ти објаснам или да те убедам. Небитно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom