Аба лига 2016/2017

Кој ќе ја освои АБА лигата?

 • Црвена Звезда

  Гласови: 11 29,7%
 • Цедевита

  Гласови: 4 10,8%
 • Будуќност

  Гласови: 4 10,8%
 • Партизан

  Гласови: 9 24,3%
 • Мега Лекс

  Гласови: 3 8,1%
 • Некој друг

  Гласови: 6 16,2%

 • Вкупно гласачи
  37
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.965
Поени од реакции
1.240
У право е @КУ_воли_Звезду многу е лицемерно да се подржува фанатично навивање за Манчестер, Челзи, Барса, Реал, Милан, ПСЖ и такви тимови, а не е ок да се навива за тим кој порано бил дел од нашата земја.

Добро, ке каже некој имаат политички пароли против Македонија. Ја и у Белград кога сум бил и у Скопје кога исто доаѓале тие песни не сум ги пеел и отсекогаш сум бил политика да не се меша во спортот, ама јбг док да сватиме ние Балканците некои работи, возот отиде...
Навивачите на Манчестер, Реал, Милан итн никаде не велат дека Македонија ине елиника. За разлика од вашите кои јасно им го ци_аат на браќата педери од Хелас. Баш ме интересира кога велиш дека у Белград не ги пееш тие песни, ами што правиш ? Дремеш како мисир со главата пикната у шупак ? Да се разбереме дека ова не го зборувам за лугето кои имаат српска жичка, туку за одродените кои се повеќе Срби од самите Срби.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.561
Поени од реакции
16.386
Ете колку си упатен у навивачкиот свет и уште колку ти е ограничено IQ, т. е. дека си полн со стереотипи.

1. Не се пикам јас во ниеден задник, како што се пикаат првоспоменатите за да се знае дека постои нивна навивачка група у Македонија, а реално тие луѓе од кај доаѓаат клубовите за кои навиваат нашите ги заболе левиот ќошак на лактот

2. Навивачите на Партизан, никогаш, ама никогаш не пееле или не пејат грчки националистички песни во Белград, кога играше ПАОК со ФК Партизан или кога играат со било кој тие пејат две песни на грчки, ама едната е навивачка на ПАОК каде никаде не се споменува Македонија, а другата е против еден клуб и небитно

3. Ја кога идам у Белград да навивам, идам меѓу обични навивачи не идам меѓу фанатиците, али ти одговорив горе каква е состојбата

4. Работа секако дека навивањето против Македонија го осудувам од страна на "Гробарите", али како што ти пишав горе ги презирам, а и тие будали што носеле транспаренти и навивале против Македонија имаат IQ ограничен како еднособен стан

5.Работа се изморив за да им се правдам на луѓето дали имам српска крв, кој од моите е роден у Србија, каде е роден и бла бла бла, кога повеќето искомплексирани гледаат само да плукаат ако кажеш дека навиваш за Партизан или ѕвезда
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Што има врска сеа сметките за струја со картите на утакмица на К.С.? Ова твоево е далеку поплиткоумно размислување за разлика од членот погоре што го напиша тоа и не грешеше ни малку. А за лоповите како наведениве треба на друг начин да се средат ама споредбава ти беше ВРВ.
Не е плиткоумно твоето размислување, туку е дегенеричко да размислуваш дека е во ред така да се ограничуваат обичните навијачи да го гледаат својот клуб.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.906
Не е плиткоумно твоето размислување, туку е дегенеричко да размислуваш дека е во ред така да се ограничуваат обичните навијачи да го гледаат својот клуб.
Каде има известување дека не смеете да присуствувате на утакмица? Ако толку ти се иде ете ти цена 50 евра карта па иди гледај го твојот клуб. Плачковци едни ко божем прв пат ставиле карта 50 евра па напињате скоро цела недела. Па уште и некој компарации погоре правите со сметки за струја, спомињате груевци, зајци итн. Ќе ја гледате следна сезона во ваш Београд не се секирајте.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Каде има известување дека не смеете да присуствувате на утакмица? Ако толку ти се иде ете ти цена 50 евра карта па иди гледај го твојот клуб. Плачковци едни ко божем прв пат ставиле карта 50 евра па напињате скоро цела недела. Па уште и некој компарации погоре правите со сметки за струја, спомињате груевци, зајци итн. Ќе ја гледате следна сезона во ваш Београд не се секирајте.
Каде друг пат е имало 50 евра карта дај молим те објасними, иначе во тој наш Београд одиме да гледаме евролига со карта, пат, кафана и сите нишани кошта се на се 50 евра, така да далеку подобар провод од колку во твоето село наречено Скопје
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.906
Каде друг пат е имало 50 евра карта дај молим те објасними, иначе во тој наш Београд одиме да гледаме евролига со карта, пат, кафана и сите нишани кошта се на се 50 евра, така да далеку подобар провод од колку во твоето село наречено Скопје
Па тогаш чекај си Евролига и иди гледај у Београду и не напињај тука. Извини србоману од која метропола ни доаѓаш ти кога Скопје за тебе е село? :)
Со Работнички или со МЗТ беше ако не се лажам нека потврди некој од наведените клубови погоре.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Па тогаш чекај си Евролига и иди гледај у Београду и не напињај тука. Извини србоману од која метропола ни доаѓаш ти кога Скопје за тебе е село? :)
Со Работнички или со МЗТ беше ако не се лажам нека потврди некој од наведените клубови погоре.
Дизам руке од дискусијава нема сврха македономану.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.561
Поени од реакции
16.386
Цццццц 21 век се уште ве убиваат комплекси. Со вакво размислување никаде не одиме ние Балканците ебаго
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Кој ќе дојде да ги гледа бе со карта 50 евра? Како е подобро, карта од 5 евра и 5000 публика или 50 евра и 200-300 души? Види мајката, македонштината почнала и преку карти за кошарка да се покажува.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Кој ќе дојде да ги гледа бе со карта 50 евра? Како е подобро, карта од 5 евра и 5000 публика или 50 евра и 200-300 души? Види мајката, македонштината почнала и преку карти за кошарка да се покажува.
Па тоа е поентата. Не е за парите, туку за (не)доаѓањето на симпатизери на Ѕвезда.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.561
Поени од реакции
16.386
Па тоа е поентата. Не е за парите, туку за (не)доаѓањето на симпатизери на Ѕвезда.
Другар и 1000 евра да стави карта ке има 20 будали кои ке дојдат да си го гледаат тимот наспрема помалкуте навивачи на "врапците" кои дошле да навиваат за гратис сендвич и кока кола
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Како што пиша некој македонштина не се покажува така или што ќе им стават 50 е карта и они више нема да навиваар за Звезда ќе се откажат. Глупоќа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom