Џез музика

Каков Jazz слушате?

 • Dixieland/Swing

  Гласови: 28 25,0%
 • BeBop/HardBop

  Гласови: 29 25,9%
 • Post-Bop/Fusion

  Гласови: 38 33,9%
 • Avant-garde/Free/Experimental

  Гласови: 45 40,2%
 • Vocal

  Гласови: 31 27,7%
 • Acid/Electro

  Гласови: 24 21,4%
 • World/Ethno

  Гласови: 17 15,2%

 • Вкупно гласачи
  112

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.972
Поени од реакции
29.596
Тмурно времево за бендов холандски перфекција.

пинг @Erich Zann, ти ми се чини дека го имаше постирано бендов. :D

Можно е да го имам. Пошто го знам. А кај го имам, вака не ми текнвуа :D

Eве нешто ептен опасно. Некни го заслушав. Има некој РХ момент.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.280
Поени од реакции
2.575

Можи Roots не спаѓаат овде, ама настапот ептен ми напрај ќеф, а и се решив да ве „живнам“ :D
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.027
Поени од реакции
804
Soft machine доаѓаат во Скопје, не ја пропуштам последната шанса да ги видам барем еднаш во животот... 100% сум таму.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.027
Поени од реакции
804
Пресно од пред некој час. Soft machine.
SAM_1930.JPG [DOUBLEPOST=1521081051][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
На врв Bottom