Џез музика

Каков Jazz слушате?

 • Dixieland/Swing

  Гласови: 28 25,0%
 • BeBop/HardBop

  Гласови: 29 25,9%
 • Post-Bop/Fusion

  Гласови: 38 33,9%
 • Avant-garde/Free/Experimental

  Гласови: 45 40,2%
 • Vocal

  Гласови: 31 27,7%
 • Acid/Electro

  Гласови: 24 21,4%
 • World/Ethno

  Гласови: 17 15,2%

 • Вкупно гласачи
  112
Член од
12 март 2009
Мислења
14.641
Поени од реакции
9.420
можеби незабележано, Joss Stone дојде во Скопје на Скопје џез фестивал...
...
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.709
Поени од реакции
7.059
Pulverize the sound се нешто најлошо што спаѓа под џез, а да го имам чуено.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.429
Поени од реакции
14.371
Доцниш баајги. :)

Како ќе ги ислушав јас пак ...
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.027
Поени од реакции
804
Многу забегано, џез/фјужн/прог/рок/психоделик/и сл. Не е за сите.

 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.277
Поени од реакции
2.569

Ја слушнав за првпат лани на „Музика од светот“ во Битола, а после концертот неколку месеци ми вртеа низ умот мелодиите :) Одличен вокал, одлично свири, а и бендот е сосема солиден.
 
На врв Bottom