Џез музика

Каков Jazz слушате?

 • Dixieland/Swing

  Гласови: 28 25,0%
 • BeBop/HardBop

  Гласови: 29 25,9%
 • Post-Bop/Fusion

  Гласови: 38 33,9%
 • Avant-garde/Free/Experimental

  Гласови: 45 40,2%
 • Vocal

  Гласови: 31 27,7%
 • Acid/Electro

  Гласови: 24 21,4%
 • World/Ethno

  Гласови: 17 15,2%

 • Вкупно гласачи
  112

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.429
Поени од реакции
14.372
Секој ден е совршен за џез. Ама неделата има посебен шмек.

 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.429
Поени од реакции
14.372

Ме зеза линкувањето од мобилен ама и така сум сама, нема на никој да му смета. :icon_lol:
 
На врв Bottom