Џез музика

Каков Jazz слушате?

 • Dixieland/Swing

  Гласови: 28 25,0%
 • BeBop/HardBop

  Гласови: 29 25,9%
 • Post-Bop/Fusion

  Гласови: 38 33,9%
 • Avant-garde/Free/Experimental

  Гласови: 45 40,2%
 • Vocal

  Гласови: 31 27,7%
 • Acid/Electro

  Гласови: 24 21,4%
 • World/Ethno

  Гласови: 17 15,2%

 • Вкупно гласачи
  112
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.061
Поени од реакции
4.252
Одлично видео за омотите на албуми на Blue Note, исто толку прекрасни како и самите албуми.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.027
Поени од реакции
803
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.061
Поени од реакции
4.252
Да чуеме и нешто наше. Еве и интервју со Томе.

 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.416
Поени од реакции
14.235
Која енергија ја имаат песните ... Љубов ми се! :)
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.783
Поени од реакции
54.056
Секоја вечер легнувам со Jazz FM, најбоље музика за дремење :)
 
На врв Bottom