Џез музика

Каков Jazz слушате?

 • Dixieland/Swing

  Гласови: 28 25,0%
 • BeBop/HardBop

  Гласови: 29 25,9%
 • Post-Bop/Fusion

  Гласови: 38 33,9%
 • Avant-garde/Free/Experimental

  Гласови: 45 40,2%
 • Vocal

  Гласови: 31 27,7%
 • Acid/Electro

  Гласови: 24 21,4%
 • World/Ethno

  Гласови: 17 15,2%

 • Вкупно гласачи
  112

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.973
Поени од реакции
5.097
Имаше едно списание странско за џез музика кој и кај нас во државава го носеа по трафикиве и редовно секој број поклон беше цд цез музика.
Знае некој како се викаше тоа списание ? Дали сеуште го носат кај нас во трафикиве ?

Сум го приметувал повеќе пати на трафика но помал бев што се разбира дете од џез само еднаш купив стар број кој за жал завршил во канта ѓубре. Можеби сеуште некаде дома го имам цд-то од тој број но никако не ми текнува имево на списаниево.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.286
Поени од реакции
4.141

Само што прочитав коментар: Bob Dorough is so wonderful. Everything he sings is just like a friendly conversation, so subtle, and yet so brilliant.
И ова е можеби најдобрата изведба на песната :love:
 
Последно уредено:
На врв Bottom