Ќе се намали емитувањето на турски серии?

Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Ќе ги намалат Турските, и ќе донесат јапонски или нешто слично. После Вучиќ ќе прави емисија - На јапонско суши со Хирошики Нагатома.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ej lugje ova e nenormalno , ovaa scenata so taksito , eden bel cvet davaat kako odi niz kalta(simbolika :eek:) , scenaristot e definitivno izbegan od ustanova za mentalni bolni :facepalm:
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 21:37 ---
Знаете дека имате и Дискавери на кабловска?
Odi pusti Discovery na TV ke vidis sto ke te najde, sreka imame internet
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ама најавиве се нешто..... непроценливо.

Уште една БЕЗВРЕМЕНСКА приказна.....

Под сенката на врбите

МАЈКА... можам да замислам што приказна ќе биде ова... родила дете ,,од љубов,, на 12 ипол години, го дала (на сила) на посвојување, после 23 години нејзината ќерка Шукрие (оваа мајкава веќе е сега мажена, со нови деца) се вљубува во Фухарем Аџа, незнаејќи дека тој е нејзиниот роден брат... после долги години сфаќаат сите што збиднало.. ама... и мајкава сфаќа дека мажов со кој е сеа мажана, уствари е Ибраим Паша со кој се плеснала на 12 ипол години.... ама тој е неплоден.... Прашањето е: како мајката Мајрулдан забременила!! Дознајте.... НАСКОРО

Оваа.... без здив ќе ве оставела. Како и сите други... ХИТ серии.
Ве запознавам со Девојката која ја сакав

Ве молам сите да го погледнете ова... ве молам.

Нешто по што сигурно го запамтивте ова лето!

И за крај...
Традицијата ги спои прерано. Тоа не беше пречка нивната детска љубов да прерасне во силна врска. Но што ќе се случи со Џагдиш Аханди (така слушам де) по пет години одвоеност? Што ќе им донесе нивното полнолетство? Ќе останат ли заедно? (во овој момент сите треба да сте вакви ---->
).
And as you already guessed.... Малечката невеста..... ПОРАСНА!!! :vozbud:
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 21:47 ---
Хаха тоа е само филм/серија ......... акциона и ништо повеќе !
Интересен ми е и го следам од првата епизода уште кога почна во март месец 2010 год. на А1-ТВ ....... од тогаш го следам...
А што па толку некои видоа интересно во Индиските бљак серии како и во Турските од типот на Кога лисјата паѓаат, Ифет и сл.
Јас сум машко и нормално дека ќе ме привлекуваат машки филмови, значи со акција ........ покрај Долина на Волците исто така го следев и Горка Љубов, Величествениот ....... Езел е исто така акционен филм ама не го следев/следам...
И дечко ми е машко, па фала богу не го привлекува долинава :) Јас сум женско, па баш ништо од овие твоиве, не ме привлекува.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
И дечко ми е машко, па фала богу не го привлекува долинава :) Јас сум женско, па баш ништо од овие твоиве, не ме привлекува.
Твое право ................... т.е. ваше право ...................
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Знаете дека имате и Дискавери на кабловска?
Знам, гледам најчесто Discovery ID :)
Сепак, додека пребацам од аналогна на дигитална, морам да ѕирнам нешто од нашиве.....
--- надополнето: 10 ноември 2012 во 21:55 ---
Твое право ................... т.е. ваше право ...................
Апсолутно.
Сепак..... не сфаќам шо арно научивте од Пољат, поука ли некоја, што ли.
Мислам 5 години да гледаш едно исто и ништо од тоа да не научиш?!
Џабе плаќаш ондак телевизијата :D
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Апсолутно.
Сепак..... не сфаќам шо арно научивте од Пољат, поука ли некоја, што ли.
Мислам 5 години да гледаш едно исто и ништо од тоа да не научиш?!
Џабе плаќаш ондак телевизијата :D
Што сакам ќе си гледам по дома ................... мој живот, мое право...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Што сакам ќе си гледам по дома ................... мој живот, мое право...
Јасно де. Ама не очекувај некој да ти аплаудира за тоа.
Не се секирај, не си единствен.
Да беше, немаше ова срање да го има во толкава мера по телевизиите. Очигледно тоа е тоа што овој народ сака да гледа.
Страшно и жалосно е, јебига.
 
А

Анноун

Гостин
Кога ќе се намали кажејте , да земам да се учукам ! Конечно добра причина ќе имам. Овој народ понормален и помалце нервен и плачлив ќе стане . Тоа ќе треба државен празник да се прогласи. Ни Џевет, ни Али Ризи , ни Ифети , ни Полати . Сиктер се нека стане !
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Јасно де. Ама не очекувај некој да ти аплаудира за тоа.
Не се секирај, не си единствен.
Да беше, немаше ова срање да го има во толкава мера по телевизиите. Очигледно тоа е тоа што овој народ сака да гледа.
Страшно и жалосно е, јебига.
Епа добро де што треба да гледам/е тогаш .................. неможам да гледам сапуници ѓоа Малечката невеста, Ифет, Кога лисјата паѓаат и сл.
Ме привлекуваат ваков тип на филмови ........ е сега ОК ќе се претворам во Боки13 па ќе ги гледам тие сапуниците горенаведени !
Во Долина на Волците не е само тоа ти што викаш пукањето пау пау пау, има многу поинтересни работи во филмот ........ секој што го следи овој филм од почеток знае на што мислам !
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Епа добро де што треба да гледам/е тогаш .................. неможам да гледам сапуници ѓоа Малечката невеста, Ифет, Кога лисјата паѓаат и сл.
Ме привлекуваат ваков тип на филмови ........ е сега ОК ќе се претворам во Боки13 па ќе ги гледам тие сапуниците горенаведени !
Во Долина на Волците не е само тоа ти што викаш пукањето пау пау пау, има многу поинтересни работи во филмот ........ секој што го следи овој филм од почеток знае на што мислам !
Јас ништо асално не гледам ни во Ифет, ни во лисјата, ни во било кој турски филм или општо турско-шпанска серија.
Последно што ме насмеало и ми привлекло внимание, е овој босанскиов, различни светови или како и да беше.
При толку асални ,,мушки,, филмови, ти Полат да го одбереш, тоа е страшно.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Јас ништо асално не гледам ни во Ифет, ни во лисјата, ни во било кој турски филм или општо турско-шпанска серија.
Последно што ме насмеало и ми привлекло внимание, е овој босанскиов, различни светови или како и да беше.
При толку асални ,,мушки,, филмови, ти Полат да го одбереш, тоа е страшно.
Пољат је једини веруј ................ :icon_mrgr:
Инаку се слагам се е булшит по телевизииве и сериите мејд ин Индија и мејд ин Турција и мејд ин Мексико, Колумбија, Бразил... се е булшит ........... освен Kurtlar Vadisi - Pusu ! :D
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Пољат је једини веруј ................ :icon_mrgr:
Инаку се слагам се е булшит по телевизииве и сериите мејд ин Индија и мејд ин Турција и мејд ин Мексико, Колумбија, Бразил... се е булшит ........... освен Kurtlar Vadisi - Pusu ! :D
не бе каков Kurtlar Vadisi - Pusu по глуп филм и да сакаја не можеа да напрат, па то пукањето толку аматерски е напраено :tapp: јас 100 пати поубо ке го напраев па уште и цензуриранa е :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom