Љубомората - знак на љубов или опасност?

Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
epa jas sum ljubomorna,i mnogu me nervira toa kaj mene...ali ne sum do tolku bolno ljubomorna...ko so iam eden drugar...seljak fati go pretepa eden deka idese so edna sto on ja saka..i eve go sea go gleam fatil da se drogira...VREDI LI BEE?! c c c se upropasti mladinava...
 
D

Delux

Гостин
nema potreba da redis primeri za drugari...kaj site postoi ljubomora toa ne mozi nikoj da go odreci,bitno e da se kontolira i da bidi skoro nezabelezitelna
 
Член од
15 август 2006
Мислења
11
Поени од реакции
1
Eden sovet do site bez razlika dali se maski ili zenski ako vidat i najmal znak na lubomora, zboram za neosnovana, VEDNAS da raskinat. Toa nesto najpsihodelicno sto moze da mu se sluci na nekoj. Begajte od lubomorni luge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Којзнае каква траума имаш од љубомора штом пишуваш сто прашалници. Смири се и кажи дали си имала лошо искуство во врска со ова, па што те натера да избувнеш вака.
Постов кажува дека не мислиш дека љубомората е знак на љубов, туку другото - дека е опасност. Образложи.
 
Член од
18 август 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
dali ke ti bide seedno koga devojkati ili deckoti ke gi pogledne nekoj tret.normalno nema da stanis i da go pretepas(gospod dal oci za gledane)ama nema da ti bide seedno.toa sto e tvoe sakas da e samo tvoe.mala ljubomora e normalna,ako nema togas ne bi trebalo da ima ljubov.ako ne me interesira i ne mi e gajle sto pravi deckomi znaci deka ne go sakam.i obratno,ako nego ne go interesira sto pravam i ne mu e gajle dali nekoj me gleda ili mi zboruva togas ke znam deka ne me saka.ama koga ljubomorata e preterana togas e stvarno bolest.zatoa e potrebna goolema DOVERBA i maaalku ljubomora
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.269
Поени од реакции
1.091
Најлошо нешто е претераната љубомора. Инаку знам еден пар кој се тепа од љубомора, си маваат шлаканици и слично. Не сум многу љубоморен и настојувам да имам извесна доверба кај партнерот, но не претерана, затоа што најважното нешто на што треба да се одржи една врска е довербата, љубомората треба да се јави како sideefect во контролирани количини.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
8
Поени од реакции
0
мое мислење
Сите девојки и сите мушки во Скопје вараат!
Тоа што вие мислите дека дечко ви девојка ви не ве вара тешко сте се заебале. Најневиното девојче вара! Ако мислите дека не ве вараат глупи сте!
Е сега љубомората се сведува на ова...дали ти ке се замараш со тоа дали те вара девојка ти или не??? Ако се замараш ке се нервираш и ке се уништиш и се и тоа значи нели љубомора... Ако не ке те боли патка и ке си тераш даље и ке си вараш и се...
Љубомората е страшно непотребна и глупава работа која тера на глупости правење и на тезок идиотлук. Кој ја има треба да ја искорени...да не збориме дека ти ги лимитира опциите за секс... како тројка и тако даље...
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
clemclem напиша:
мое мислење
Сите девојки и сите мушки во Скопје вараат!
Тоа што вие мислите дека дечко ви девојка ви не ве вара тешко сте се заебале. Најневиното девојче вара! Ако мислите дека не ве вараат глупи сте!
Е сега љубомората се сведува на ова...дали ти ке се замараш со тоа дали те вара девојка ти или не??? Ако се замараш ке се нервираш и ке се уништиш и се и тоа значи нели љубомора... Ако не ке те боли патка и ке си тераш даље и ке си вараш и се...
Љубомората е страшно непотребна и глупава работа која тера на глупости правење и на тезок идиотлук. Кој ја има треба да ја искорени...да не збориме дека ти ги лимитира опциите за секс... како тројка и тако даље...
Од кај тоа дека секоја врска се сведува на варање?Да точно може и најневиното девојче да извара али немора да значи дека сите се такви.Ако можда ти си имал некое такво слично искуство немора да значи дека сите женски и мушки у Скопјево како што кажа вараат.И воопшто љубомората не се сведува на тоа.Она се сведува на тоа колку ти го сакаш партнерот и колку ти значи тебе таа личност.Не е добро да си ептен љубоморен и таа љубомора да ги преминува границите тоа да али мала љубомора е сосема нормална ствар.
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Ljubomora sekogash ima, no koga e vo mala kolichina, se javuva samo nekoi momenti i vednash potoa razumot i "mava shamar" togash e dobra za vrskata. No koga ke se pretera....it's over.:toe:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Pa ne sum mnogu ljubomoren ama pa i dosega ne sum imal nekoja vrska sto mi bila mnogu seriozna pa da bidam mnogu okupiran so taa tema.Ama mislam deka iako ne treba da ima golema ljubomora sepak mala doza moze da bide i korisna za da ne bide se monotono.
 
Член од
21 јуни 2006
Мислења
66
Поени од реакции
0
clemclem напиша:
мое мислење
Сите девојки и сите мушки во Скопје вараат!
Тоа што вие мислите дека дечко ви девојка ви не ве вара тешко сте се заебале. Најневиното девојче вара! Ако мислите дека не ве вараат глупи сте!
Е сега љубомората се сведува на ова...дали ти ке се замараш со тоа дали те вара девојка ти или не??? Ако се замараш ке се нервираш и ке се уништиш и се и тоа значи нели љубомора... Ако не ке те боли патка и ке си тераш даље и ке си вараш и се...
Љубомората е страшно непотребна и глупава работа која тера на глупости правење и на тезок идиотлук. Кој ја има треба да ја искорени...да не збориме дека ти ги лимитира опциите за секс... како тројка и тако даље...
Ako devojkati e drolja, ne znachi deka i na ostanatite devojkite im se drolji
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Љубомора...

Љубомора...многу добро познат збор м? кај мене не...
кај вас? колку љубомората знае да влијае во вашата врска? дали воопшто ја чуствувате? дали е онаа дозволената како што би рекла во границите на нормалата или пак сте љубоморни на секое застанување на вашиот партнер било со другарка,бивша девојка....
ајде....искреност....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom