Љубомората - знак на љубов или опасност?

С

Сатори

Гостин
Што ако?

Никола напиша:
Не ја менувај.
Никола сериозно го поставив прашањето, си помислил ли на тоа што ако наидеш на девојка која не би сакал да ја смениш?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Lady Satori напиша:
Никола сериозно го поставив прашањето, си помислил ли на тоа што ако наидеш на девојка која не би сакал да ја смениш?
Секогаш треба да постои сериозна врска, девојка која ќе те подржува и сака. Јас многу пати го имам тоа повторено. Без таа база, многу е тешко да се бркаат други девојки.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Никола напиша:
Секогаш треба да постои сериозна врска, девојка која ќе те подржува и сака. Јас многу пати го имам тоа повторено. Без таа база, многу е тешко да се бркаат други девојки.
Точно сеа да сакав да ти дадев зелено ќе ти дадев. Значи јас одсекогаш сум викал дека кога те гледаат дека си со добра пичица во врска секогаш ќе ти се лепат други. Еве на пример јас сум таков фаќам некоја за да сум во врска но го користам тоа за да се онадувам со други, а со таа што сум во врска ми е само за на плаша и за пржење јајца. Инаку со таа што сум бил во врска била љубоморна на тие други со кој сум се онадувал додека сум бил со нејзе, незнам зошто така.
 
С

Сатори

Гостин
vardarce напиша:
Точно сеа да сакав да ти дадев зелено ќе ти дадев. Значи јас одсекогаш сум викал дека кога те гледаат дека си со добра пичица во врска секогаш ќе ти се лепат други. Еве на пример јас сум таков фаќам некоја за да сум во врска но го користам тоа за да се онадувам со други, а со таа што сум во врска ми е само за на плаша и за пржење јајца. Инаку со таа што сум бил во врска била љубоморна на тие други со кој сум се онадувал додека сум бил со нејзе, незнам зошто така.
Готово се разочарав тотално...не ми се верува...
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Oпасност и то каква. :devil1:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Dolphin напиша:
Извини Фортуне али понеточно нешто до сеа стварно неам прочитано... Ју енд ај нид то ток г`рл :shock: :shock::shock: :shock:
А што не свати тука?
Иначе реченицата беше прашална..спред нас дали може да ја зацврсти или пак уништи?:star:
Мала доза на љубомора-оправдано и многу нормално ако го сакаш типот мислам
А ништо што е претерано не е ни убаво!
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
LJUBOMORATA NE E ZNAK ZA LJUBOV.LJUBOMORATA E ZNAK NA POVREDA NA LICNOSTA ,ILI PAK BOLEST AKO E BEZ PRICINA.LJUBOVTA JA POKAZUVAAT MNOGU UBAVI GESTOVI,MOMENTI,VNIMANIJA.....ILI ...SAMO POGLED...


( едитирано од Д бич: Пишувај со мали букви. И вака и онака ние читаме, само што твоиве пречат и замараат. )
 
D

Delux

Гостин
marga_k напиша:
LJUBOMORATA NE E ZNAK ZA LJUBOV.LJUBOMORATA E ZNAK NA POVREDA NA LICNOSTA ,ILI PAK BOLEST AKO E BEZ PRICINA.LJUBOVTA JA POKAZUVAAT MNOGU UBAVI GESTOVI,MOMENTI,VNIMANIJA.....ILI ...SAMO POGLED...


( едитирано од Д бич: Пишувај со мали букви. И вака и онака ние читаме, само што твоиве пречат и замараат. )
ubavo e da ima ljubomora vo vrskata ama pod uslov na granica...inaku generalno mislam deka ljubomorata e kompleks na niska vrednost
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
ZAvisi do koja mera!!! Ponekogas e slatko i interesno da gledas,osekas kako partnerot e po malku ljubomoren a so toa ti kazuva deka vnimava pazi kaj so kogo si i sl raboti no ako seto toa e mnogu napadno ej pa toa e katastrofa!Pokazuvaje na nesigurnost slabost deka mu/i se odzema nesto sto taa/toj go ima!!:star:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
znak na neintelegencija
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
IVA_SKORPIJA напиша:
ZAvisi do koja mera!!! Ponekogas e slatko i interesno da gledas,osekas kako partnerot e po malku ljubomoren a so toa ti kazuva deka vnimava pazi kaj so kogo si i sl raboti no ako seto toa e mnogu napadno ej pa toa e katastrofa!Pokazuvaje na nesigurnost slabost deka mu/i se odzema nesto sto taa/toj go ima!!:star:
To mi se sviga, u pravo si TOTALNO! Interesno e primer koga ke se zavrtam po nekoj fraer na ulica i decko mi odma so pogled cavkite gi brka :) Ama se so granica
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Многу сум љубоморнаа.... Ама само ако тој ми значи. Љубомората е знак на љубов, ама ако е во преголема доза тогаш е знак на опсесија.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Љубомора - да прифаќам, знак на љубов.. ама се си има граници.
Се што е надвор од границите - одма станува опсесија, а се понатака е болест - неизлечива..
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
љубомората е знак за љубов и таа постои каде што има љубов, незнам како некои одредени личности што постирале горе можат да го кажат спротивното, и зошто мислат дека љубомората може да биде опасност, или ако го мислат тоа барем нека објаснат зошто баш тоа го мислат.
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Ако нема љубомора нема да има љубов. Нормалната љубомора е добра оти знаеш дека човекот те сака. Ама ако претерано е тогаш подобро бегај...
Болната љубомора прави ненормални работи!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom