Љубомората - знак на љубов или опасност?

Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
знам да бидам мноОогу љубоморна,али само кога станува збор за љубов и нема шанси да се примети дека сум љубоморна,скоро секогаш одлично ја прикривам и контролирам љубомората:)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Сум љубоморна! Ама никогаш сцени не правам, никогаш не може да ме примети партнерот дека сум. Во себе можеби ќе вријам, ама тој нема да примети ништо, ќе се смешкам цело време и нека пукни кога ќе помисли дека ми е гајле:icon_lol:

Не ми пречи љубомора, само да е во нормални граници, да не почне да се претвора во опсесија, да не создава напнати ситуации.
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
ljubomorata e edna od najlosite rabori bar spored mene,ama i jas sum takva(vo odredeni situacii)sto da se pravi.Koj vo denesno vreme ne e ljubomoren(za bilo sto)MISLAM HELLO!ljubomorata nemoze da se sokrie,moze da se kontrolira postepeno ako sakas,a vo koi situacii??pa zavisi za sto se raboti..
 
Член од
26 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
Da ljubomorna sum,ali vo odredeni situacii,i uspevam da ne istaknam deka sum ljubomorna...Nema koj ne e ljubomoren ali ima razni stepeni na ljubomorata,ako nekoj veke preteruva toa prerasnuva vo bolest:ija:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Знам да ја контролирам добро, но има нешта кои ми ја спуштаат точката на топење па во такви случаи регирам бурно и бучно. Како што реков, знам добро да ја прикријам и воопшто да не ја искажам или доведам некого во сомнение дека љубомората воопшто кај мене може да постои. Заправо, ако ценам дека е беспричинска љубомора од моја страна појавена само како краткотрајна мисла тогаш успешно се ослободувам од нејзе...ама ако најдам дека имам причина да бидам љубоморен и сомничав, е тогаш богами лошо!
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Грозна работа тоа љубомората. Секогаш кога мислам дека има добра причина што ми ја разбудила, одам до крај да расчистам па исходот нека биде каков што сака, без разлика.
Тогаш кога без причина ќе биде насочена кон мене во најлошата варијанта ( навредување, повредување на личноста во крајни граници, исмејување, омаловажување на чувствата итн) се оградувам максимално. Кај таква љубомора нема потреба да се објаснува и разјаснува никаква причина.....болна работа.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Хмм...Јас мислам дека љубомора е добро, со тоа докажуваш дека ти значи партнерот/партнерката и дека ја сакаш, но колку што е добра толку е и лоша зошо понекогаш таа љубомора предизвикува многу караници
 
С

Сатори

Гостин
Хммммммм...

Зависи каква љубомора и во колква доза.
Јас бев љубоморна на времето сега веќе не сум , кога сум потполно сигурна во дечко ми, но он е синоним за љубомора...
Малку претерува и тоа знае да изнервира некој буквално да ти дише на врат цело време, но знае и да биде слатко...:je:
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
CuCeNcE напиша:
Хмм...Јас мислам дека љубомора е добро, со тоа докажуваш дека ти значи партнерот/партнерката и дека ја сакаш, но колку што е добра толку е и лоша зошо понекогаш таа љубомора предизвикува многу караници
Цуце, во право си ...Љубомората е добра (сепак караниците заради неа не се добри), ама ако партнерот со кој одиш ако не е љубоморен ЌЕ ИЗГЛЕДА КАКО ДА НЕ ТЕ САКА..(ама се да биди во своите граници)..Не можеш ти да не ја пуштиш девојката/момчето некаде да оди само, да и забраниш да излегува, само дома да седи е ТОГАШ ЉУБОМОРАТА ЌЕ ЈА УБИЕ ВРСКАТА..А доколку си инфериорен/или е инфериорна кон тебе девојката/дечкото и не покажуваш дека не ти е гајле/или не покажува дека не и е доволно гајле, ќе си помислиш дека ку*от ја боли за тебе...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Љубомората е најголема глупост. Со партнерката треба да бидеш ноншалантен, никоја не е до толку посебна за да биде незаменлива.
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
mrzam ljubomora...ne deka jas ne sum ljubomoren ama strasno mi smeta koga nekoj e ljubomoren na mene ili na bilo koj drug.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Ако некој е љубоморен на мене значи дека за нешто ми завидува и за таквите викам-нека пукне од мака и не се замарам.
Сум бил и јас љубоморен неколку пати ама ништо посебно!
 
С

Сатори

Гостин
?

Никола напиша:
Љубомората е најголема глупост. Со партнерката треба да бидеш ноншалантен, никоја не е до толку посебна за да биде незаменлива.
Се се менува и партерките, но си размислил ли за идејата ШТО АКО НЕ САКАМ ДА ЈА СМЕНАМ???
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
najcesto sum ljubomorna ama ne kako znam na nesigurnost kon partnerot tuku kako znak na sebicnost, ljubov i griza. znae i ljubomorata da smeta ama znae da bide najgolemiot dokaz. milo mi e so so decko mi imame isti stavovi za toa. i on e ljubomoren isto kolku i jas, pa zatoa ne mi smeta
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Lady Satori напиша:
Се се менува и партерките, но си размислил ли за идејата ШТО АКО НЕ САКАМ ДА ЈА СМЕНАМ???
Не ја менувај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom