Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
е вака девојката која ја сакам повеќе години,собрав храброст да ја барам и најдов број и зборувавме 2 пати и неколку пораки и викам да се видиме таа одбива,после ае и кажав се` преку телефон,и изјавив љубов,таа вика имам дечко,а ја сум сигурен дека нема никој,само измислува,не може да прифати дека ме сака,е сеа незнам како да постапам,да не бидам досаден преку телефон,пробав преку пријател да ја видам,ама не, сигурно му рекла не му обраќај внимание молам помош,ние се сакаме како луди
Измочај ја за да покажеш доминација
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Helou itno mi e potreben sovet dechki,nova sum na forumov..Znachi vaka postoi eden dechko shto go sakam 7 meseci ali ne sme zaedno t.e ne mozheme da bideme zoshto ima prechki ama ne znaeme koj se..Toj mi velat drugarkite me svigjal na pochetokot ama posle se fati so druga 5 meseci odea sega raskinaa beshe singl 5 dena i pak si fati nova site gi fati osven mene..samo mene ne me saka mnogu pati se ponizhiv go zamoliv da zboruvame ama samo korpi mi stava i nishto ne prifakja vika ne me zamaraj i toa preku drug lichnosti t.e zaednichki drugari..Ne zboruva voopshto so mene..a i nikogash ne sme zboruvale samo onaka se znaeme mn dobro ama sme nemale muabet poshto toj na pochetokot zaeban ispadna da go batalime minatoto pomognete mi shto da pravam da go pridobijam sega..mnogu go sakam probav ama ne mozham da go zaboravam..site drugarki imaat dechkovci se dopishuvaat se sakaat samo ja sum sama jebiga..a i bashka mene ne mi e za drugarkite ni najmalce ne sakam so niv da se takmicham toa mi e samo izgovor sakam da bidam so nego od ljubov..golem idiot e ama kje go promenam ako mi dade shansa..kakooo da go pridobijaammm???Fala vi odnapred:)
Најверојатно си грда ко тенеќе, зато не ти го редит.
Na forumot pishuva deka imam 21 god ali imam 16 taka vo prva raka mi dojde da stavam :) inache shto se odnesuva do dechkovo ne mozham da go odsakam ednostavno neznam shto mi e ova nikogash ne mi se sluchilo toj me privleche me pridobi i na kraj me spushti v zemja..ne mozham da se pomiram so nikakvi fakti zoshto toj SITE GI FATI OSVEN MENE mnogu po grdi i pokatastrofalni od mene..ne sum nekoja lepotica ali ne sum za nikade..ima i pogrdi od mene..
Не си лепотица, ама не си ни кај си.
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Не ми е јасно од кога дечковците се единствено одговорни за исполнување на потребата за шетање? За себе е ригорозно, кон него е себично.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
5
Другари, потребен ми е совет. Ќе поминам веднаш на главното. Се скаравме со сопругата за банална расправија и дојдовме до развод. Не се разведовме само на муабет развод. Сме имале и порано многу посериозни расправии и сме ги решиле еден со друг, но овој пат ги вмешавме и родителите. Проблемот е сега нејзиниот татко не сака да чуе за мене бидејќи таа му кажала многу лоши работи за мене и не дозволува да продолжиме. Ние се сакаме, се состануваме тајно оваа недела како тинејџери, а јас морам да си одам за три дена бидејќи работам во Германија. Бев дојден всушност да ја зеѓаѓ неа со детето. Како да постапам со нејзиниот татко ?
Ве молам за совет
 
Член од
26 јуни 2017
Мислења
69
Поени од реакции
16
Има една девојка се знаеме од деца и некако се зањубив во неа. Собрав храброст да и кажам дека ја сакам. На таа ми рече дека не е можно зошто таа ме чуствувала како БРАТ!!! Ама пред некое време ми праќа некои чудни сигнали што не ги сваќам. Од типот на да шегување, контрање за ситници мислам смешно.
Шо велите на ова!!!?

Sent from my 5010X using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2017
Мислења
4
Поени од реакции
3
Размислувам многу долго време,премногу сум збунета и имам потреба за различни совети и мислења, па одлучив да го направам тоа овде.
Пред неполна година започнав врска на далечина со дечко кој ги исполнуваше критериумите што ги сакам кај некоја личност.
Врска како врска, се состои од караници и смирувања.
Знае да ми попушти во ситуации каде што некој друг не би толерирал и би ставил крај.
Пред неколку дена бевме заедно, отидов во неговиот град како што договоривме претходно и да го поминеме денот заедно бидејќи за некој ден ќе оди на печалба.
Наместо да го искористиме денот, тој речиси 3 часа од како пристигнав си седеше на интернет, мрмореше, и речиси не ми посветуваше внимание.
Наместо да ги искористиме деновите што ги имаме пред да замине, налетав на доста ладен однос кон мене.
Се почуствував вишок, си ги собрав работите, му реков да продолжи да седи на интернет и јас си отидов.
Поминав долг пат за да се случи тоа.
Додека чекорев по улиците разочарана, без сознание, тој ме бараше на телефон и ме преколнуваше да се вратам, јас не се вратив. Пристигнав на автобуската станица, ниту сама не знаев како но тој ме уценуваше дека би било крај за нас доколку не се вратам, доколку не поработам на моето однесување и правење инциденти.
Инцидент? Затоа што си отидов дома само заради тоа што нему не му бил денот, а мене ме третираше како предмет? Доста не фер работа од него иако и јас имав удел затоа што си отидов.
Ги средивме некако проблемите, но од друга страна не.
Од тогаш, постојано ми префрла за тоа, постојано е нерасположен, постојано се однесува со мене ладно, незаинтересирано, сеедно.
Сето тоа го проголтав бидејќи не сакам да создавам тензии пред неговото заминување.
Во себе си велам - ете сега ќе отиде во туѓина, и така ќе олади, а од нашата врска нема да има ништо.

Можеби навистина е до мене, не знам.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Во себе си велам - ете сега ќе отиде во туѓина, и така ќе олади, а од нашата врска нема да има ништо.
Можеби навистина е до мене, не знам.
Gledas kako znaes, samo sho ne znaes da bides samokriticna. Polesno ti e da bides podelena licnost i da se lutes samo koa ne ti odat po gzo. Deckoto cim bil laden i sedel na internet dodeka si ti bila tamu sigurno ima UBAF RAZLOG za toa. Ti sama nogu dobro si go znaes taj razlog samo sho ne sakas da go sogledas zatoa sho najverovatno si neviden INAT. Zato fino lepo deckoto ke kurtule od tebe u tugjina i ke si najde prava cura sho ke go postuva takov kakov sho e.
 
Член од
30 јуни 2017
Мислења
4
Поени од реакции
3
Gledas kako znaes, samo sho ne znaes da bides samokriticna. Polesno ti e da bides podelena licnost i da se lutes samo koa ne ti odat po gzo. Deckoto cim bil laden i sedel na internet dodeka si ti bila tamu sigurno ima UBAF RAZLOG za toa. Ti sama nogu dobro si go znaes taj razlog samo sho ne sakas da go sogledas zatoa sho najverovatno si neviden INAT. Zato fino lepo deckoto ke kurtule od tebe u tugjina i ke si najde prava cura sho ke go postuva takov kakov sho e.
Ти благодарам за мислењето но дали мислиш дека е во ред тоа што тој се одесуваше ладно без никаква причина кон мене а ме поканил на гости без притоа да ми посвети внимание и зјапа во монитор
. Да напоменам дека претходните караници се минато и доста брзо сме ги решавале проблемите.
Кога се работи за инает гордост и его никогаш ги немам употребено во врските, но тој ден беше исто ко да не бев присутна до него.
Има и тој грешки, имам и јас и секогаш сме наоѓале разумен компромис. Претходната недела пред да се слули тоа тој беше кај мене, односот ни беше сосема нормален, немавме никаква караница во блиско минато.
Ти како би постапил да те покани девојка кај неа дома а не ти посветува внимание?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Другари, потребен ми е совет. Ќе поминам веднаш на главното. Се скаравме со сопругата за банална расправија и дојдовме до развод. Не се разведовме само на муабет развод. Сме имале и порано многу посериозни расправии и сме ги решиле еден со друг, но овој пат ги вмешавме и родителите. Проблемот е сега нејзиниот татко не сака да чуе за мене бидејќи таа му кажала многу лоши работи за мене и не дозволува да продолжиме. Ние се сакаме, се состануваме тајно оваа недела како тинејџери, а јас морам да си одам за три дена бидејќи работам во Германија. Бев дојден всушност да ја зеѓаѓ неа со детето. Како да постапам со нејзиниот татко ?
Ве молам за совет
Let me get this right...
Имаш сопруга, имаш дете... и кога се скаравте ги вмешавте родителите? АЛО?
И како тоа за банална расправија се доаѓа до развод? Ако е банална расправијата и од таква се доаѓа до развод седни и клај си го прстот на глата дали сакаш да си во брак со таква особа... (ако е до неа, а ако е до тебе... Господ да ти е напомош).

Мешање на родители... глупост од невероватни размери. Што очекувавте? Некој што е 25-40 години разлика од вашите да размислува исто како вас? Да ви ги сфати проблемите, потребите, недоразбирањата? На крај краева да ви даде корисен и паметен совет?

На крај, тајно состанување како тинејџери... со кој памет?
Ако мислите дека сте еден за друг, парталите и на страна. Дали во Германија или не знам јас каде едноставно одите некаде на страна без родители и нивно мешање.

Малку покомплицирани се работите него што ги имаш пишано во постираното изгледа пријателе ;) Ум во глата и мисли на детето, со „сопругата“ очигледно сте ја заебале работата (од памет, ... твој, нејзин - најверојатно нејзин пошто не се плачи пред родители... ако си кадарен да се мажиш и да имаш деца ќе бидиш кадарен и бракот да го тераш без влијание од страна), сега останува да се крпат последиците за тоа дете кое го спомнуваш... помеѓу вас е прашање што и како но според мене треба да пресечите и да не ја влечкате работата. Или сте или не сте заедно. Ende.


Има една девојка се знаеме од деца и некако се зањубив во неа. Собрав храброст да и кажам дека ја сакам. На таа ми рече дека не е можно зошто таа ме чуствувала како БРАТ!!! Ама пред некое време ми праќа некои чудни сигнали што не ги сваќам. Од типот на да шегување, контрање за ситници мислам смешно.
Шо велите на ова!!!?

Sent from my 5010X using Tapatalk
Како што вели чика Саша Матич (кој сум сигурен дека го слушаш): „Тражи нову љубаФ“...


Размислувам многу долго време,премногу сум збунета и имам потреба за различни совети и мислења, па одлучив да го направам тоа овде.
Пред неполна година започнав врска на далечина со дечко кој ги исполнуваше критериумите што ги сакам кај некоја личност.
Врска како врска, се состои од караници и смирувања.
Знае да ми попушти во ситуации каде што некој друг не би толерирал и би ставил крај.
Пред неколку дена бевме заедно, отидов во неговиот град како што договоривме претходно и да го поминеме денот заедно бидејќи за некој ден ќе оди на печалба.
Наместо да го искористиме денот, тој речиси 3 часа од како пристигнав си седеше на интернет, мрмореше, и речиси не ми посветуваше внимание.
Наместо да ги искористиме деновите што ги имаме пред да замине, налетав на доста ладен однос кон мене.
Се почуствував вишок, си ги собрав работите, му реков да продолжи да седи на интернет и јас си отидов.
Поминав долг пат за да се случи тоа.
Додека чекорев по улиците разочарана, без сознание, тој ме бараше на телефон и ме преколнуваше да се вратам, јас не се вратив. Пристигнав на автобуската станица, ниту сама не знаев како но тој ме уценуваше дека би било крај за нас доколку не се вратам, доколку не поработам на моето однесување и правење инциденти.
Инцидент? Затоа што си отидов дома само заради тоа што нему не му бил денот, а мене ме третираше како предмет? Доста не фер работа од него иако и јас имав удел затоа што си отидов.
Ги средивме некако проблемите, но од друга страна не.
Од тогаш, постојано ми префрла за тоа, постојано е нерасположен, постојано се однесува со мене ладно, незаинтересирано, сеедно.
Сето тоа го проголтав бидејќи не сакам да создавам тензии пред неговото заминување.
Во себе си велам - ете сега ќе отиде во туѓина, и така ќе олади, а од нашата врска нема да има ништо.

Можеби навистина е до мене, не знам.


1. Врски на далечина во скоро 80% од случаите не функционираат и секогаш доаѓа до крај (јбг, во такво време живееме).

2. Ако те трпел во ситуации кога друг не би ни те толерирал тогаш запрашај се пак да не имаш нешто укакано, а ти да си мислиш дека е сè океј.

3. Штом си била кај него дома и не ти обрнувал внимание тогаш мора да има дебела причина или едноставно таков е карактер...
either way паметно што стана и си замина пошто тоа е понашање на деца од 13 години. Возрасните луѓе отворено разговараат за проблемите, ако можат да ги решат продолжуваат напред - ако не можат крај. Нема потреба од премногу драма.

4. На 28 години, како што пишува тука дека имаш, ако не знаеш дали е до тебе или до него и ако после вакво шиканирање си спремна да продолжиш врска, ПЕКИ.

Во секоја врска имаш кавги и недоразбирања кои ги решаваш со компромис и разговор, а после тоа и добар секс. Ако било што од овие работи не функционира, плукни се и продужи даље. Ваљда на твои 28 треба тоа да ти е доволно јасно според животното искуство од претходно...

Со лесно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Другари, потребен ми е совет. Ќе поминам веднаш на главното. Се скаравме со сопругата за банална расправија и дојдовме до развод. Не се разведовме само на муабет развод. Сме имале и порано многу посериозни расправии и сме ги решиле еден со друг, но овој пат ги вмешавме и родителите. Проблемот е сега нејзиниот татко не сака да чуе за мене бидејќи таа му кажала многу лоши работи за мене и не дозволува да продолжиме. Ние се сакаме, се состануваме тајно оваа недела како тинејџери, а јас морам да си одам за три дена бидејќи работам во Германија. Бев дојден всушност да ја зеѓаѓ неа со детето. Како да постапам со нејзиниот татко ?
Ве молам за совет
Запознав девојка на фб. И тоа муслиманка, и се заљубив преку фб во сликите и во разговорот со неа...Едвај чекам да ја запознаам во живо, и ќе ви кажам ДА или НЕ за запознавање преку фб...
:cautious:
 
Член од
30 јуни 2017
Мислења
4
Поени од реакции
3
1. Врски на далечина во скоро 80% од случаите не функционираат и секогаш доаѓа до крај (јбг, во такво време живееме).

2. Ако те трпел во ситуации кога друг не би ни те толерирал тогаш запрашај се пак да не имаш нешто укакано, а ти да си мислиш дека е сè океј.

3. Штом си била кај него дома и не ти обрнувал внимание тогаш мора да има дебела причина или едноставно таков е карактер...
either way паметно што стана и си замина пошто тоа е понашање на деца од 13 години. Возрасните луѓе отворено разговараат за проблемите, ако можат да ги решат продолжуваат напред - ако не можат крај. Нема потреба од премногу драма.

4. На 28 години, како што пишува тука дека имаш, ако не знаеш дали е до тебе или до него и ако после вакво шиканирање си спремна да продолжиш врска, ПЕКИ.

Во секоја врска имаш кавги и недоразбирања кои ги решаваш со компромис и разговор, а после тоа и добар секс. Ако било што од овие работи не функционира, плукни се и продужи даље. Ваљда на твои 28 треба тоа да ти е доволно јасно според животното искуство од претходно...

Со лесно.
1: И двајцата бевме свесни за проблемите што ги носи врската на далечина ама сепак одлучивме да ризикуваме бидејќи и двајцата имаме доверба еден во друг.
Никогаш му немам забрането нешто да направи, ниту пак да излегува со ддруштво ниту пак да правам љубоморни испади во стилот која ти е оваа девојка на фејсбук веднаш да ја бришаш.

2: Не верувам дека нешто во меѓувреме да сум уништила бидејќи претходните денови се беше во ред, дури имавме планови како да ги поминиме деновите додека не замине и наеднаш додека разговаравме на чет, приметив дека е ладен, депресивен и го прашав што е а тој ми рече дека психата е проблем.

3: Си заминав бидејќи тој речиси и едвај зборуваше со мене, и не сакав да го напнувам дополнително ниту да кревам расправии во соба бидејќи во близина беше негов цимер па зошто да се карам и расправам додатно, кога можеше и тој да слушне и комшии што се наоѓаа во близина.

4: Немам 28 години туку 22 години, додека брзав да се регистрирам не гледав што пополнував бидејќи навистина ми беше мака и сакав да дојдам до мислења.

Фала
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
1: И двајцата бевме свесни за проблемите што ги носи врската на далечина ама сепак одлучивме да ризикуваме бидејќи и двајцата имаме доверба еден во друг.
Никогаш му немам забрането нешто да направи, ниту пак да излегува со ддруштво ниту пак да правам љубоморни испади во стилот која ти е оваа девојка на фејсбук веднаш да ја бришаш.

2: Не верувам дека нешто во меѓувреме да сум уништила бидејќи претходните денови се беше во ред, дури имавме планови како да ги поминиме деновите додека не замине и наеднаш додека разговаравме на чет, приметив дека е ладен, депресивен и го прашав што е а тој ми рече дека психата е проблем.

3: Си заминав бидејќи тој речиси и едвај зборуваше со мене, и не сакав да го напнувам дополнително ниту да кревам расправии во соба бидејќи во близина беше негов цимер па зошто да се карам и расправам додатно, кога можеше и тој да слушне и комшии што се наоѓаа во близина.

4: Немам 28 години туку 22 години, додека брзав да се регистрирам не гледав што пополнував бидејќи навистина ми беше мака и сакав да дојдам до мислења.

Фала
Aко е проблем со психата, ти не си ниту психолог ниту психијатар. Нека си бара чарето.... Проблемите во животот се решаваат со разговор, таква врска ако имаш не гледам перспектива.
Доколку разговараше со тебе можеби ќе му помогнеше, штом не сакал да зборува најверојатно е таков карактер (ти треба да го знаеш подобро, колку што можиш да го запознаеш во времето кога сте заедно) или пак едноставно човекот од некоја причина е лут т.е. не те гледа за блиска. Вакви комбинации и what if... реченици можи да пишиме до утре и пак ништо да не погодиме.
Паметно што си замина, размисли дали во иднина сакаш да останиш со некој што те третира на тој начин. That is it.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.746
Поени од реакции
35.030
Другари, потребен ми е совет. Ќе поминам веднаш на главното. Се скаравме со сопругата за банална расправија и дојдовме до развод. Не се разведовме само на муабет развод. Сме имале и порано многу посериозни расправии и сме ги решиле еден со друг, но овој пат ги вмешавме и родителите. Проблемот е сега нејзиниот татко не сака да чуе за мене бидејќи таа му кажала многу лоши работи за мене и не дозволува да продолжиме. Ние се сакаме, се состануваме тајно оваа недела како тинејџери, а јас морам да си одам за три дена бидејќи работам во Германија. Бев дојден всушност да ја зеѓаѓ неа со детето. Како да постапам со нејзиниот татко ?
Ве молам за совет
... никако со нејзин татко, ти си женет за негова ќерка, а не за него ! Штом тајно се гледате со жена ти значи таа ,,се смири,,, е па сега нека повели таа, како ја расипа рабоата зборувајќи лошо за тебе, така нека ја исправи работата зборувајќи добро за тебе, и онака татковците имаат слабост кон ќерките и ќе попушти !
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.982
Поени од реакции
35.723
Другари, потребен ми е совет. Ќе поминам веднаш на главното. Се скаравме со сопругата за банална расправија и дојдовме до развод. Не се разведовме само на муабет развод. Сме имале и порано многу посериозни расправии и сме ги решиле еден со друг, но овој пат ги вмешавме и родителите. Проблемот е сега нејзиниот татко не сака да чуе за мене бидејќи таа му кажала многу лоши работи за мене и не дозволува да продолжиме. Ние се сакаме, се состануваме тајно оваа недела како тинејџери, а јас морам да си одам за три дена бидејќи работам во Германија. Бев дојден всушност да ја зеѓаѓ неа со детето. Како да постапам со нејзиниот татко ?
Ве молам за совет

Да имам дете со неа , и да се кријам од нејните родители. :facepalm: Братко не сакам да звучам агресивно критично али дефинитивно барем за овој проблем цела кривица е во тебе.
Значи прво нешто шо треба да го направиш е да го заковаш татко и на ѕид и да му објасниш како стојат работите , дека има внук од тебе и од ќерка му , и во најмала рака ако ништо друго цел живот ќе сте на некој начин поврзани поради детето.
Второ има да седнеш со жена ти и лесно лесно да си ја средиш ситуацијата ( зошто и сам кажа дека сте се скарале за банална работа ) , и дека за секој проблем меѓу вас КРАЈНО ДЕТСКИ е да мешате родители , особено за банални работи.
Сетоа тоа погоре зависи исклучиво од тебе и претставата за иднината на твојот живот , зависи шо сакаш де. Ако си ја сакаш сопругата и сакаш да продолжиш да си во фамилијарна заедница со неа а и она истото го сака , НЕ ПОСТОИ АПСОЛУТНО ништо што може да ве спречи во ова , освен смрт недај боже. Треба да се има агресивен и активен став во животот за работите шо ги сакаме , и сакаме да го доживуваме. Мора да се оди со сите сили да се добие/зема тоа што го сакаме без разлика на средствата.
Послушај ме за ова и ќе видиш дека се ќе се среди.
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Другари, потребен ми е совет. Ќе поминам веднаш на главното. Се скаравме со сопругата за банална расправија и дојдовме до развод. Не се разведовме само на муабет развод. Сме имале и порано многу посериозни расправии и сме ги решиле еден со друг, но овој пат ги вмешавме и родителите. Проблемот е сега нејзиниот татко не сака да чуе за мене бидејќи таа му кажала многу лоши работи за мене и не дозволува да продолжиме. Ние се сакаме, се состануваме тајно оваа недела како тинејџери, а јас морам да си одам за три дена бидејќи работам во Германија. Бев дојден всушност да ја зеѓаѓ неа со детето. Како да постапам со нејзиниот татко ?
Ве молам за совет
Нема потреба татко и да се меша меѓу вас и вашата расправија. Разговарај со сопругата, можеби му кажала некои работи за тебе во афект. Доколку е како што викаш (дека се сакате, состанувате и слично), разговарај со сопругата таа да среди со татко и, затоа што сепак таа ги кажала тие работи. Ти не можеш ништо да направиш освен да разговараш со неа и да оставиш таа да расчисти со татко и и да ја поправи својата грешка, зашто вака ако продолжи, разводот нема да ти биде само на муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom