Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Ја сум во таква ситуација,имам дечко не ме шета нигде,затоа дремам на форумов,мислев дека не ја шеташ ама ако ја шеташ ок...[DOUBLEPOST=1492982235][/DOUBLEPOST]
Па раскинуваме ако дечкото не ни го дава тоа што го бараме,да не шета ова она


Ајде?
21 век е денес, покрај разни движења за еманципација и родова правда и еднаквост, само на балканот уште се водат луѓето по стари сфаќања и норми.

Зошто ти не го водиш некаде дечкото?
Зошто само тој тебе треба да те води некаде?
Само во вакви вукојебини мора секогаш се да доаѓа со задоцнување, па и промена на сфаќањата.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512

Ајде?
21 век е денес, покрај разни движења за еманципација и родова правда и еднаквост, само на балканот уште се водат луѓето по стари сфаќања и норми.

Зошто ти не го водиш некаде дечкото?
Зошто само тој тебе треба да те води некаде?
Само во вакви вукојебини мора секогаш се да доаѓа со задоцнување, па и промена на сфаќањата.
Он нејќе да се шета го мрзи
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Помош пријатели вчера за прв пат требаше да иам секс алии коа го соблеков девојчето почна да ми чука јако срцето и ми се намали големита на пенисот и бев многу возбуден а не можев да го ставам дека се намали а претходно нормално камен ми беше умрев од срам. Дали на некој му се има ова десено и ако му се има или нема нека каже што е лекот?
Аман де стрес нормално банално е да се секираш за оваа работа. Наместо да паничиш требало да се опуштиш т.е да се бакнувате да се галите да смените тема и ќе биде ок. Ако не си и признал поарно признај и дека ти е првпат и на неа ќе и биде појасна работата.
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
14
Поени од реакции
5
Helou itno mi e potreben sovet dechki,nova sum na forumov..Znachi vaka postoi eden dechko shto go sakam 7 meseci ali ne sme zaedno t.e ne mozheme da bideme zoshto ima prechki ama ne znaeme koj se..Toj mi velat drugarkite me svigjal na pochetokot ama posle se fati so druga 5 meseci odea sega raskinaa beshe singl 5 dena i pak si fati nova site gi fati osven mene..samo mene ne me saka mnogu pati se ponizhiv go zamoliv da zboruvame ama samo korpi mi stava i nishto ne prifakja vika ne me zamaraj i toa preku drug lichnosti t.e zaednichki drugari..Ne zboruva voopshto so mene..a i nikogash ne sme zboruvale samo onaka se znaeme mn dobro ama sme nemale muabet poshto toj na pochetokot zaeban ispadna da go batalime minatoto pomognete mi shto da pravam da go pridobijam sega..mnogu go sakam probav ama ne mozham da go zaboravam..site drugarki imaat dechkovci se dopishuvaat se sakaat samo ja sum sama jebiga..a i bashka mene ne mi e za drugarkite ni najmalce ne sakam so niv da se takmicham toa mi e samo izgovor sakam da bidam so nego od ljubov..golem idiot e ama kje go promenam ako mi dade shansa..kakooo da go pridobijaammm???Fala vi odnapred:)
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Helou itno mi e potreben sovet dechki,nova sum na forumov..Znachi vaka postoi eden dechko shto go sakam 7 meseci ali ne sme zaedno t.e ne mozheme da bideme zoshto ima prechki ama ne znaeme koj se..Toj mi velat drugarkite me svigjal na pochetokot ama posle se fati so druga 5 meseci odea sega raskinaa beshe singl 5 dena i pak si fati nova site gi fati osven mene..samo mene ne me saka mnogu pati se ponizhiv go zamoliv da zboruvame ama samo korpi mi stava i nishto ne prifakja vika ne me zamaraj i toa preku drug lichnosti t.e zaednichki drugari..Ne zboruva voopshto so mene..a i nikogash ne sme zboruvale samo onaka se znaeme mn dobro ama sme nemale muabet poshto toj na pochetokot zaeban ispadna da go batalime minatoto pomognete mi shto da pravam da go pridobijam sega..mnogu go sakam probav ama ne mozham da go zaboravam..site drugarki imaat dechkovci se dopishuvaat se sakaat samo ja sum sama jebiga..a i bashka mene ne mi e za drugarkite ni najmalce ne sakam so niv da se takmicham toa mi e samo izgovor sakam da bidam so nego od ljubov..golem idiot e ama kje go promenam ako mi dade shansa..kakooo da go pridobijaammm???Fala vi odnapred:)
Ако си трол топ, а ако озбилно имаш 21година и вака... пу језк.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Helou itno mi e potreben sovet dechki,nova sum na forumov..Znachi vaka postoi eden dechko shto go sakam 7 meseci ali ne sme zaedno t.e ne mozheme da bideme zoshto ima prechki ama ne znaeme koj se..Toj mi velat drugarkite me svigjal na pochetokot ama posle se fati so druga 5 meseci odea sega raskinaa beshe singl 5 dena i pak si fati nova site gi fati osven mene..samo mene ne me saka mnogu pati se ponizhiv go zamoliv da zboruvame ama samo korpi mi stava i nishto ne prifakja vika ne me zamaraj i toa preku drug lichnosti t.e zaednichki drugari..Ne zboruva voopshto so mene..a i nikogash ne sme zboruvale samo onaka se znaeme mn dobro ama sme nemale muabet poshto toj na pochetokot zaeban ispadna da go batalime minatoto pomognete mi shto da pravam da go pridobijam sega..mnogu go sakam probav ama ne mozham da go zaboravam..site drugarki imaat dechkovci se dopishuvaat se sakaat samo ja sum sama jebiga..a i bashka mene ne mi e za drugarkite ni najmalce ne sakam so niv da se takmicham toa mi e samo izgovor sakam da bidam so nego od ljubov..golem idiot e ama kje go promenam ako mi dade shansa..kakooo da go pridobijaammm???Fala vi odnapred:)
Аман де еден и единствен на светот и ако го немаш готово, па уште спремна на се за да го придобие земи го настрана соблечи му се па види ако те одбие значи не си му привлечна и тоа е тоа.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Helou itno mi e potreben sovet dechki,nova sum na forumov..Znachi vaka postoi eden dechko shto go sakam 7 meseci ali ne sme zaedno t.e ne mozheme da bideme zoshto ima prechki ama ne znaeme koj se..Toj mi velat drugarkite me svigjal na pochetokot ama posle se fati so druga 5 meseci odea sega raskinaa beshe singl 5 dena i pak si fati nova site gi fati osven mene..samo mene ne me saka mnogu pati se ponizhiv go zamoliv da zboruvame ama samo korpi mi stava i nishto ne prifakja vika ne me zamaraj i toa preku drug lichnosti t.e zaednichki drugari..Ne zboruva voopshto so mene..a i nikogash ne sme zboruvale samo onaka se znaeme mn dobro ama sme nemale muabet poshto toj na pochetokot zaeban ispadna da go batalime minatoto pomognete mi shto da pravam da go pridobijam sega..mnogu go sakam probav ama ne mozham da go zaboravam..site drugarki imaat dechkovci se dopishuvaat se sakaat samo ja sum sama jebiga..a i bashka mene ne mi e za drugarkite ni najmalce ne sakam so niv da se takmicham toa mi e samo izgovor sakam da bidam so nego od ljubov..golem idiot e ama kje go promenam ako mi dade shansa..kakooo da go pridobijaammm???Fala vi odnapred:)
Не те сака, не можеш да го придобиеш, не па уште да си праиш филмови оти ќе си го сменувала, карактерно, факт е дека никад нема да бидете заедно, колку побрзо се помириш со тој факт, подобро за тебе, не си го губи времето, ама и сама ќе сфатиш, по некој месец, до година.
 
Член од
6 декември 2014
Мислења
97
Поени од реакции
6
е вака девојката која ја сакам повеќе години,собрав храброст да ја барам и најдов број и зборувавме 2 пати и неколку пораки и викам да се видиме таа одбива,после ае и кажав се` преку телефон,и изјавив љубов,таа вика имам дечко,а ја сум сигурен дека нема никој,само измислува,не може да прифати дека ме сака,е сеа незнам како да постапам,да не бидам досаден преку телефон,пробав преку пријател да ја видам,ама не, сигурно му рекла не му обраќај внимание молам помош,ние се сакаме како луди
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
И послем пола младина ни заминала, па ќе замине, глејте што се случува.
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
14
Поени од реакции
5
Na forumot pishuva deka imam 21 god ali imam 16 taka vo prva raka mi dojde da stavam :) inache shto se odnesuva do dechkovo ne mozham da go odsakam ednostavno neznam shto mi e ova nikogash ne mi se sluchilo toj me privleche me pridobi i na kraj me spushti v zemja..ne mozham da se pomiram so nikakvi fakti zoshto toj SITE GI FATI OSVEN MENE mnogu po grdi i pokatastrofalni od mene..ne sum nekoja lepotica ali ne sum za nikade..ima i pogrdi od mene..
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
е вака девојката која ја сакам повеќе години,собрав храброст да ја барам и најдов број и зборувавме 2 пати и неколку пораки и викам да се видиме таа одбива,после ае и кажав се` преку телефон,и изјавив љубов,таа вика имам дечко,а ја сум сигурен дека нема никој,само измислува,не може да прифати дека ме сака,е сеа незнам како да постапам,да не бидам досаден преку телефон,пробав преку пријател да ја видам,ама не, сигурно му рекла не му обраќај внимание молам помош,ние се сакаме како луди
Не ја моли ич бре незнам како се замарате со такви работи сака сака несака има други и крај сеа ќе глуми недостапна и недостижна , па што да правел ич најди си друга.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
е вака девојката која ја сакам повеќе години,собрав храброст да ја барам и најдов број и зборувавме 2 пати и неколку пораки и викам да се видиме таа одбива,после ае и кажав се` преку телефон,и изјавив љубов,таа вика имам дечко,а ја сум сигурен дека нема никој,само измислува,не може да прифати дека ме сака,е сеа незнам како да постапам,да не бидам досаден преку телефон,пробав преку пријател да ја видам,ама не, сигурно му рекла не му обраќај внимание молам помош,ние се сакаме како луди
Измочај ја за да покажеш доминација
 

Kajgana Shop

На врв Bottom