Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ja a sakam ona mene ne
Направи компилација од своите постови во Драга Кајгана, испечати ја, и поклони и ја. Ако не падне на толку смисол, дух и елоквентност, тогаш нешто не е во ред со неа.
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Сонце, битно е дека си решила да се откачиш од него. Добар избор си направила што си им кажала на твоите. Јас сум 100 % сигурна дека безрезервно ќе те подржуваат, без разлика што и да одлучиш. Само немој да ги разочараш и да се вратиш да бидеш заедно пак со идиотов. Можеш и во полиција да го пријавиш, ако ти доаѓа дома и ти прави фешти пред врата. Слободно.
тој ја скина од маање,а ти 100 посто си сигурна дека безрезервно ќе ја подржуваат нејзините шо и да одлучи WTF:confused:
прочитај се какви зелени киниш
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
тој ја скина од маање,а ти 100 посто си сигурна дека безрезервно ќе ја подржуваат нејзините шо и да одлучи WTF:confused:
прочитај се какви зелени киниш
Дај бре најди си занимација во животот, остави ме на мира мене.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
тој ја скина од маање,а ти 100 посто си сигурна дека безрезервно ќе ја подржуваат нејзините шо и да одлучи WTF:confused:
прочитај се какви зелени киниш
тој ја скина од маање,а ти 100 посто си сигурна дека безрезервно ќе ја подржуваат нејзините шо и да одлучи WTF:confused:
прочитај се какви зелени киниш
Дај бре најди си занимација во животот, остави ме на мира мене.
Бате не си во право
Blue ladybug убо си збори, и помага да си ги расчисти мислите ....
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Ve razbiram deka ne mozete da razberete. Ne mozev nitu jas do pred nekoe vreme. Premnogu bev slepa i veruvav deka se ke bide po staro.. Sepak dolg period bevme zaedno kade funkcioniravme perfektno no poslednive nekolku meseci se se izmeni i stanaa kosmari za mene.. Toa bese sosema novo za mene i bev slepa na toa.. Nekolku pati premizav na toa nadevajki se deka bilo vo afekt i deka ke se promeni, no so samoto toa sto prostuvav toj si davase pravo sekoj pat da go povtoruva istoto. jas znaev od edna strana sto mi se slucuva no ne sakav da go prifatam toa... sega mi se otvoreni ocite i znam deka takov covek ne sakam pokraj mene.. a i vo najmala mera deka ne me zasluzuva.
Моме ти треба да бидеш среќна што ќотекот си го јадела пред брак , зошто како што прочитав си сакала и фамилија да создаваш со идиотот. Стај се во ситуација на тие жени што се им било идеално додека не се омажат , па после одредено време во бракот завршувале претепани со електричен кабел али немале избор и неможат да го оставаат бидејки имаат 2-3 деца. Ти имаш опции и се надевам нема да му се вратиш на гомното , уствари не се надевам туку ти НАРЕДУВАМ да не му простиш во никој случај , дури ако те замара уште можеш да платиш 2-3 батки да му го рестартират моторниот систем.

И да , да ми беше девојка на мене единствени "модрици" ќе ти беа меѓу нозете , евентуално на коленцата. :icon_lol:
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Зашто да не ?!?:):):):):)
па да изедам ќотек повеќе од тебе ? :vozbud:
шала на страна ... Ами не знам дали ќе можам да се одбранам од него ? Колку е висок колку сантима држи негов бицепс ? Имам околу 180 и отприлика 40 бицепс :icon_lol: види па кажи ми :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
28
Поени од реакции
11
Зашто да не ?!?:):):):):)
па да изедам ќотек повеќе од тебе ? :vozbud:
шала на страна ... Ами не знам дали ќе можам да се одбранам од него ? Колку е висок колку сантима држи негов бицепс ? Имам околу 180 и отприлика 40 бицепс :icon_lol: види па кажи ми :D
Lele me odbi ahahhaa :D se salam inace :) nikogo ne bi vmetnuvala vo nekakva nevolja, iako ne bi imalo pricina nikakva za ti da izedes kjotek :)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.391
Друга работа ме интересира... Како изреагираа и што превземаа твоите родители околу ова?
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Sekako deka pomisliv, no ne mozev nitu da krenam raka a ne pak da go udram sto pati e posilen od mene
Имам другар кој има другар кој се занимава со вакви проблеми како твоите со вапцани безр'бетници и страшен егоизам и тотално не котање и почит кон женскиот род. Заинтересирана си да му напраиме еден БУМ приспивен? :) Онака колку да го вратиме во детството на преваспитање.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сонце, битно е дека си решила да се откачиш од него. Добар избор си направила што си им кажала на твоите. Јас сум 100 % сигурна дека безрезервно ќе те подржуваат, без разлика што и да одлучиш. Само немој да ги разочараш и да се вратиш да бидеш заедно пак со идиотов. Можеш и во полиција да го пријавиш, ако ти доаѓа дома и ти прави фешти пред врата. Слободно.
Таа и овака и онака требала да го пријави во полиција и да си побара забрана за приближување.
А бе, не е битна должината на врската, бракот, кога некој не те почитува му кажуваш чао и си го вртиш грбот.
Не е лесно, ама обично најтешките одлуки и најправилните се едните исти и се поклопуваат.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Абе еднаш да ме удри втор пат нема да се случи тоа. Мочко неизживеан. Ке се сили на некој што е послаб ... Нека најде сличен на него па да видеме кој по кого ке натепа.
Имам другарка која буквално дечко и ја претепува од котек, шета со модринки и пак е со него: Дека го сака де, и тој ја сака нејзе... со котек си ја искажуваат љубовта :rolleyes:
Има секакви,садо-мазо,со каиши се бичуваат,со боксови,со тенџериња,со ланци се маваат..И тоа е љубов..
 

anevski

Manuel Neuer
Член од
26 февруари 2013
Мислења
16
Поени од реакции
12
Sto da napravam za da me zasaka edna devojka jas ja sakam no neznam sto da napravam za da vidam dali taa me saka?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Sto da napravam za da me zasaka edna devojka jas ja sakam no neznam sto da napravam za da vidam dali taa me saka?
Kaжи и дека ја сакаш и ако ти рече дека те сака, ќе дознаеш дека те сака, ако ти речи дека не те сака, тогаш ќе дознаеш дека не те сака.
 

anevski

Manuel Neuer
Член од
26 февруари 2013
Мислења
16
Поени од реакции
12
Kaжи и дека ја сакаш и ако ти рече дека те сака, ќе дознаеш дека те сака, ако ти речи дека не те сака, тогаш ќе дознаеш дека не те сака.
Ok no ako ne me saka dali treba nesto da napravum za da me zasaka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom