Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Денеска е 8ми, а ако на 2ри славите месечнина, значи одите само 6 дена, а ти мислиш што да и купиш?? Полека :)
Не ме сфаќаш,ние подолго време идеме,не 6 дена,така да не е тазе врска
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Јас немам проблем...сакам само да ве прашам за помош...неможам да се одлучам што да и купам на женската за Нова Година...а и на 2 славиме „месечнина“ така да да испадне поклон 2 во 1...ако сакате да ми помогнете,ќе ви бидам многу благодарен :)
Цвеке другар цвеке. Доколку имаш и кола и ја сакаш еве една идеа за подобри односи и повеке да те сака.
Ке и закажиш средба на девојката да ја носиш на вечера, облечисе убаво изгледај супер ке имаш повеке самодоверба, купи и цвеке , пречекај ја точното време отвории ја вратата однесувај се како кавалер , подарии го цвекето. Однесија во убав ресторан со жива музика гледај некоја со староградска каде има и виолинист. Скришно појди до виолинистот замолиго или платиму некоја стотка да дојди на маса барем на 5 минути, поканија на танц. Кога ке ја вракаш дома заблагодарии се за вечерта-биди фраер.Самите гестови ке те направат да се осекаш задоволен а таа пресрекна што е со тебе. Подобар поклон од вечерта што ке ја памети и цвекето што си и го подарил се обложувам дека нема:) Со срека
 
Член од
30 октомври 2011
Мислења
26
Поени од реакции
19

SayWhaat!?

олимпион
Член од
11 јуни 2011
Мислења
109
Поени од реакции
34
eј вака првпат озбилен за некоја работа :D Ова жениве ни Ајнштајн неможе да ги проучи шо сакаат а шо не хД ..Се работи за една девојка шо сме сеа за сеа другарчиња но ете почна да ми се свиѓа =Д Скапуваме на телефон ми се јавува и се јавувам од околу си кажуваме дека се свиѓаме па после тоа одеднаш се сметаме за "брат и сестра" чат пат ми бара и по некој совет за дечковци како да ги откачи (очигледно сака да знае дека е барана) и ја исто и враќам =) Па ај малку совет шо како се мислам дали и спомнам дека онака ми се свиѓа карактерот нејзин или дека е убава ..да и дам во знаење дека 50/50 е работава =)
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
Дај бе кажи ни со кој фустан беше излезена, со која боја?
crn dolg do kolena nagore e kako rolka
--- надополнето: Dec 9, 2011 5:51 PM ---
eј вака првпат озбилен за некоја работа :D Ова жениве ни Ајнштајн неможе да ги проучи шо сакаат а шо не хД ..Се работи за една девојка шо сме сеа за сеа другарчиња но ете почна да ми се свиѓа =Д Скапуваме на телефон ми се јавува и се јавувам од околу си кажуваме дека се свиѓаме па после тоа одеднаш се сметаме за "брат и сестра" чат пат ми бара и по некој совет за дечковци како да ги откачи (очигледно сака да знае дека е барана) и ја исто и враќам =) Па ај малку совет шо како се мислам дали и спомнам дека онака ми се свиѓа карактерот нејзин или дека е убава ..да и дам во знаење дека 50/50 е работава =)
ako i kazes takvo nesto taa uste tolku ke pocne da se zanasa ke i se krenat akciite si znam po mene ke izgubis sekakva sansa da bidete zaedno.........taa znae deka ti se sviga zatoa taka pocnala da se ponasa kako da ste vrat i sestra te provocira;-)
--- надополнето: Dec 9, 2011 5:53 PM ---
И мене ме итересира...:pos:
veri fani a se kladam deka i ti se tufkas sto da obleces ili ako do sega ne si bila na nekoe elegantno mesto mozno e i da ne si planirala.......za mene ova bese nesto novo zatoa sakav da imam naj dobro iskustvo a ne da se isbruakm
 

Kajgana Shop

На врв Bottom