Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Епа добро..а ти помогна некое мислење до сеа? чу нешто ново? свати сега нешто од форумов што ке правиш во врска со него ?:)Сите скоро те исповреѓаа и искритикуваа ...ништо корисно за тебе;)
Toa што сите и го кажаа ќе го свати ако се смират, кога за многу кратко време ќе се олади и пак ќе го откачи, а тој пак ќе пати :свиркам:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Ај пред да си легнам, еден мал апдејт да направам...За новиот е... :D
Намерно се понашам ладно према него, уствари топло-ладно му правам...И гледам до кај ќе оди за да добие внимание од мене...Тоа ми е индиректно мерило колку е загреан за мене...
Живее во друг град и минатиот цел викенд беше овде(демек ме убедуваше ради мене дошол...) :cautious: и двата вечери по ред бев со него, гледавме филмови, утакмици...И не му дозволив да ме допре...За инат!!!
Дури и по малку жал ми падна за него... :D

А зашто вака правам...???
- Затоа што сеуште не го познавам доволно...Кога ќе осетам дека треба да се зближам со него, ќе го направам тоа...А до тогаш - со резерва ќе бидам и тоа голема...И на него му го реков тоа... :cautious:
Мистериозно ми делува некако, како да крие нешто...Тивок е, смирен, тактичар во душа...
А јас сум обратното од него ( импулсивна, темперамента, нестрплива, брозплета...)
ЈБГ - тоа е...! :D Не сакам да бидам повредена... !!!
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Толку беше, неможам више да издржам..ке пробам тука барем малце да си олеснам. Веќе недела дена осеќам товар во градите..мислам дека ке паднам во депресија, што не е својствено за мене, ја сум многу позитивна личност, весел насмеан....
До сега сум немал девојка (имам 21 година), и како да не постојам пред женскиот пол, едноставно не ме забележуваат. Кога се запознаваме со нови девојчиња, јас сум ко во сенка на другарите..во мене не гледаат потенцијален дечко. Не сум нешто грд, али не сум па ни убав, онака нормален..увек гледам да сум среден, измиен али се тоа за џабе, за која???
Вечерва више ми прекипа, ми дојде да плачам..се што сакам е барем еднаш да осетам што е тоа љубов и да се осетам љубен, али изглеа премногу барам.
Де па јас сум немал девојка до 18 години,бев срамежлив и го имав истото мислење за себе.На 16 години се затрескав во една и што не направив да и го добијам нејзиното внимание,на матура бев 82 кила.Сум плачел затоа што според нејзиното разбирање не идела со момци како мене,а камоли на кафе :).Сеуште ги чувам пораките и се сеќавам како ме закачаше :).Треба да почнеш да се отвараш на девојки,не да се претвараш во некој мангуп,туку едноставно да речеш јас сум ептен срамежлив дечко сум немал до сега девојка,но твоето друштво ми прилега и би сакал да те повикам на едно кафе да го продолжиме нашиот муабет.Многу си емотивен и се прифаќаш на душа.Сигурно имаш некои квалитети што некоја девојка би ги привлекла наброј една од нив или ако толку многу се срамиш дојди вечерва во б2 22:30 ќе има многу слободни женски што ќе сакаат да танцуваат :)
--- надополнето: Nov 29, 2011 4:28 PM ---
Ај пред да си легнам, еден мал апдејт да направам...За новиот е... :D
Намерно се понашам ладно према него, уствари топло-ладно му правам...И гледам до кај ќе оди за да добие внимание од мене...Тоа ми е индиректно мерило колку е загреан за мене...
Живее во друг град и минатиот цел викенд беше овде(демек ме убедуваше ради мене дошол...) :cautious: и двата вечери по ред бев со него, гледавме филмови, утакмици...И не му дозволив да ме допре...За инат!!!
Дури и по малку жал ми падна за него... :D

А зашто вака правам...???
- Затоа што сеуште не го познавам доволно...Кога ќе осетам дека треба да се зближам со него, ќе го направам тоа...А до тогаш - со резерва ќе бидам и тоа голема...И на него му го реков тоа... :cautious:
Мистериозно ми делува некако, како да крие нешто...Тивок е, смирен, тактичар во душа...
А јас сум обратното од него ( импулсивна, темперамента, нестрплива, брозплета...)
ЈБГ - тоа е...! :D Не сакам да бидам повредена... !!!
А да дојдеш и да те плеснам еднаш по газот затоа што твоето понашање е неприфатливо :О
 
Член од
30 октомври 2011
Мислења
26
Поени од реакции
19
Незнам што да правам, додека сум само со другарите сум главен "забављач", тресам зелени, се смееме најнормални работи..и а дојде некој/некоја што не ја познавам толку е од мене, не се слуша глас. свесен сум за ова али неможам, ми треба време да го запознаат тој/таа за да можам да се опуштам..
Имам пробувано и на фб, али не ми ни враќаат :pos: (n)

друже , истиот проблем го имам и јас... проблемот кај мене е тоа што јас со било која цура прво се поставувам многу другарски и ми отиде возот. на факултет сум центар на внимание , опкружен со доста цури , доста сум забавен, интересен (не изигравам кловн) ама јебига никако да почнам со некоја муабет дека ми се свиѓа и такви ствари....
ми се свиѓаат доста цури ама се ми е страв да не излезам будала , да не заебам работа , не дека не знам да зборам ама тежок ми е првиот чекор...
доволно сум свесен дека е до мене проблемот , така да јас треба да си го почнам тој прв чекор , но има Господ па ќе дојде и тоа време и тоа што поскоро :)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
друже , истиот проблем го имам и јас... проблемот кај мене е тоа што јас со било која цура прво се поставувам многу другарски и ми отиде возот. на факултет сум центар на внимание , опкружен со доста цури , доста сум забавен, интересен (не изигравам кловн) ама јебига никако да почнам со некоја муабет дека ми се свиѓа и такви ствари....
ми се свиѓаат доста цури ама се ми е страв да не излезам будала , да не заебам работа , не дека не знам да зборам ама тежок ми е првиот чекор...
доволно сум свесен дека е до мене проблемот , така да јас треба да си го почнам тој прв чекор , но има Господ па ќе дојде и тоа време и тоа што поскоро :)
samo dva zbora ti trebaa si prijatelke za kafe :)
som ti kazi da
pola rabota ti e zavrsena (y).
 
D

devojcence

Гостин
znaci decko od skopje- ne e poentata da i upadnes ko od nebo na nekoja zenska i da ja viknes na kafe poso taka dosta ti se golemi sansite da te otkaci , tuku uz muaebt da ja viknes na kafe pijacka, i ako primetis deka prethodno ti pusta voda znaci znaci nekoj da imas. a ako i pokraj znacite ne i vratis togas si picka i ke te zaebava i otkaci.
sramot nema vrska toa e karakteristika sto se nadminuva posto ne e vrodena. i neznam od sto ti e sram ?
vtora rabota vnimanie od sebe za sebe znaci pocni da rabotis na sebe znaci da se doteuvas setas da citas ucis da rabotis so toa ke ti se sredi ponasanjeto i so toa ke si dojde da pravis muaebt ko sto treba interesen da si stabilen i sl. i zenskite sami ke vidat deka si dobar i ke te baraat. potocno ke ti pustaat voda i ke vrakjas i vikas na kafe i sl. a od nebo da ti padne nemoj i nema.
pozz
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Ај пред да си легнам, еден мал апдејт да направам...За новиот е... :D
Намерно се понашам ладно према него, уствари топло-ладно му правам...И гледам до кај ќе оди за да добие внимание од мене...Тоа ми е индиректно мерило колку е загреан за мене...
Живее во друг град и минатиот цел викенд беше овде(демек ме убедуваше ради мене дошол...) :cautious: и двата вечери по ред бев со него, гледавме филмови, утакмици...И не му дозволив да ме допре...За инат!!!
Дури и по малку жал ми падна за него... :D

А зашто вака правам...???
- Затоа што сеуште не го познавам доволно...Кога ќе осетам дека треба да се зближам со него, ќе го направам тоа...А до тогаш - со резерва ќе бидам и тоа голема...И на него му го реков тоа... :cautious:
Мистериозно ми делува некако, како да крие нешто...Тивок е, смирен, тактичар во душа...
А јас сум обратното од него ( импулсивна, темперамента, нестрплива, брозплета...)
ЈБГ - тоа е...! :D Не сакам да бидам повредена... !!!

За чив инат бе сестро не му дае да те допре?? ахх бе женски женски:)
--- надополнето: Nov 30, 2011 12:59 AM ---
Не му бев веќе центар на внимание. Не знам зошто ама бев љубоморна

До тука стигнав и неќам више да читам све ми е јасно.. а одговорот ти е во твојава реченица па сама ќе си сконташ.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Од кога знам за темава.....скоро 90% од случаите се дека машките се жалат од женските.....а женските пак пишуваат за проблеми поврзани со самите нив....бидејќи незнаат дали на дечкото да му удрат 15та корпа,или дали да го извара уште 2-3 пати.

Значи остануваат само бедни 10% каде што имало постови со случаи во кои машките биле идиоти.

Заклучок: Нешто не е во ред со жениве кај нас.:icon_lol:
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Планирам да имам секс со девојата но ми треба совет како да ја скинам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom