Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.848
Поени од реакции
29.663
so prethodna dobra obrabotka .,.... so dobro crven zdrven i otsechno brzo.,,, za devojkata shto pokratko da trae toj moment ., bidejki kaj nemal broj na devojki se javuva mala kratkotrajna nelagodnost., i ke ja namestish taa da bide so karlicata na ivicata od lezhajot ., i brzo potezno.. aposle ., e toa e veke vasha rabota na dvas dvajca kako ke se terate.,.. aj so sreka neka ti e.......... i utre sabajle ...cel forum so kafe da go chestish(y)
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Ај ако може некој да ми даде некој совет. Имам еден мал проблем. Си се допаѓаме со една девојка, јас знам дека и се допаѓам и таа знае дека ми се допаѓа. Кога и понудив да излеземе(муабет на фб), се збуни целата, почна да зборува било што, ама сепак се исклучи т.е. ми мавна корпа. Сега ми дава сигнали дека сака да излеземе, ама мислам да не си умислила дека е опасна, па да се прави важна и после цело време да си игра со мене топло-ладно. Дали вреди да бидам поупорен со неа?
фала однапред
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ај ако може некој да ми даде некој совет. Имам еден мал проблем. Си се допаѓаме со една девојка, јас знам дека и се допаѓам и таа знае дека ми се допаѓа. Кога и понудив да излеземе(муабет на фб), се збуни целата, почна да зборува било што, ама сепак се исклучи т.е. ми мавна корпа. Сега ми дава сигнали дека сака да излеземе, ама мислам да не си умислила дека е опасна, па да се прави важна и после цело време да си игра со мене топло-ладно. Дали вреди да бидам поупорен со неа?
фала однапред
:pos: типичен тинејџерски проблем. Викаш си се допаѓате а? Ако е така зашо ти опнала корпа ни самиот не знаеш дали воопшто те свиѓа или само се ладе со тебе :tapp:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Ај ако може некој да ми даде некој совет. Имам еден мал проблем. Си се допаѓаме со една девојка, јас знам дека и се допаѓам и таа знае дека ми се допаѓа. Кога и понудив да излеземе(муабет на фб), се збуни целата, почна да зборува било што, ама сепак се исклучи т.е. ми мавна корпа. Сега ми дава сигнали дека сака да излеземе, ама мислам да не си умислила дека е опасна, па да се прави важна и после цело време да си игра со мене топло-ладно. Дали вреди да бидам поупорен со неа?
фала однапред
Ако навистина ти се допаѓа прашај ја пак, и од кај да знаеш дали е ладна, тоа повеќе се проценува во живо според мое мислење.. ако те окачи пак, тогаш ништо. Нема потреба од молење. И не губиш и онака ништо ако ја прашаш пак. Може првиот пат се збунила не знаела што да праи, ако знаеш она паниката леле леле што да параам, да или не бла бла.. и пред да прашаш осигурај се дали се тоа вистински сигнали.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ај ако може некој да ми даде некој совет. Имам еден мал проблем. Си се допаѓаме со една девојка, јас знам дека и се допаѓам и таа знае дека ми се допаѓа. Кога и понудив да излеземе(муабет на фб), се збуни целата, почна да зборува било што, ама сепак се исклучи т.е. ми мавна корпа. Сега ми дава сигнали дека сака да излеземе, ама мислам да не си умислила дека е опасна, па да се прави важна и после цело време да си игра со мене топло-ладно. Дали вреди да бидам поупорен со неа?
фала однапред
Тамам работа те ќе излегувате на кафе....златен фб....плус имате и скајп...има врска ипол да истерате....никако излегување во живо.

И не го терај девојчето со сила за на кафе...можеби сака да си има дечко на фб....сега тоа е модерно.

п.с претходно провери како ја одржава фармата...за да знаеш шо домаќинка е...за утре да не ти ги потроши сите пари од покерот.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ај пред да си легнам, еден мал апдејт да направам...За новиот е... :D
Намерно се понашам ладно према него, уствари топло-ладно му правам...И гледам до кај ќе оди за да добие внимание од мене...Тоа ми е индиректно мерило колку е загреан за мене...
Живее во друг град и минатиот цел викенд беше овде(демек ме убедуваше ради мене дошол...) :cautious: и двата вечери по ред бев со него, гледавме филмови, утакмици...И не му дозволив да ме допре...За инат!!!
Дури и по малку жал ми падна за него... :D

А зашто вака правам...???
- Затоа што сеуште не го познавам доволно...Кога ќе осетам дека треба да се зближам со него, ќе го направам тоа...А до тогаш - со резерва ќе бидам и тоа голема...И на него му го реков тоа... :cautious:
Мистериозно ми делува некако, како да крие нешто...Тивок е, смирен, тактичар во душа...
А јас сум обратното од него ( импулсивна, темперамента, нестрплива, брозплета...)
ЈБГ - тоа е...! :D Не сакам да бидам повредена... !!!
Тое е дечко, прав муж.

 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Ај ако може некој да ми даде некој совет. Имам еден мал проблем. Си се допаѓаме со една девојка, јас знам дека и се допаѓам и таа знае дека ми се допаѓа. Кога и понудив да излеземе(муабет на фб), се збуни целата, почна да зборува било што, ама сепак се исклучи т.е. ми мавна корпа. Сега ми дава сигнали дека сака да излеземе, ама мислам да не си умислила дека е опасна, па да се прави важна и после цело време да си игра со мене топло-ладно. Дали вреди да бидам поупорен со неа?
фала однапред
Биди прав маж брате.....викни ја на страна, и онака обрати и се кул ладен со зборовите...ајде да те водам на кафе вецерва...ако сака арно ...ако не кој ја е*е...;)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ај ако може некој да ми даде некој совет. Имам еден мал проблем. Си се допаѓаме со една девојка, јас знам дека и се допаѓам и таа знае дека ми се допаѓа. Кога и понудив да излеземе(муабет на фб), се збуни целата, почна да зборува било што, ама сепак се исклучи т.е. ми мавна корпа. Сега ми дава сигнали дека сака да излеземе, ама мислам да не си умислила дека е опасна, па да се прави важна и после цело време да си игра со мене топло-ладно. Дали вреди да бидам поупорен со неа?
фала однапред
Еднаш те откачила. Прва забелешка. Не мора ништо да значи (можеби баш тогаш влетала мајка ѝ што не сака девојчето да ѝ шара по Интернет со кој знае какви манијаци), ама сепак е забелешка.

Ова ти дава право да достапиш до нејзиниот телефон. Со други зборови, ако сака да излезете, побарај ѝ телефон и покани ја да излезете по телефон. После првото откачување, ако таа сака сепак да продолжи со тебе, ќе мора да даде нешто повеќе од само Интернет профил. А ти ќе мора тоа да знаеш да го прифатиш.

Значи, тоа е следниот чекор. За понатаму, ќе збориме тогаш.

Со лесно. (y)
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
Што може да си помисли? Нели веќе се знаете :confused:
vo pravo si. a vo pravo si i za crveniot fustan imam eden so dlaboko dekolte ekstra kus i gol grb i do sega site mi imaat kazano deka ne znam da go nosam i deka licam na kurva vo nego......uste ne nauciv fustan i sukna da nosam a za stikli nemam gajle mozam da trcam.ke oblecam nesto dolgo za da mislam celo vreme dali nesto mi se gleda i da si mrdam bez problemi dd
--- надополнето: Dec 1, 2011 4:22 PM ---
glorija obleci se vo sto mislis ti vo toa. ne prasuvaj lugje za takvi raboti. :) i ne se zamaraj mnogu za takvi raboti.
ps: ubavo da si pomines. :)
fala.morase da se osiguram i za oblekata zosto jas mnogu vreme mislam na takvi raboti,ako oblecam nesto kratko ne znam da go nosam i mislam celo vreme na toa dali nesto mi se gleda i ne obrnuvam vnimanie na dr stvari......ne sakam da go iznerviram tipot i toj da si zamine ili da si rece vidi ja ovaa glupaca i povtoruvam celo vreme koza edna ddd
--- надополнето: Dec 1, 2011 4:29 PM ---
А каков впечаток сакаш ти да му оставиш на тој типчето што ќе те носи на вечера?
deka sum najubava i da ne deluvam ko nekoja drolja.....zatoa ne sakam da oblecam nesto mini bid ne znam da se odnesuvam normalno heheh
--- надополнето: Dec 1, 2011 4:31 PM ---
Зависи каков е типот и каков стил на облекување има, за да не се осеќаш непријатно. Да не се доведеш у ситуација ти да бидеш свечено дотерана, а тој у тренерки. Ако му го знаеш стилот, води се по тоа.
Ако сукња/панталони со висок струк искомбинирај со некоја кошула или ролка. Можеш да облечеш и некое фустанче со пристојна должина ;)
--- надополнето: Nov 24, 2011 9:33 AM ---
da )

Oф леле, не ми се верува шо читам. Што ако црвена боја ти е омилена? Еве на пример мене ми е. Не треба да ја облакам за на состанок, пошо кој знае шо ќе помисли :tapp:
Нема врска бојата, должината....битно е каков впечеток ќе оставиш со разговорот.
Пошо за прв впечаток, нема втор пат.
И да се одлучиш за црна боја, да се закопчаш до гуша, ако имаш желба да рашириш нозе на прв состанок никаква гардероба ни боја нема да те спречат.
se crveno sto imam mi e nekako kurvisnski....ne sakam da bidam tolku zeska i zagorena i odma da skokneme na seks pa utre da ne me ni poznava....toj e seriozen i pristoen tip i ne smeam da se odnesuvam kako ludaca
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
se crveno sto imam mi e nekako kurvisnski....ne sakam da bidam tolku zeska i zagorena i odma da skokneme na seks pa utre da ne me ni poznava....toj e seriozen i pristoen tip i ne smeam da se odnesuvam kako ludaca
Доколку си ја знаеш границата до каде можеш да одиш на прв состанок, не гледам причина зошто да не облечеш нешто со црвена боја. Ама ако виkаш дека се со црвена боја ти е курвинско и непристојно, тогаш одлучи се за друга боја, ама пристојна облека.
Бојата и облеката не ја прават една жена курва, туку постапките ја прават. Ако ти си упорна на прв состанок да го легнеш типот и најцрната гардероба да ја имаш одбрано, ќе го е*еш :pipi:
Eве на пример мене дечко да ми дојде на прв состанок се во црно облечен, ќе помислам:дека е поп, му умрел некој од фамилија па жали или дека жали шо ќе излеземе :icon_lol:
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
Доколку си ја знаеш границата до каде можеш да одиш на прв состанок, не гледам причина зошто да не облечеш нешто со црвена боја. Ама ако виkаш дека се со црвена боја ти е курвинско и непристојно, тогаш одлучи се за друга боја, ама пристојна облека.
Бојата и облеката не ја прават една жена курва, туку постапките ја прават. Ако ти си упорна на прв состанок да го легнеш типот и најцрната гардероба да ја имаш одбрано, ќе го е*еш :pipi:
Eве на пример мене дечко да ми дојде на прв состанок се во црно облечен, ќе помислам:дека е поп, му умрел некој од фамилија па жали или дека жали шо ќе излеземе :icon_lol:
odluciv za eden siv sto super mi stoi dd
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
odluciv za eden siv sto super mi stoi dd
Девојче бре, што толку се замараш што ќе облечеш...Оди најнормално, фармерки, штикли, црна блуза и нашминкај се природно. Јас сум сигурна дека нема да примети што носиш, освен ако не претераш, да е прекусо, преголо, нечисто...Јас у животчевео не сум се замарал што ќе носам, освен ако не ми каже типот дека ќе се возам на мотор па да мора да облечам фамерки или панталони.
Мене да ме прашаш, ако знам кој како бил облечен на било кој состанок, да ме утепаш. И по живеење со дечкото, кога ќе ми речеше да му ја испеглам ,,сивата кошула'', јас пола саат се чудев која.
Ќе се разочараш на толку спремање, кога нема ни да те погледне што носиш, или па да ти искоментира, освен ако не е некое префригано детенце што тоа го кажува за да добие поени.
За ова време мислење ќе прочиташе цела книга и ќе имаше што да зборуваш со него.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Девојче бре, што толку се замараш што ќе облечеш...Оди најнормално, фармерки, штикли, црна блуза и нашминкај се природно. Јас сум сигурна дека нема да примети што носиш, освен ако не претераш, да е прекусо, преголо, нечисто...Јас у животчевео не сум се замарал што ќе носам, освен ако не ми каже типот дека ќе се возам на мотор па да мора да облечам фамерки или панталони.
Мене да ме прашаш, ако знам кој како бил облечен на било кој состанок, да ме утепаш. И по живеење со дечкото, кога ќе ми речеше да му ја испеглам ,,сивата кошула'', јас пола саат се чудев која.
Ќе се разочараш на толку спремање, кога нема ни да те погледне што носиш, или па да ти искоментира, освен ако не е некое префригано детенце што тоа го кажува за да добие поени.
За ова време мислење ќе прочиташе цела книга и ќе имаше што да зборуваш со него.
1. Ниту еден маж нема способност да забележи што девојката носи, освен ако тоа не е длабоко деколте, голо рамо, кратки пантолончиња или нешто слично, ама тогаш ја приметува кожата, не облеката, така што, апсолутно си у право.

2. Книга?! Прво, општо познато е дека во медиокритетскиот свет битно е девојката да го има ова од точка еден, а дури и пожелно е да не знае да бекне. По некоја чудна логика, мажите не ги интересира што девојките имаат да кажат, туку што имаат да покажат.

Тажна вистина, ама... тоа е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom