Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

N

Nessa Alcarin

Гостин
Апсолутно те разбирам, маж како што старее треба да учи и да се надградува, а не кантер да игра, мора да е способен да се справи со све во животот, да заработува доволно за живот, да се грижи за жената и децата, едноставно кажано прав маж е способен маж, а играјќи нонстоп кантер може само да стане профи во кантер ;)
Ти се повеќе и повеќе ми се допаѓаш со твоите размислувања... :X3:
Вака Медина
Имам таков случај дома. Е само што кај мене е веќе претерано... Ако велиш дека не те одбива за ништо и ти обраќа внимание тогаш супер за тебе, искористи го времето поминато со него најдобро што можеш. Но немој да мислиш дека ако сега го поминува слободното време за некој период нема да го поминува цело време на игри..
Неможам да ти кажам да раскинеш, зошто јас сеуште не сум се решила на тој чекор а не пак тебе да ти кажувам. Само пази душо станува грдо понатаму, кога ќе живее со тебе, а нема да му е гајле за било што се случува околу него па нема да му е гајле ни за тебе. И на крај ти ќе си виновна дека си бараш друштво и забава со пријатели а не си до него... Само ти зборам од искуство...
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
ма ни самата не знае што сака ни шо и фали:tapp:а тоа дете сепак нејке да го откачи а ние као ја тераме да го откачи а она нејке! .......е неможам више:D
Сериозно јас ја разбирам што сака, еве и јас за мене ќе кажам утре неќам да земам неспособна жена за ништо што не ја бива, а со играње кантер кажав веќе може само профи во кантер да се стане ;)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Сериозно јас ја разбирам што сака, еве и јас за мене ќе кажам утре неќам да земам неспособна жена за ништо што не ја бива, а со играње кантер кажав веќе може само профи во кантер да се стане ;)
најголема грешка е што мислиш дека можеш да го промениш партнерот или да му ги смениш навиките:rolleyes: тоа е утопија само по себе.....затоа бирај со кој ке бидеш или прифати го каков/каква е и не покушавај да го/ја смениш:)
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
малце скренавте ...
прашував за тоа што ме нервира што игра кантер а не ДАЛИ МЕ САКА ИЛИ НЕ ...сакав да кажам дека у слободно време сакам со друго нешто да се занима не со кантер ..али океј е фала на вниманито и одговорите/И фала на тие што уствари ме сфатија .. поздрав
Почни да играш и ти и ќе видиш дека ќе минете повеќе време заедно :D
плус дд2 на полноќ во тунелче 1вс1 ... романтики :pos:
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Прво живеев според правилото "Ако неможеш да го победиш, придружи му се! " Па така додека бев на факс наместо да одиме по журки и да излегуваме, да се забавуваме и т.н. јас седев во сајбер на Најтмери и учев да играм Дота, Age of Empires, WOW, Кантер, Global Agenda, Cabal, Atlantica, Age of Mythology, Assassin's Creed, Star Craft ... Сега можам да се пофалам дека сум гејмер (иако на Гарена кога ќе им кажам дека сум девојче не ми веруваат), но јас го поминав тој период и сфатив дека и кога го победувам во тие игри пак ништо не менувам, само се лажам дека поминувам време со него. И пак на крај јас сум виновна бидејќи кога се дружиш со луѓе од виртуелен свет на игри, а се знае дека повеќето од нив се мажи, според негови критериуми, тоа е изневерување ...
 
S

Shellshock nam67

Гостин
: ДЕЧКО МИ НАВАЃА ВРЕМЕ ЗА МЕНЕ И СЕ,НИШТО НЕ Е ПРОМЕНЕТО ВО ВРСКАТА,САМО ТОЈ ФАКТ МЕ ИРИТИРАШЕ,ИЛИ НЕ ГО СФАЌАМ ЈАС ДОБРО,ОНИ ПОВЕЌЕ ЈА СФАЌААТ СУШТИНАТА НА ТАА ИГРА .. ТОА Е СЕ,МЕ ИНТЕРИСТИАА И ДРУГИ МИСЛЕЊА У ВРСКА СОВОА АЛИ ЗАПНАЛЕ СЕКОЈ ВТОР РАСКИНИ МУ НЕ ТЕ САКА.. .
pa podobro da ima takvi poroci otkolku drugi zamisli da mu e hobi brkanje zenski sto bi pravela togas :pos:
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Прво живеев според правилото "Ако неможеш да го победиш, придружи му се! " Па така додека бев на факс наместо да одиме по журки и да излегуваме, да се забавуваме и т.н. јас седев во сајбер на Најтмери и учев да играм Дота, Age of Empires, WOW, Кантер, Global Agenda, Cabal, Atlantica, Age of Mythology, Assassin's Creed, Star Craft ... Сега можам да се пофалам дека сум гејмер (иако на Гарена кога ќе им кажам дека сум девојче не ми веруваат), но јас го поминав тој период и сфатив дека и кога го победувам во тие игри пак ништо не менувам, само се лажам дека поминувам време со него. И пак на крај јас сум виновна бидејќи кога се дружиш со луѓе од виртуелен свет на игри, а се знае дека повеќето од нив се мажи, според негови критериуми, тоа е изневерување ...
Имам зборувано со него нешто слични ,когапишав преска за ''delete'' не мислев во буквална смисла,ни се обидувам даго на терам на нешто ниту па правила да му воспоставам.Самио ми има кажано дека уште од мал ги сака игрите.Ако цело време окупиран со тоа,тогаш е голем проблем,он секако наваѓа време за мене. Него работата беше,да не се скрос понатаму со тоа окупира,нека си игра он коа си има време и ко мисле дека нема нешто по паметноза да заврше у тај момент ...
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Па тоа е супер, барем би излегол од дома и би се дружел со живите .. :) Ех како тоа да беше проблемот ...
abe cudo golemo ako igral pa 90 posot od nas maskite igrame od vreme na vreme i sega za 1 sat igranje se pravi galama abe ajde :)
Имам зборувано со него нешто слични ,когапишав преска за ''delete'' не мислев во буквална смисла,ни се обидувам даго на терам на нешто ниту па правила да му воспоставам.Самио ми има кажано дека уште од мал ги сака игрите.Ако цело време окупиран со тоа,тогаш е голем проблем,он секако наваѓа време за мене. Него работата беше,да не се скрос понатаму со тоа окупира,нека си игра он коа си има време и ко мисле дека нема нешто по паметноза да заврше у тај момент ...
zapamti covek bez poroci nema
nema da najdes (y), mada vo poroci bi go smestil ako minuva po celi denovi a ne ako igra od vreme na vreme (po nekolku sati )
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Имам зборувано со него нешто слични ,когапишав преска за ''delete'' не мислев во буквална смисла,ни се обидувам даго на терам на нешто ниту па правила да му воспоставам.Самио ми има кажано дека уште од мал ги сака игрите.Ако цело време окупиран со тоа,тогаш е голем проблем,он секако наваѓа време за мене. Него работата беше,да не се скрос понатаму со тоа окупира,нека си игра он коа си има време и ко мисле дека нема нешто по паметноза да заврше у тај момент ...
Наоѓа време за тебе или за сексот со тебе?
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Наоѓа време за тебе или за сексот со тебе?
За мене .
Да беше работата во сексот,само изгледа за тоа ќе сме се гледале,али како што кажав,што и да ми е затребало,никогаш не ме е одбил .
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
abe cudo golemo ako igral pa 90 posot od nas maskite igrame od vreme na vreme i sega za 1 sat igranje se pravi galama abe ajde :)

zapamti covek bez poroci nema
nema da najdes (y), mada vo poroci bi go smestil ako minuva po celi denovi a ne ako igra od vreme na vreme (po nekolku sati )
А ако игра 18 часа на ден? И ако јас не му донесам/направам јадење нема ни да јаде? Не зборам друже за еден час, ако игра еден час од мене ќе добие гратис уште еден ...
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
добро,да не ја влечеме толку ...
2-3 h се у питање играње на ден .
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
добро,да не ја влечеме толку ...
2-3 h се у питање играње на ден .
и ти за 2-3 часа на ден правиш проблем?!
аууууу... на некои стварно не може да им се угоди...
е ајде ако не да те гледа тебе цел ден и со тебе 24/7 да мине па да бидеш задоволна..
ме интересира колку години имаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom