Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Убаво си пишува за оние што цело време играат, а не генерално за мажите:)
--- надополнето: Nov 23, 2011 7:06 PM ---


А останатиот дел кој е? Чисто како пакет ме интересира :)
Не продавам цели пакети, само делови.:)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Не. Не е ок.
Девојката никаде не кажа дека не добива доволно внимание.
Во кое школо ве учат вас дека ако сте во врска треба да се труете по 24 саати секој ден заедно? Колку долго мислиш дека тоа ќе трае?
Секој поединец има свои потреби и задоволства, се живее и измеѓу во врската.
А знаеш што сакаат девојките у врска? ВНИМАНИЕ НАСОЧЕНО КОН НИВ! А коа го немаат Као Девојкава овде .онда пиздат...и сеа љути се на кантер што им одзема ВНИМАНИЕ ..утре на нешто друго ....зашто искача со другари ..зашто пие ..блабла...и така а уствари им фали ПАЖЊА и крај на муабетов;):D
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
: ДЕЧКО МИ НАВАЃА ВРЕМЕ ЗА МЕНЕ И СЕ,НИШТО НЕ Е ПРОМЕНЕТО ВО ВРСКАТА,САМО ТОЈ ФАКТ МЕ ИРИТИРАШЕ,ИЛИ НЕ ГО СФАЌАМ ЈАС ДОБРО,ОНИ ПОВЕЌЕ ЈА СФАЌААТ СУШТИНАТА НА ТАА ИГРА .. ТОА Е СЕ,МЕ ИНТЕРИСТИАА И ДРУГИ МИСЛЕЊА У ВРСКА СОВОА АЛИ ЗАПНАЛЕ СЕКОЈ ВТОР РАСКИНИ МУ НЕ ТЕ САКА.. .
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
А знаеш што сакаат девојките у врска? ВНИМАНИЕ НАСОЧЕНО КОН НИВ! А коа го немаат Као Девојкава овде .онда пиздат...и сеа љути се на кантер што им одзема ВНИМАНИЕ ..утре на нешто друго ....зашто искача со другари ..зашто пие ..блабла...и така а уствари им фали ПАЖЊА и крај на муабетов;):D
Поима немам. Нит сум девојка, а сирота врска немам видено како е.

ДЕВОЈКАТА ДОБИВА ВНИМАНИЕ, ОК? Туку за истиот проблем јас и ти зборуваме? Ми се губиш некако..
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
А знаеш што сакаат девојките у врска? ВНИМАНИЕ НАСОЧЕНО КОН НИВ! А коа го немаат Као Девојкава овде .онда пиздат...и сеа љути се на кантер што им одзема ВНИМАНИЕ ..утре на нешто друго ....зашто искача со другари ..зашто пие ..блабла...и така а уствари им фали ПАЖЊА и крај на муабетов;):D
СРЦЕ НЕ ТРАЖАМ ЈАС 24/7 ОН ДА Е ДО МЕНЕ ... НИКОГАШ И НЕ СУМ ГО ТОА САКАЛА ,СЕКОЈ СИ ИМА СВОЕ МИСЛЕЊЕ И СВОЈ СТАВ ... ОЧИГЛЕДНО НЕ СМЕ ИСТИ НА ТОА ПОЛЕ.
СЕКОЈ СИИМА ПРАВО ДА СИ ГО ОРГАНИЗИРА СЛОБОДНОТО ВРЕМЕ,МОШ МУ Е ЗАДОВОЛСТВО ОН ДА ИГРА КАНТЕР,МОШ МЕНЕ ЌЕ МИ Е ДА ПЛЕТАМ,А НЕГО ТОА ЌЕ МУ СМЕТА,АМА СЕКАКО КОА СМЕ ЗАЕДНО УБЕДЕНА СУМ ДАЛИ МЕ САКА,И ДАЛИ МИ ОБАРНУВА ВНИМАНИЕ ...
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Поима немам. Нит сум девојка, а сирота врска немам видено како е.

ДЕВОЈКАТА ДОБИВА ВНИМАНИЕ, ОК? Туку за истиот проблем јас и ти зборуваме? Ми се губиш некако..
ок ај небитно..
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Дечко ти не те става на ignore,само сака да ужива во ситните задоволства на животот,како видео игрите.

Уште нешто да знаеш-не му спомнувај за Elder scrolls:Skyrim.Доста му е кантерот.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
малце скренавте ...
прашував за тоа што ме нервира што игра кантер а не ДАЛИ МЕ САКА ИЛИ НЕ ...сакав да кажам дека у слободно време сакам со друго нешто да се занима не со кантер ..али океј е фала на вниманито и одговорите/И фала на тие што уствари ме сфатија .. поздрав
Апсолутно те разбирам, маж како што старее треба да учи и да се надградува, а не кантер да игра, мора да е способен да се справи со све во животот, да заработува доволно за живот, да се грижи за жената и децата, едноставно кажано прав маж е способен маж, а играјќи нонстоп кантер може само да стане профи во кантер ;)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
СРЦЕ НЕ ТРАЖАМ ЈАС 24/7 ОН ДА Е ДО МЕНЕ ... НИКОГАШ И НЕ СУМ ГО ТОА САКАЛА ,СЕКОЈ СИ ИМА СВОЕ МИСЛЕЊЕ И СВОЈ СТАВ ... ОЧИГЛЕДНО НЕ СМЕ ИСТИ НА ТОА ПОЛЕ.
СЕКОЈ СИИМА ПРАВО ДА СИ ГО ОРГАНИЗИРА СЛОБОДНОТО ВРЕМЕ,МОШ МУ Е ЗАДОВОЛСТВО ОН ДА ИГРА КАНТЕР,МОШ МЕНЕ ЌЕ МИ Е ДА ПЛЕТАМ,А НЕГО ТОА ЌЕ МУ СМЕТА,АМА СЕКАКО КОА СМЕ ЗАЕДНО УБЕДЕНУВА СУМ ДАЛИ МЕ САКА,И ДАЛИ МИ ОБАРНУВА ВНИМАНИЕ ...
епа супер терајте онда :icon_lol: а за тоа што он игра 24/7 незнам како да ти помогнам
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Еј како му е nick на CS ? :pos:
Шала на страна, во ред е да игра кантер можеби и планира професионално да игра односно тоа да му биде на некој начин професија но мора да најде време за тебе. И да, повеќе одколку за кантерот.
За утеха биди среќна што имаш гејмер за дечко :D

1. Знаат многу пози(ции).
2. Размислуваат стратешки.
3. Брзи се со прстите, ги тренираат секој ден.
4. Девојките гејмери се добри со џојстици.
5. Секогаш знаете каде се.
6. Никогаш не спијат.
7. Секогаш забележуваат детали.
8. Не се скапи за одржување (пица и кока кола е сè што им треба).
9. Го разбираат односот помеѓу труд и награда.
10. Единствената дилема кога им купувате подарок е која игра да им ја купите.
11. Лесно работат по распоред.
12. Можат да ја работат истата работа со часови.
13. Знаат кои копчиња треба да ги притиснат.
14. Добрите гејмери никогаш не мамат.
15. Имаат неверојатна прецизност.
16. Ќе кажат „да“ на сè ако ги фатите во најтешкиот дел од играта.
17. Секогаш сакаат да откријат нешто ново.
МОЖИ СИ У ПРАВО :p
--- надополнето: Nov 23, 2011 7:19 PM ---
епа супер терајте онда :icon_lol: а за тоа што он игра 24/7 незнам како да ти помогнам
кажав дека НЕ ТРАЖАМ ДА Е 24/7ДО МЕНЕ има и друго обврски како он така и јас,а зборевме за слободно време .. ама нмв терај
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
кажав дека НЕ ТРАЖАМ ДА Е 24/7 има и друго обврски како он така и јас,а зборевме за слободно време .. ама нмв терај
А што ти смета толку што игра биди искрена! поради ЗДРАВЈЕТО ПсИХИЧКО што ОКапува на КАнтер..ако си бркате работа и двајцата по цел ден праите што сакате како што велиш..онда што ти смета баш КАНТЕР???? исто ко да гледа филм...или е искочен со другари пола ден!!
ја ке останам на своето ...тебе ти фали внимание од него али ајде..не е битно....
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
А што ти смета толку што игра биди искрена! поради ЗДРАВЈЕТО ПсИХИЧКО што ОКапува на КАнтер..ако си бркате работа и двајцата по цел ден праите што сакате како што велиш..онда што ти смета баш КАНТЕР???? исто ко да гледа филм...или е искочен со другари пола ден!!
ја ке останам на своето ...тебе ти фали внимание од него али ајде..не е битно....
да бе ..фала шо ме насочи на тоа што ми фали
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
А што ти смета толку што игра биди искрена! поради ЗДРАВЈЕТО ПсИХИЧКО што ОКапува на КАнтер..ако си бркате работа и двајцата по цел ден праите што сакате како што велиш..онда што ти смета баш КАНТЕР???? исто ко да гледа филм...или е искочен со другари пола ден!!
ја ке останам на своето ...тебе ти фали внимание од него али ајде..не е битно....
Не и фали внимание, кажа внимание добива, само не сака дете покрај себе туку цврст маж ;)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Не и фали внимание, кажа внимание добива, само не сака дете покрај себе туку цврст маж ;)
ма ни самата не знае што сака ни шо и фали:tapp:а тоа дете сепак нејке да го откачи а ние као ја тераме да го откачи а она нејке! .......е неможам више:D
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
ма ни самата не знае што сака ни шо и фали:tapp:а тоа дете сепак нејке да го откачи а ние као ја тераме да го откачи а она нејке! .......е неможам више:D
фала муци,ми беше скрос од корист ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom