Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Не. Ти ако го сфаќаш нема да прашаш што е тоа задоволство по пола ден на кантер да поминува.:)

Си му понудила нешто интересно, убаво, возбудливо да правите, а тој те одбил? Колку пати се случило тоа?
НЕ !
Никогаш не ме е за ништо одбил .. Али вака :
ако гледам малце по длабоко во иднина,дојде ден да живее заедно,и секако тој по навика ќе продолжи со кантерот ?
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Кога и да се слушниме ,и прашам што правиш СЕКОГАШ ДОБИВАМ ЕДЕН ИСТИ ОДГОВОР - ИГРАМ КАНТЕР ... Ок,секој си наваѓа решение за тепање досада,ама тоа негово решение ич неми се допаѓа,поради фактот што порано не беше таков , и ме ''плаши''фактот дека ептен ќе се внесе во тоа.
Биди среќна што не игра WOW.
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Во главно имав исто мислење и јас,сакам да кажам ист заклучок :) ,али сакав чисто онака,да прочитам и мислења од машки членови,секако и женски ..
Али тоа е,секако ќе се обидам,ако нема промена,јасно е решението ..:)
Секако,ќе се обидам,ми т
Па да ти знаеш и сама коа дечко е заљубен у тебе заборава да јаде а не да дреме на комп! губи интерес за све живо и за другари (што е лошо) и само ти си му главна преокупација:)така да....не гледај што прави у слободно време него КАКО се ПОНАША со ТЕБЕ дали е пРоменет неговиот однос со тебе ....не ти пружа внимание доволно или што и да е..и ако не ти свига како се понаша со тебе и време кое ти одвојува и пажња онда речи му ЧАОС ;)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
ДА? ... Па види малку повеќе се "разбуричкав''по нет у врска со оваа тема,и баш читнав дека има мажи што имаат по 25-30 год,штоисто играат кантер,али нешто по прфесионално :| ништо не сфаќам :D
Ти со мојот бивш да не се фати?
Патем тоа е неизлечлива болест на маж во таа возраст, едноставно нема да прекине да игра ако сакаш фрли се од тераса. Може да лаже некој период и потоа повторно ќе си инсталира дота, мота, кантер и слични глупости.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
НЕ !
Никогаш не ме е за ништо одбил .. Али вака :
ако гледам малце по длабоко во иднина,дојде ден да живее заедно,и секако тој по навика ќе продолжи со кантерот ?
Така, ти имаш проблем со иднината, не со сегашноста.

Вложи повеќе труд од вообичаеното ако ти пречи тоа што игра кантер, а плус добиваш се што ти треба. Направи да му бидеш пак единствена опсесија, со тоа што во никој случај не се обидувај да му кратиш задоволства. На долгорочни стази, раѓа спротивен ефект.
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Каде виде дека кантерот му е понтересен? Преку телефон што и кажува дека игра?
Кажа дека ја одбива за било што?
е ако ја сака и го привлекува и е заљубен у неа нема да СКАПУВА НА КАНТЕР ПОЛА ДЕН ОК?!:tapp: него ке ја гушка и нема да се одлепи од неа....мене ми изгледа дека типов више не ја сака....и не му е интересна;)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
НЕ !
Никогаш не ме е за ништо одбил .. Али вака :
ако гледам малце по длабоко во иднина,дојде ден да живее заедно,и секако тој по навика ќе продолжи со кантерот ?
Ако погледнеме подлабоко во иднината, ако се деси да се земете и имате деца, ти додека готвиш, переш, пеглаш, ги воспитуваш децата, ги раниш и облекуваш децата он ќе си игра кантер, но не сам туку со децата, ќе ги научи кои оружја се најдобри, дали е подоро да играат со терористи или џандари, како да фрлаат бомби, како да се движат ако на нишан ги има снајпер и слично.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
е ако ја сака и го привлекува и е заљубен у неа нема да СКАПУВА НА КАНТЕР ПОЛА ДЕН ОК?!:tapp: него ке ја гушка и нема да се одлепи од неа....мене ми изгледа дека типов више не ја сака....и не му е интересна;)
Не. Не е ок.
Девојката никаде не кажа дека не добива доволно внимание.

Во кое школо ве учат вас дека ако сте во врска треба да се труете по 24 саати секој ден заедно? Колку долго мислиш дека тоа ќе трае?

Секој поединец има свои потреби и задоволства, се живее и измеѓу во врската.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
малце скренавте ...
прашував за тоа што ме нервира што игра кантер а не ДАЛИ МЕ САКА ИЛИ НЕ ...сакав да кажам дека у слободно време сакам со друго нешто да се занима не со кантер ..али океј е фала на вниманито и одговорите/И фала на тие што уствари ме сфатија .. поздрав
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Ти со мојот бивш да не се фати?
Патем тоа е неизлечлива болест на маж во таа возраст, едноставно нема да прекине да игра ако сакаш фрли се од тераса. Може да лаже некој период и потоа повторно ќе си инсталира дота, мота, кантер и слични глупости.
Че те молам да не се вреџаме, јас компјутерски игри не можам да смислам ;)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Че те молам да не се вреџаме, јас компјутерски игри не можам да смислам ;)
Убаво си пишува за оние што цело време играат, а не генерално за мажите:)
--- надополнето: Nov 23, 2011 7:06 PM ---
Дел од рецептот.:)
А останатиот дел кој е? Чисто како пакет ме интересира :)
 
K

kalimer0

Гостин
Еј како му е nick на CS ? :pos:
Шала на страна, во ред е да игра кантер можеби и планира професионално да игра односно тоа да му биде на некој начин професија но мора да најде време за тебе. И да, повеќе одколку за кантерот.
За утеха биди среќна што имаш гејмер за дечко :D

1. Знаат многу пози(ции).
2. Размислуваат стратешки.
3. Брзи се со прстите, ги тренираат секој ден.
4. Девојките гејмери се добри со џојстици.
5. Секогаш знаете каде се.
6. Никогаш не спијат.
7. Секогаш забележуваат детали.
8. Не се скапи за одржување (пица и кока кола е сè што им треба).
9. Го разбираат односот помеѓу труд и награда.
10. Единствената дилема кога им купувате подарок е која игра да им ја купите.
11. Лесно работат по распоред.
12. Можат да ја работат истата работа со часови.
13. Знаат кои копчиња треба да ги притиснат.
14. Добрите гејмери никогаш не мамат.
15. Имаат неверојатна прецизност.
16. Ќе кажат „да“ на сè ако ги фатите во најтешкиот дел од играта.
17. Секогаш сакаат да откријат нешто ново.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom