Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ах ..Привеше е окупиран со кантер и некој си такви форуми у врска со тоа,или јас не го сфаќам или он стварно претерува.
Патем ,што ако ја избришам,можи пак да ја инсталира.Нема некој начин за forever delete и чао пријатно :P
Услови го.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Ах ..Привеше е окупиран со кантер и некој си такви форуми у врска со тоа,или јас не го сфаќам или он стварно претерува.
Патем ,што ако ја избришам,можи пак да ја инсталира.Нема некој начин за forever delete и чао пријатно :P
Има, раскини му, нели гледаш дека си имаш работа со детенце
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Хмм .. Знаеш што,јас сфаќам некој значи во досадада да седни и да пука таму.Ама малце во последно време ко опсесија му стана ... Мала помош како да постапам,на кој начин да се обидам ?
--- надополнето: Nov 23, 2011 6:15 PM ---
Има, раскини му, нели гледаш дека си имаш работа со детенце
ДА? ... Па види малку повеќе се "разбуричкав''по нет у врска со оваа тема,и баш читнав дека има мажи што имаат по 25-30 год,штоисто играат кантер,али нешто по прфесионално :| ништо не сфаќам :D
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Хмм .. Знаеш што,јас сфаќам некој значи во досадада да седни и да пука таму.Ама малце во последно време ко опсесија му стана ... Мала помош како да постапам,на кој начин да се обидам ?
--- надополнето: Nov 23, 2011 6:15 PM ---

ДА? ... Па види малку повеќе се "разбуричкав''по нет у врска со оваа тема,и баш читнав дека има мажи што имаат по 25-30 год,штоисто играат кантер,али нешто по прфесионално :| ништо не сфаќам :D
Ти тие ги нарекуваш мажи? Јас кантер престанав да играм на 16 г.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
ДА? ... Па види малку повеќе се "разбуричкав''по нет у врска со оваа тема,и баш читнав дека има мажи што имаат по 25-30 год,штоисто играат кантер,али нешто по прфесионално :| ништо не сфаќам :D
Јас тебе не те сфаќам. Што всушност ти пречи, не добиваш исто внимание?
 
П

Пепси_

Гостин
Хмм .. Знаеш што,јас сфаќам некој значи во досадада да седни и да пука таму.Ама малце во последно време ко опсесија му стана ... Мала помош како да постапам,на кој начин да се обидам ?
--- надополнето: Nov 23, 2011 6:15 PM ---

ДА? ... Па види малку повеќе се "разбуричкав''по нет у врска со оваа тема,и баш читнав дека има мажи што имаат по 25-30 год,штоисто играат кантер,али нешто по прфесионално :| ништо не сфаќам :D
Кога ќе рока кантер седни му во скут и залапај го. Патем нема шанси одма да го одвикниш гарант.
љубовта кон кантерот тешко се преболува :pos:
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Јас тебе не те сфаќам. Што всушност ти пречи, не добиваш исто внимание?
Кога и да се слушниме ,и прашам што правиш СЕКОГАШ ДОБИВАМ ЕДЕН ИСТИ ОДГОВОР - ИГРАМ КАНТЕР ... Ок,секој си наваѓа решение за тепање досада,ама тоа негово решение ич неми се допаѓа,поради фактот што порано не беше таков , и ме ''плаши''фактот дека ептен ќе се внесе во тоа.
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Хмм .. Знаеш што,јас сфаќам некој значи во досадада да седни и да пука таму.Ама малце во последно време ко опсесија му стана ... Мала помош како да постапам,на кој начин да се обидам ?
А да пробаш да му одвлечеш внимание? Незнам како тоа пошто е лично на што он реагира ти си знаеш али покушај најди начин да нешто правите заедно а да му е поинтересно од кантер:D;)
Па побогу ДЕВОЈКА СИ МУ нека БИДЕ СО ТЕБЕ направи да поминува време со тебе а не комп.!
А ако ни тоа не упали мој совет откачи го пошто не те заслужува чим му е побитен и поинтересен кантер од тебе..:rolleyes:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
За да си го решиш твојот проблем, треба да се обидеш него да го сфатиш. Тоа се вика задоволство.

Колку и да не ти се допаѓа тебе, нему му прави мерак и треба за жал да најдеш компромис со твоето неприфаќање дека може игра да го окупира и неговото задоволство со кое не те исклучува тебе тотално. Сепак ти се јавува на телефон.:)
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
А да пробаш да му одвлечеш внимание? Незнам како тоа пошто е лично на што он реагира ти си знаеш али покушај најди начин да нешто правите заедно а да му е поинтересно од кантер:D;)
Па побогу ДЕВОЈКА СИ МУ нека БИДЕ СО ТЕБЕ направи да поминува време со тебе а не комп.!
А ако ни тоа не упали мој совет откачи го пошто не те заслужува чим му е побитен и поинтересен кантер од тебе..:rolleyes:
Каде виде дека кантерот му е понтересен? Преку телефон што и кажува дека игра?
Кажа дека ја одбива за било што?
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
За да си го решиш твојот проблем, треба да се обидеш него да го сфатиш. Тоа се вика задоволство.

Колку и да не ти се допаѓа тебе, нему му прави мерак и треба за жал да најдеш компромис со твоето неприфаќање дека може игра да го окупира и неговото задоволство со кое не те исклучува тебе тотално. Сепак ти се јавува на телефон.:)
Сфакам ...Потполно .
Али види,што задоволство е пола од ден на кантер да го мини?
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Кога и да се слушниме ,и прашам што правиш СЕКОГАШ ДОБИВАМ ЕДЕН ИСТИ ОДГОВОР - ИГРАМ КАНТЕР ... Ок,секој си наваѓа решение за тепање досада,ама тоа негово решение ич неми се допаѓа,поради фактот што порано не беше таков , и ме ''плаши''фактот дека ептен ќе се внесе во тоа.
Нема потреба да се плашиш, он веќе е внесен и тоа дубоко :D
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Сфакам ...Потполно .
Али види,што задоволство е пола од ден на кантер да го мини?
Не. Ти ако го сфаќаш нема да прашаш што е тоа задоволство по пола ден на кантер да поминува.:)

Си му понудила нешто интересно, убаво, возбудливо да правите, а тој те одбил? Колку пати се случило тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom