Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
sovet za ice cube : naredniot pat koga ke ja vidis devojkata i ke pocne da te rcka kazi i aj ne zamaraj tapa si. i potrgn si se . i ke pocne da ti trca po gzot i ondak tebe nema da ti bide interesna.i da ne si imas vise rabota so takvi devojcinja. ali nemora da me slusas:P
Хаха не не чим пошла кај мене нема назад :pos:
И, брат, направи ли како што те посоветував?
Пишано на профил :)
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Да ме укокаше немаше денес пак со мене да се р'чка.
Следна прилика не ми бега кај и да е :zlo:
Ехх златни години у средно. Се сеќавам коа се палев на вакви ситуации и коа учев финти и применував. Не сеа дека не :)
Само така Ајс...:wink:
 
Член од
7 јуни 2009
Мислења
72
Поени од реакции
1
ај некој поискусен во врска со секс нека ми пише по пп имам еден проблем ако може да ми помогне :) фала, по можност машко да е и ако може што поскоро. поздрав
 
B

bLiZanaCi

Гостин
A има одредено старосна граница од кога до кога смее да се има љубовни проблеми?



Ај запалете ја како вештерка, шо?
Немора да значи. Можеби е сентиментален тип кој е по романтики и едноставно ужива во нејзино друштво уз тишина. И на крај, ако не е решена да му даде, стискање во кола никој не убил, плус и двете страни среќни. :icon_cool



Пристапи директно. Превземи иницијатива. Пиши му ај надвор на кафе?
Без план не излегувај. Провери како ќе изреагира..
lele izlegovme ma :vozbud: cooL bese hehehe znaci trebalo malku podzategnato i sve ke bide OK:pipi:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Што е работава со жениве!? Еден ден ми прави муабет, ме чешка. Друг ден не ме ебава -.-
А ти како се однесуваш со неа - можно ли е тоа да е предизвикано од некакво твое слично однесување ... :vozbud:
Жените се многу интуитивни и се однесуваат врз основа на емоците и интуицијата :pipi:
Позз

Имам еден голем проблем и ми треба помош од вас. Имам срам од женски и колку и да ми се свига не можам да и пријдам. Многу ми е срам, и страв од одбивање, како и тоа дека ке ја изгубеам од мојот живот. Не дека не су пробал но најчесто ме одбивале, или сум немал храброст да и кажам што чуствувам кон неа. Овде сум немал многу женски и некако и не знам како да им пријдам. Ве молам за помош и ако имате некој лек (совет) помагајте. :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :uvo:
Најпрвин, да го тргнеш тој револт од себе, да се опуштиш и да се прифатиш таков каков што си ... однсно да почнеш да се сакаш таков каков што си .... и не барај женсак по секоја цена ... вистинската сама ќе си дојде ... верувај во твојата младост, во деновите што следат тие ќе бидат м,ногу поубави ... ти си млад, имаш 21 година, спремај испити, излегувај, оди на некој курс (спорт) прави нешто што те усреќува и потоа ти гарантирам се ќе дојде спонтано
Прашај паталец - не гаталец:smir:
Позз и пиши како си по некое време

Имам еден проблем добивам мн корпи незнам зошто некогаш дури и не сум докажал одма е не што да правам:zid:
Добиваш корпи зошто не те сака, не и се свиѓаш или зашто си многу директен ... :smir: полека, жените сакаат најпрвин да бидеш со нив близок - не мора најдобар другар - но да почуствуваат сигурност .... исто така влијае и нивната несигурност, ако девојчето е малдо и неискусно во љубов сигурно полесно ќе и биде да каже не отколку да ... значи опушти се, уживај во дружбата со пријателите и не се замарај по секоја цена да имаш девојка ...:smir:

Lele daj kazete so da pram so ovaj decko mi ic nejci da odime na kafe nisto samo saka da si sedime sami v kola lelele nz so e problemov samo sami saka da bidime mislam deka saka da me legni samo :pos2:
мислам дека е тупаџија и мислам дека треба да го откачиш ... и ако сака да те легне најпрвин нека ти го освои срцето како што заслужуваш а не во кола да те влече ...можеш 100 пати подобар да најдеш и на крајот на краиштата подобро да си сама отколкусо било каков ... а тој смрдле, нека потроши некој динар на убаво греано винце, убава атмосфера, вечера, нека ти подари чоколадо или сл а не ке се празни на тебе ... и кога нема да му биде доста ... чао пријатно... епа нема батака...откачувај одма .. да не му дојдам јас тау..позз срце мое:smir:

Епа ае и ја совет да барам дојде време... не дека ми е до заебавање ама некако ја споебав работата... Мислам (МИСЛАМ) дека се заљубив во една школска и мнооогу добра другарка... е сеа финтата ми е или да ја заборам (да пробам) или да прам некако ама ќе ми е криво ако негде ја заебаме покасно шо ќе си неам муабет со нејзе... јбг во се имало ризик...
Не е грев вашето другарство да премине во љубов - не гледам ништо лошо во тоа.
Работата е колку си сигурен дека ја сакаш или само хормоните тоа зборуваат од тебе?
Јас да сум - би пробала, најпрвин дискретно да и кажам дека ми се допаѓа и да и кажам дека би сакал да бидам со неа - а доколку не е е заинтересирана - ќе продолжам да и бидам најдобар пријател:smir:

имам другарка со која се запознав преку мсн и од почеток имавме само кратки муабети шо прајш како си, арно ама за мн краток период толку се зближивме шо дури и та ми пиши прва кога јас не пишам. исто така двата одиме на тренинг и кога сме заедно на тренинг таа постојано гледа кај мене. кога зборувам со нејзе гласот некако и трепери и звучи некако збунато. не се знајме мн бидејќи 99 посто од времето на нет контактираме, во живо само на тренинг. исто така кога сме во различни термини јас имам одено неколку пати и таа ме праша дали ќе седам до крајот на тренингот и мислам дека сакаше да ја испратам до дома. инаку та има дечко. ми враќа на пораките, споделува мн работи со мене кои др деца кои се знаат со нејзе веќе подолго време не ги знаат. сега засега сме мнмнмн добри другари ама не знам дали таа сака да бидиме нешто повеќе. помош?
100% те сака !
Работата е следна - започнете поинтензивно да зборувате за љубовта и вашите чуства, зближете се повеќе, ако има дечко не значи дека треба да остане со него засекогаш - ќе раскине
Потоа ќе си бидете заедно:smir:
Значи размисли - полека но сигурно кажи и што чуствуваш и заеднички најдете начин како ќе продолжите понатаму
Позз:smir:

my comlicated life-Веќе месец го немав видено...и мислев дека сум ги заборавила...и дека сакам друг..ама очигледно не тоа точно.По неколку дена од нашата средба сфатив дека всушност него го сакам..:toe::vozbud:,Мн сум збунета.,не сакам а го сакам(ама го кажав ова)Умот ми зборува нешто,срцето друго..Мн често се караме...во последно време константно.Јас не можам веќе да се носам со ова...Многу ме боли..Не знам вее што да направам.На секој можен начин пробав да заборавам..Меѓу нас никогаш немало нешто официјално,ама мене ми предизвикува бол..Постои ли начин да се одалечам од него.....Како да знам дали на некој навистина му се допаѓам..?/:jaj:
Најдругарски ти кажувам,

Ти чуствуваш болка затоа што ти се допаѓа но не ви успеало и секој пат кога ќе го видиш совеста ти вели еее како ќе беше или еее колку е убав ... но истовремено не заборавај да бил совршениот немало да се карате и да раскинете ... тоа со вистинските љубовници не се случува... доколку е вистинската љубов ќе си најде таа начин да ве спои вас двајцата, но јас мислам дека не сте еден за друг и дека треба да се опуштиш и да оставиш времето и случувањата да покажат како ќе биде - немој да се трудиш да го освоиш повторно или да се смириш - мислам дека ќе биде полошо за тебе позз и се најдобро душо моја:smir:

Побарај му секс. Ако навистина, ама навистина не му се допаѓаш, ќе те одбие.
ти па крусер, се преку секс решаваш .... и што ќе постигне она со секс ... ???
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
:zver:
Strike back is the real deal.

Може и на нејзе тоа и е финтата, да ја молам. Јас да молам :pos:
Никад, па ни тогаш.

Иначе, не покажувам и не мислам да покажувам знаци на слабост, да се разбереме. Bad Ass Playa 2 the end. Ќе ја применам оваа стратегија па ќе те обавестам што испаднало :)

Ти си једини шо можам да читам на темава -.-
Ти држам среќа ј0!
Партал да ја напраиш! (:)
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
Барам мислење во врска со една другарка со која имавме флерт некојси два-три месеци,интересни муабети па потоа заебанции,титкање ванте танте и кога ја прашав дали сака да правиме нешто она као ми вика не знам и си замина.
Потоа ми се обрати и ми кажа дека не е речиси сигурна и дека не ме знаела доволно добро ....демек.... и ми рече дека во иднина би праеле нешто (а она не е у врска)
И од тој ден ни трага ни глас слабо нешто во коминикација стоиме се разминуваме како нисто да не било
СОВЕТ?????
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Барам мислење во врска со една другарка со која имавме флерт некојси два-три месеци,интересни муабети па потоа заебанции,титкање ванте танте и кога ја прашав дали сака да правиме нешто она као ми вика не знам и си замина.
Потоа ми се обрати и ми кажа дека не е речиси сигурна и дека не ме знаела доволно добро ....демек.... и ми рече дека во иднина би праеле нешто (а она не е у врска)
И од тој ден ни трага ни глас слабо нешто во коминикација стоиме се разминуваме како нисто да не било
СОВЕТ?????
Јасно е.
Те одбегнува. -.-
Повлечи се пред да почне да те исмејува пред нејзините другарки.
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Барам мислење во врска со една другарка со која имавме флерт некојси два-три месеци,интересни муабети па потоа заебанции,титкање ванте танте и кога ја прашав дали сака да правиме нешто она као ми вика не знам и си замина.
Потоа ми се обрати и ми кажа дека не е речиси сигурна и дека не ме знаела доволно добро ....демек.... и ми рече дека во иднина би праеле нешто (а она не е у врска)
И од тој ден ни трага ни глас слабо нешто во коминикација стоиме се разминуваме како нисто да не било
СОВЕТ?????
Меднес,
Јас мислам дека таа не е сигурна во себе и незнае што сака - затоа подобро да не си го комплицираш животот и да превземаш нешто со неа ... најди си подобра
Позз:smir:
 

MihaeLa5

Психопат
Член од
14 февруари 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
луѓе...абе ич не го сакам дечко ми,ама во претходниот јако бев затрескана е сеа овој сегашниов ми е како утеха....ама овој претходниов мн ме повреди,т.е.многу го засакав и сеа испаѓа дека немам више чувства за ништо појќе ни ко ќе јадам не чувствувам дека тоа го правам.....Ако мала ситница погреши дечко ми,јас паѓам во големи трауми :nesum: и за тоа не се свајќам...Пример...вечерва ко си седнавме со тој дечко ми на тел.праевме 2 саати муабет и тоа,не оти требаше,туку мене ми беше досадно и почнав нешто да му велам ко демек ќе се скараме уште малце и тој се напука докрај,јас ладна као туш и си викам...абе брааааааат шо му е на дечко ми бе браааааааааат...абе стварно нз дали треба нешто да направам да се сменам или да си продолжам вака...тој ми вели ако бившиот твој те повредил за нешто не значи дека сега на мене се треба да истураш,ко демек тој не е бившиот мој,а јас се си мислам дека сите машки се исти..И сега така си реков да ми кажите вие шо мислите за целава оваа ситуација пошо ја мислам дека ќе полудам...Сакам да бидам со него,ама само ко ќе сме сами навечер во викенд,инаку не сакам да се појавам пред други да ме гледаат со него,срам ми е од него бе,ама и убо ми е со него...нз стварно шо прам и шо треба да прам:toe:
П:С:И да ви кажам за голем глупак го сметам оти му купив сеа за денов на вљубените мече,а тој ми вика сум избрзала со поклонов,а претходно ми кажа дека нема да можи вечерва да се видиме...е таа вечер ми вели срце мораме да се видиме да ти го дадам поклонот јас в недела ама ку*чиња...ни се видовме ни ништо и нешто ми се лижи по телефон,мислам дека и од друга страна нема услови за да се видиме(т.е.финансиски средства)ама нз стварнооооооооооооо
ФАЛА ВИ ОДНАПРЕД!!!:smir:

Барам мислење во врска со една другарка со која имавме флерт некојси два-три месеци,интересни муабети па потоа заебанции,титкање ванте танте и кога ја прашав дали сака да правиме нешто она као ми вика не знам и си замина.
Потоа ми се обрати и ми кажа дека не е речиси сигурна и дека не ме знаела доволно добро ....демек.... и ми рече дека во иднина би праеле нешто (а она не е у врска)
И од тој ден ни трага ни глас слабо нешто во коминикација стоиме се разминуваме како нисто да не било
СОВЕТ?????
Совет.....превземи,одма во акција стапи....барај ја на кафе кани ја,ваму таму...види првин дали ќе те одбегнува ако те одбегнува,значи не сака ништо и незнај како да ти кажи дека не сака ништо....ако прифати...ПОГОДОК...сепак се интересира за тебе и сака да те запознае подобро...ние женскиве многу цениме кога некој ни докажува колку многу сака да биди со нас:smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Барам мислење во врска со една другарка со која имавме флерт некојси два-три месеци,интересни муабети па потоа заебанции,титкање ванте танте и кога ја прашав дали сака да правиме нешто она као ми вика не знам и си замина.
Потоа ми се обрати и ми кажа дека не е речиси сигурна и дека не ме знаела доволно добро ....демек.... и ми рече дека во иднина би праеле нешто (а она не е у врска)
И од тој ден ни трага ни глас слабо нешто во коминикација стоиме се разминуваме како нисто да не било
СОВЕТ?????
не е нова година да ја чекаш за во иднина... затоа кажи и... или ке биде.. или немаш време да чекаш за нешто што не си сигурен дека ке биде... така ке пресечеш и ке знаеш... ако сака нешто .. ке биде.. ако неке ке ти каже не и чао пријатно...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Може ли пак истиот добронамерен совет за сите да го пишам?!

Човечката психа за овие работи е едноставна, секогаш го сакаме она што не можеме да го имаме, а истото важи и за нешто ако сме имале а сега ни е одземено на некој начин. Ако некого го чешка за вас или сакате пак да сте заедно...уатевр д кејс...игнорирање му е мајката. Неверојатно функционира.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
луѓе...абе ич не го сакам дечко ми,ама во претходниот јако бев затрескана е сеа овој сегашниов ми е како утеха....ама овој претходниов мн ме повреди,т.е.многу го засакав и сеа испаѓа дека немам више чувства за ништо појќе ни ко ќе јадам не чувствувам дека тоа го правам.....Ако мала ситница погреши дечко ми,јас паѓам во големи трауми :nesum: и за тоа не се свајќам...Пример...вечерва ко си седнавме со тој дечко ми на тел.праевме 2 саати муабет и тоа,не оти требаше,туку мене ми беше досадно и почнав нешто да му велам ко демек ќе се скараме уште малце и тој се напука докрај,јас ладна као туш и си викам...абе брааааааат шо му е на дечко ми бе браааааааааат...абе стварно нз дали треба нешто да направам да се сменам или да си продолжам вака...тој ми вели ако бившиот твој те повредил за нешто не значи дека сега на мене се треба да истураш,ко демек тој не е бившиот мој,а јас се си мислам дека сите машки се исти..И сега така си реков да ми кажите вие шо мислите за целава оваа ситуација пошо ја мислам дека ќе полудам...Сакам да бидам со него,ама само ко ќе сме сами навечер во викенд,инаку не сакам да се појавам пред други да ме гледаат со него,срам ми е од него бе,ама и убо ми е со него...нз стварно шо прам и шо треба да прам:toe:
П:С:И да ви кажам за голем глупак го сметам оти му купив сеа за денов на вљубените мече,а тој ми вика сум избрзала со поклонов,а претходно ми кажа дека нема да можи вечерва да се видиме...е таа вечер ми вели срце мораме да се видиме да ти го дадам поклонот јас в недела ама ку*чиња...ни се видовме ни ништо и нешто ми се лижи по телефон,мислам дека и од друга страна нема услови за да се видиме(т.е.финансиски средства)ама нз стварнооооооооооооо
ФАЛА ВИ ОДНАПРЕД!!!:smir:
Сè си кажа самата - овој ти е утеха од бившиот. Не го сакаш, ама ја сакаш сигурноста дека си сакана. Не сакаш да те видат со него зашто знаеш дека ти треба само за да ти ги исполнува потребите од физичка блискост со некого, а не за трајна врска.

Во секој случај, уживај во неговата блискост и немој многу да се тревожиш. Немој да бараш муабет со него, ако не ти е пријатно. Нареди ги работите само така за да бидете блиски кога можете и некоа остане на тоа. Ако треба да биде повеќе - ќе биде. Ако не - нема да биде и немој да се грижиш.
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
луѓе...абе ич не го сакам дечко ми,ама во претходниот јако бев затрескана е сеа овој сегашниов ми е како утеха....ама овој претходниов мн ме повреди,т.е.многу го засакав и сеа испаѓа дека немам више чувства за ништо појќе ни ко ќе јадам не чувствувам дека тоа го правам.....Ако мала ситница погреши дечко ми,јас паѓам во големи трауми :nesum: и за тоа не се свајќам...Пример...вечерва ко си седнавме со тој дечко ми на тел.праевме 2 саати муабет и тоа,не оти требаше,туку мене ми беше досадно и почнав нешто да му велам ко демек ќе се скараме уште малце и тој се напука докрај,јас ладна као туш и си викам...абе брааааааат шо му е на дечко ми бе браааааааааат...абе стварно нз дали треба нешто да направам да се сменам или да си продолжам вака...тој ми вели ако бившиот твој те повредил за нешто не значи дека сега на мене се треба да истураш,ко демек тој не е бившиот мој,а јас се си мислам дека сите машки се исти..И сега така си реков да ми кажите вие шо мислите за целава оваа ситуација пошо ја мислам дека ќе полудам...Сакам да бидам со него,ама само ко ќе сме сами навечер во викенд,инаку не сакам да се појавам пред други да ме гледаат со него,срам ми е од него бе,ама и убо ми е со него...нз стварно шо прам и шо треба да прам:toe:
П:С:И да ви кажам за голем глупак го сметам оти му купив сеа за денов на вљубените мече,а тој ми вика сум избрзала со поклонов,а претходно ми кажа дека нема да можи вечерва да се видиме...е таа вечер ми вели срце мораме да се видиме да ти го дадам поклонот јас в недела ама ку*чиња...ни се видовме ни ништо и нешто ми се лижи по телефон,мислам дека и од друга страна нема услови за да се видиме(т.е.финансиски средства)ама нз стварнооооооооооооо
ФАЛА ВИ ОДНАПРЕД!!!:smir:


Совет.....превземи,одма во акција стапи....барај ја на кафе кани ја,ваму таму...види првин дали ќе те одбегнува ако те одбегнува,значи не сака ништо и незнај како да ти кажи дека не сака ништо....ако прифати...ПОГОДОК...сепак се интересира за тебе и сака да те запознае подобро...ние женскиве многу цениме кога некој ни докажува колку многу сака да биди со нас:smir:

Абе ја превземав тоа што превземав него вчера ја сретнуем и прво нешто што направив и пружувам рака за поздрав и она се доближи и ме изгушка разменивме некој два-три збора и ме праша што како ќе бидело со нас понатаму,а у последно време ми титка од скриен број (демек ја не знам кој е) што значи ја прашав и и кажав за она што мислам јас и очекував одговор со да или не и ќе прифатев што и да е,свесен сум дека нема,а и искрено сега кога дознав како се понаша не сакам сега ништо да правам, бидејќи се однесува како мало дете, ама за да биде поинтересно сапуницата продолжува
 
M

M del Mar

Гостин
луѓе...абе ич не го сакам дечко ми,ама во претходниот јако бев затрескана е сеа овој сегашниов ми е како утеха....ама овој претходниов мн ме повреди,т.е.многу го засакав и сеа испаѓа дека немам више чувства за ништо појќе ни ко ќе јадам не чувствувам дека тоа го правам.....Ако мала ситница погреши дечко ми,јас паѓам во големи трауми :nesum: и за тоа не се свајќам...Пример...вечерва ко си седнавме со тој дечко ми на тел.праевме 2 саати муабет и тоа,не оти требаше,туку мене ми беше досадно и почнав нешто да му велам ко демек ќе се скараме уште малце и тој се напука докрај,јас ладна као туш и си викам...абе брааааааат шо му е на дечко ми бе браааааааааат...абе стварно нз дали треба нешто да направам да се сменам или да си продолжам вака...тој ми вели ако бившиот твој те повредил за нешто не значи дека сега на мене се треба да истураш,ко демек тој не е бившиот мој,а јас се си мислам дека сите машки се исти..И сега така си реков да ми кажите вие шо мислите за целава оваа ситуација пошо ја мислам дека ќе полудам...Сакам да бидам со него,ама само ко ќе сме сами навечер во викенд,инаку не сакам да се појавам пред други да ме гледаат со него,срам ми е од него бе,ама и убо ми е со него...нз стварно шо прам и шо треба да прам:toe:
П:С:И да ви кажам за голем глупак го сметам оти му купив сеа за денов на вљубените мече,а тој ми вика сум избрзала со поклонов,а претходно ми кажа дека нема да можи вечерва да се видиме...е таа вечер ми вели срце мораме да се видиме да ти го дадам поклонот јас в недела ама ку*чиња...ни се видовме ни ништо и нешто ми се лижи по телефон,мислам дека и од друга страна нема услови за да се видиме(т.е.финансиски средства)ама нз стварнооооооооооооо
ФАЛА ВИ ОДНАПРЕД!!!:smir:
Да имам дечко и да ми биде срам да се појавувам пред други со него?:vozbud::tapp:
Убаво си кажа во една тема, врска без љубов, врска поради пари :smir:
УТЕХА!:tapp:

Совет: олади од бркање младичи ни ти самата не знаеш што сакаш:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom