Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Д

ДаркхарТ

Гостин
my comlicated life-Веќе месец го немав видено...и мислев дека сум ги заборавила...и дека сакам друг..ама очигледно не тоа точно.По неколку дена од нашата средба сфатив дека всушност него го сакам..:toe::vozbud:,Мн сум збунета.,не сакам а го сакам(ама го кажав ова)Умот ми зборува нешто,срцето друго..Мн често се караме...во последно време константно.Јас не можам веќе да се носам со ова...Многу ме боли..Не знам вее што да направам.На секој можен начин пробав да заборавам..Меѓу нас никогаш немало нешто официјално,ама мене ми предизвикува бол..Постои ли начин да се одалечам од него.....Како да знам дали на некој навистина му се допаѓам..?/:jaj:
Добро не сте ми јасни како не сфаќате дека не е ни прв ни последен.Животот ти го донел животот ќе ти го однесе.И кога веќе сакаш да го заборавиш стави си го во главата тоа дека те повредил многу и мисли само на тоа.мисли на лошите ствари и ќе го заборавиш.Имајте гордост бе мајку му стара.Премини преку се застани гордо и достоинствено како личност со ставови и свое јас.Така ќе ти се зацврсти карактерот и ќе почнеш да се цениш самата себе.Зошто ради недозреани будали си се погазувате не ми е јасно.:tapp: Не се врти светот околу него туку тој се врти заедно со светот.Значи он е ништо во споредба со се што те опкружува и со убавините што животот ти ги пружа али си заслепена ради некој идиот недоквакан.
Поради овакви ствари нас женските не прават дебили и плачки.:smir:
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Добро не сте ми јасни како не сфаќате дека не е ни прв ни последен.Животот ти го донел животот ќе ти го однесе.И кога веќе сакаш да го заборавиш стави си го во главата тоа дека те повредил многу и мисли само на тоа.мисли на лошите ствари и ќе го заборавиш.Имајте гордост бе мајку му стара.Премини преку се застани гордо и достоинствено како личност со ставови и свое јас.Така ќе ти се зацврсти карактерот и ќе почнеш да се цениш самата себе.Зошто ради недозреани будали си се погазувате не ми е јасно.:tapp: Не се врти светот околу него туку тој се врти заедно со светот.Значи он е ништо во споредба со се што те опкружува и со убавините што животот ти ги пружа али си заслепена ради некој идиот недоквакан.
Поради овакви ствари нас женските не прават дебили и плачки.:smir:
Мора да постои некој период во твојот живот кога за некого си мислела дека е и прв и последен-нема шанси да ме убедиш во спротивното затоа што ние женските реално сме такви,се додека ни е убаво и не тинтраат ок е,е кога ќе ни ги удрат клоците некои од нас стануваат вакви како тебе-кучки :) (шо не значи дека заради тоа си ваква ама вакво размислување само на тоа ме упатува). Девојчето очигледно нема искуство и не знае дека со тек на време ќе се средат работите и дека ништо не е толку лошо како што изгледа,нема зашто да ја напаѓаме само затоа што има чувства.Камо среќа сите да знаеме однапред шо ќе ни се дешава ама не е така.That bitchy attitude само ќе ја оддалечи од било кое машко,нема ништо да добие со такво понашање.Треба да си биде природна и своја и да реагира како што ќе и налага ситуацијата.

Конкретно за гордоста:подобро е да ја изгубиш со некој што го сакаш,отколку да изгубиш некој што го сакаш со непотребна гордост :wink:.
Дека треба да има поголема самодоверба се сложувам,тоа ќе и помогне многу во животот не само во однос на врските.
Ќе се погази еднаш ама наредниот пат нема,ќе си учи од грешките и секој нареден пат ќе биде подобра и ќе знае како да се постави.

Нема ништо лошо ако понекад заплачеш DarkhearT,полесно ќе ти биде и ќе те опушти малку да не бидеш толку строга према другите а и према себеси :wink: никој нема да рече дека си дебилка и плачка.

емилија постов повеќе на тебе се однесуваше иако ја цитирав членката DarkhearT :smir:.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Мора да постои некој период во твојот живот кога за некого си мислела дека е и прв и последен-нема шанси да ме убедиш во спротивното затоа што ние женските реално сме такви,се додека ни е убаво и не тинтраат ок е,е кога ќе ни ги удрат клоците некои од нас стануваат вакви како тебе-кучки :) (шо не значи дека заради тоа си ваква ама вакво размислување само на тоа ме упатува). Девојчето очигледно нема искуство и не знае дека со тек на време ќе се средат работите и дека ништо не е толку лошо како што изгледа,нема зашто да ја напаѓаме само затоа што има чувства.Камо среќа сите да знаеме однапред шо ќе ни се дешава ама не е така.That bitchy attitude само ќе ја оддалечи од било кое машко,нема ништо да добие со такво понашање.Треба да си биде природна и своја и да реагира како што ќе и налага ситуацијата.

Конкретно за гордоста:подобро е да ја изгубиш со некој што го сакаш,отколку да изгубиш некој што го сакаш со непотребна гордост :wink:.
Дека треба да има поголема самодоверба се сложувам,тоа ќе и помогне многу во животот не само во однос на врските.
Ќе се погази еднаш ама наредниот пат нема,ќе си учи од грешките и секој нареден пат ќе биде подобра и ќе знае како да се постави.

Нема ништо лошо ако понекад заплачеш DarkhearT,полесно ќе ти биде и ќе те опушти малку да не бидеш толку строга према другите а и према себеси :wink: никој нема да рече дека си дебилка и плачка.

емилија постов повеќе на тебе се однесуваше иако ја цитирав членката DarkhearT :smir:.
Токму поради тоа што не е искусна дошла и побарала совет и јас со најголемо задоволство и го дадов:smir:
Ај да бидам малку поблага и да не делувам bitchy...
Мила ништо не е толку страшно колку што изгледа. Така си мислиш ти.Дека ќе биде тешко и бла бла ствари.Грешиш!
Сум поминала и многу полоши работи.Искрено и од срце жалам кога си ја погазувате гордоста за некој идиот баш затоа што знам како е и затоа што знам дека љубовта е пролазна ствар посебно во тинејџерски години.Ми се десиле многу срања да не трубам сега и да се жалам, многу сум среќна затоа што се десиле и ми помогнале да се издигнам како личност која не дозволува да падне прав на нејзината гордост.Затоа драга Емилија, колку повеќе инает му тераш толку повеќе ќе трча по тебе.Колку повеќе ќе го ставаш на игнор толку повеќе ќе се прашува зошто.Тогаш ќе дојдат времињата кога ќе почнеш да уживаш во фактот што ти си многу над него ќе почнеш да се цениш самата себеси и да го сматраш како највечи гомнар.Ќе почнеш да делуваш арогантно и нема никогаш да дозволуваш некој квази фраер да си игра со твоите чувства баш затоа што ќе знаеш дека љубовта во тие години е пролазна ствар.И сеедно ќе ти биде дали си го загубила или не затоа што ќе знаеш дека било кој следен лесно ќе го заборавиш благодарение на личноста во тебе на ароганцијата што ја поседуваш и фактот дека си многу многу над него :smir:
Немаш поим колку е слатко ова што ти го кажувам :back:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Навистина фала DarkhearT и фала ..Annabel .. многу ми помогнавте.,ќе пробам да се носам со тоа:..Фала и на останатите..btw Крусер...советот ти е што да ти кажам...звер си:pos2::pos2:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Што е работава со жениве!? Еден ден ми прави муабет, ме чешка. Друг ден не ме ебава -.-
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Завчера со мене се заебава, праи муабет. Денес со друг. К*р сака таа од неа поголем :toe:
E де...првпат сретнуеш ваква? :)
Чачкај се и ти со неа дур се чачкате, кога ќе престане не иницирај...
мислам чачкај се ако и е интересно, ако не игнорирај ја, одма ќе летне со друг да се гушка/мази/држи за рака ко другар :)
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Што е работава со жениве!? Еден ден ми прави муабет, ме чешка. Друг ден не ме ебава -.-
Совет. Пушти и се на некоја друга девојка што најмногу ти се допаѓа, а неа не ја фермај многу многу. Нејзиното „големо“ его ќе биде нарушено, па за кратко време единственото нешто на што ќе мисли е како пак да те придобие. А токму ова е предноста што ти треба ;).

П.С. Ставот дека си непопустлив треба да го држиш докрај. Малку попуштање, мала слабост од твоја страна, и се ќе ти се врати како бумеранг.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Совет. Пушти и се на некоја друга девојка што најмногу ти се допаѓа, а неа не ја фермај многу многу. Нејзиното „големо“ его ќе биде нарушено, па за кратко време единственото нешто на што ќе мисли е како пак да те придобие. А токму ова е предноста што ти треба ;).

П.С. Ставот дека си непопустлив треба да го држиш докрај. Малку попуштање, мала слабост од твоја страна, и се ќе ти се врати како бумеранг.
:zver:
Strike back is the real deal.

Може и на нејзе тоа и е финтата, да ја молам. Јас да молам :pos:
Никад, па ни тогаш.

Иначе, не покажувам и не мислам да покажувам знаци на слабост, да се разбереме. Bad Ass Playa 2 the end. Ќе ја применам оваа стратегија па ќе те обавестам што испаднало :)
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Што е работава со жениве!? Еден ден ми прави муабет, ме чешка. Друг ден не ме ебава -.-
Завчера со мене се заебава, праи муабет. Денес со друг. К*р сака таа од неа поголем :toe:

Фрлила јадица и одма те укокала.Девојка со големо его.


Една ебана работа не можеме да ставиме у глава - они цело време тестираат.


Ќе те тестира дали си добар, и ти попушташ, и попушташ - се’ додека она не изгуби интерес. После толку, си наебал. - Чао,пријатно...


Јебига
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Шо поголемо его, то посилно експлодира.

Ех его его до кај не носиш.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Фрлила јадица и одма те укокала.Девојка со големо его.


Една ебана работа не можеме да ставиме у глава - они цело време тестираат.


Ќе те тестира дали си добар, и ти попушташ, и попушташ - се’ додека она не изгуби интерес. После толку, си наебал. - Чао,пријатно...


Јебига
Да ме укокаше немаше денес пак со мене да се р'чка.
Следна прилика не ми бега кај и да е :zlo:
 
D

devojcence

Гостин
sovet za ice cube : naredniot pat koga ke ja vidis devojkata i ke pocne da te rcka kazi i aj ne zamaraj tapa si. i potrgn si se . i ke pocne da ti trca po gzot i ondak tebe nema da ti bide interesna.i da ne si imas vise rabota so takvi devojcinja. ali nemora da me slusas:P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom