Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.979
Поени од реакции
12.531
Гооолем проблем....јас и другарка ми,двете го сакаме,т.е свиѓаме истиот дечко....
си признавме меѓусебе двете,и рековме дека немат љутење,и дека ферски ке се понашаме двете....јас си поштовам,таа не.Сеа шо да прам?
 
Д

Демијан

Гостин
Гооолем проблем....јас и другарка ми,двете го сакаме,т.е свиѓаме истиот дечко....
си признавме меѓусебе двете,и рековме дека немат љутење,и дека ферски ке се понашаме двете....јас си поштовам,таа не.Сеа шо да прам?
Епа зошро се дружиш со таква? А ако стварно се љути па остави и го на неа.Како викаат: За машко не вреди да се караш:smir:
 
Д

Демијан

Гостин
sum naisol kako ne ali pak istiot probelm kako da postapam
Веројатно се поставуваш премногу другарски затоа.Со девојка секогаш треба да држиш некое растојание во другарството.Имаш недостаток на самодоверба.Оди у дискотека или излези со друштво бапни некое пиво и ќе се опуштиш повеќе.И да го изедеш од првата ништо страшно.Ма ни од втората.Некоја ке се подаде,ќе легне на брашното.Искрено и ја имав некое слично проблемче едно време,многу се срамев.Ама со малце алкохол во мене се е полесно.Со тек на време стекнав искуство како треба со девојка.Верувај ми после ќе идат како алва.:smir:
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
116
Поени од реакции
0
Епа зошро се дружиш со таква? А ако стварно се љути па остави и го на неа.Како викаат: За машко не вреди да се караш:smir:
Ili pa razgovaraj so nea i kazi i deka toa ti preci, i ako ti e dobra drugarka ke prestane veruvaj.:smir:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
Iskreno ne sum napnat najopusteno se si teram samo se si mislam ne mozam da go napravam kako sto treba. Mi treba nekoe sovetce ova ona. Nekako hrabrost taka dobivam :P. Zatoa i pobarav malce pomos od vas.
pa nemoze nikoj da ti kazeme sto tocno da napravis i da kazes.bidi opsuten zezaj se i najvazno od se bidi uporen.ponekogas kaj nas devojkite toa pali.iskreno trgnuvam od mene kolku pati sum zavrsila so nekoj za kogo od prva sum rekla nema sansi.taka da ne se otkazuvaj samo pazi da ne preteras za da ne stanes napaden.inaku slobodno mozes da se rasfrlas so komplimenti,da im se smeskas na site devojki ponudi se za prevoz i sl
p.s.i nikogas nemoj da se zamaras sto ke recat drugarite,okolinata dali ke te ogovaraat ili bl bla .ic da ne ti e gajle
 
С

Сатори

Гостин
Гооолем проблем....јас и другарка ми,двете го сакаме,т.е свиѓаме истиот дечко....
си признавме меѓусебе двете,и рековме дека немат љутење,и дека ферски ке се понашаме двете....јас си поштовам,таа не.Сеа шо да прам?
Јас би ти кажала да ги баталиш и дечкото и другарката.
Кога некои луѓе треба да бидат заедно, ќе бидат покрај сите можни манипулации, кога некои пријатели се тука само за да им помине денот без вистински да те сакаат, тогаш првиот проблем ќе биде крајот на „пријателството“.
Уживај, млада си премногу за да се нервираш.:smir:
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Уфф имам проблем што ме мачи ..
Раскинавме пред 2 месеца а имавме добра врска која траеше некаде 6 месеца.
Па сега и на двајцата не ни е сеедно како некој инат да држиме ..
Има некој муабет меѓу нас ама многу банален, и искрено незнам што да му зборувам а исто така и тој.
Кога се видиме се гледаме како мачори, ама никој од нас не презема ништо ..
Којзнае што ќе му дојде ова ..??
А .. ??:tapp:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Уфф имам проблем што ме мачи ..
Раскинавме пред 2 месеца а имавме добра врска која траеше некаде 6 месеца.
Па сега и на двајцата не ни е сеедно како некој инат да држиме ..
Има некој муабет меѓу нас ама многу банален, и искрено незнам што да му зборувам а исто така и тој.
Кога се видиме се гледаме како мачори, ама никој од нас не презема ништо ..
Којзнае што ќе му дојде ова ..??
А .. ??:tapp:
Не живееме доволно долго за да си држиме инат и да не превземаме ништо. Ако ја чувствуваш искрата - гоу фор ит. Не може од тоа да испадне ништо полошо од ова, и така веќе не сте заедно. А можда ќе ве биде... Пак:)
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Уфф имам проблем што ме мачи ..
Раскинавме пред 2 месеца а имавме добра врска која траеше некаде 6 месеца.
Па сега и на двајцата не ни е сеедно како некој инат да држиме ..
Има некој муабет меѓу нас ама многу банален, и искрено незнам што да му зборувам а исто така и тој.
Кога се видиме се гледаме како мачори, ама никој од нас не презема ништо ..
Којзнае што ќе му дојде ова ..??
А .. ??:tapp:
А шо чекате ко више кажуваш дека мислиш дека е само до инатот? Абе оди таму кажиму 2 муабети и продолжувате со врската :)
Само ептен е битно дали и на него му е само инает...
:salut:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Уфф имам проблем што ме мачи ..
Раскинавме пред 2 месеца а имавме добра врска која траеше некаде 6 месеца.
Па сега и на двајцата не ни е сеедно како некој инат да држиме ..
Има некој муабет меѓу нас ама многу банален, и искрено незнам што да му зборувам а исто така и тој.
Кога се видиме се гледаме како мачори, ама никој од нас не презема ништо ..
Којзнае што ќе му дојде ова ...
А .. ??:tapp:
Ако се гледате како "мачори" значи сеуште сакате нели...? Само прати му порака (го имаш бројот негов сеуште нели?). Кажи му како се осеќаш и прашај го тој тој како се осеќа. Вака само ако се гледате ко "мачори" нема да знаеш нели? И ако те одбие не очајувај сигурно има многу машки таму од кај што си. Ок? Не вреди да се замараш пошто кога не очекуваш ќе запознаеш некој 100 пати подобар од него. :)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Уфф имам проблем што ме мачи ..
Раскинавме пред 2 месеца а имавме добра врска која траеше некаде 6 месеца.
Па сега и на двајцата не ни е сеедно како некој инат да држиме ..
Има некој муабет меѓу нас ама многу банален, и искрено незнам што да му зборувам а исто така и тој.
Кога се видиме се гледаме како мачори, ама никој од нас не презема ништо ..
Којзнае што ќе му дојде ова ..??
А .. ??:tapp:
И ќе се инаетите сеа цело време ко магариња на мост???? Прајте си муабет и или смирете се или поздравете се. не е некој тежок проблем ова.Нормална ствар си е.
ПС.
А како се гледаат мачори?:)
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
И ќе се инаетите сеа цело време ко магариња на мост???? Прајте си муабет и или смирете се или поздравете се. не е некој тежок проблем ова.Нормална ствар си е.
ПС.
А како се гледаат мачори?:)


Па несакам да сум јас таа што ќе оде прва и што ќе сака да се помири.
Искра има инаку се поздравуваме, а од тогаш бевме еднаш заедно и си направивме муабет и ми вика дека ме сонувал, сум му недостигала.. бла бла..
Ама сакам тој да го преземе чекорот, пошто знам дека уште не сум го заборавила и знам на што стојам јас самата, ама по се изгледа дека тој незнае, затоа ќе решам на времето, да му дадам простор..
Сега кога не сме заедно не сакам ни муабет со него, ниту пак да го видам, а секогаш прв започнува муабет, стварно не го сваќам..Му давам уште малку време, крај на крај не е само тој машко, сите го викаме тоа но кога се поврзеш со некого не е сеедно.
Па ќе видиме што резултат ќе излезе.:helou:
Ама сепак, не ми е лесно.. а како што и тој ми кажа и нему не му било лесно, значи само се мачиме. ццццц ...
my love is pain
не е на арно
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Iskreno ne sum napnat najopusteno se si teram samo se si mislam ne mozam da go napravam kako sto treba. Mi treba nekoe sovetce ova ona. Nekako hrabrost taka dobivam :P. Zatoa i pobarav malce pomos od vas.
Проверено...: :pos2: Значи одаш на некое место со друштвото и цицнуваш 2-3 вотки набрзина. Одаш кај нејзиното друштво и ја викаш да направите еден круг. Кога ке дојдете до некоја клупичка, кажи и да седнете таму малку. И... понатаму е твое време, кажи и што чувствуваш, нема што да се срамиш, нема што да изгубиш. (21 година, би требало да знаеш веке :) )

-----------------------------

Бај д веј, ај и јас да побарам некој совет... Значи вака, се запознав со девојката во почетокот на септември и до кај почетокот на октомври не се дружевме нешто посебно. Но се појави една "искра". Таа ја почна целата работа, да ме замаре со пораки, сигнали. По некое време сериозно се затрескав за неа. И... ај да скратам, да не пишам нова Илијада...

И реков дека сум заљубен во неа, и таа тоа добро го прифати. Рече дека се осека исто и за мене. Па некој ден подоцна излеговме заедно, седнавме, кога ја прашав да се фатиме, нешто почна муабети да врте. Дека поради школото не и било пријатно (оти сме во иста паралелка), не ти знам некои други глупости почна да зборува. Некако ја убедив дека тоа не треба да влијае на нашиот однос. "Одевме" 2-3 дена, и после пак иста приказна... Разговарав со неа (веке 2 недели за тоа и правам муабет) ја убедувам, но никако да сфати дека барем вреди да се обидеме. Сега во последно време гледам почна да ме изазива, да се "буте" кај други машки кога сум во близина... Ја прашав повторно како се чувствува, вели дека сеуште е заљубена во мене ама не и било пријатно, муабетот ке ни се загубил, не ти знам што друго... Пратив и "извидници" (другарки) да прават муабет со неа, истото и на нив им го велела... Денес гледам ни на пораките веке не ми одговаре (само како ме заеба во саботата ме остави на цедило, едвај најдов народ со кој да излегувам)... Ми рече дека со времето ке сум сфатил... Ја прашував дали има некој друг, вика дека нема...

Стварно незнам што друго да направам.. Некој предлог?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom