Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Тоа шо ти префрла тебе вината дека не си мислела на него, само сака да се направи самиот жртва, а знае дека он е тој шо заебува. Тоа не носи до заклучокот дека не сака да биде груб со тебе за да ти каже дека поише му одговара другаркати, и ти вика читај меѓу редови.

Тоа шо сака да излегува со вас, значи има две причини: ти или другаркати. Ти коа го викаш неќе да излезе, она коа го вика, сака. Закључиси сама.

П.С. не се согласувам со магде
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Алекс, глупак е првиот збор што ми дојде, не мора да значи дека Е така.
Спред него секогаш јас сум таа што ги заебува работите, иако не е така!
И јас незнам ако има намера некоја со неа, што мора да искачаме сите? Па дури и кажал да резервира за викендов! А незнае дека таа што треба да му резервира сум јас уствари!
Хм, онда иако можеби се мислиш дали да одиш и како се` ќе испадне, јас мислам дека треба да идеш, а сигурно нема само вие тројца да одите. Оди со малце очекувања од него, едноставно однесувај се нормално со него, а со многу очекувања од другарка ти, тоа значи, очекуваш она да НЕ му дава знаци на типот. Само остани фокусирана во текот на излагањето. И не дозволувај да ја изгубиш ладнокрвноста ако видиш нешто што не сакаш да го видиш. Со среќа.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
142
Поени од реакции
17
eve me, e treba da se potudam izgleda poveke,samo mislam deka nekako ne e podgotvena,ima ona od pred toa loso iskustvo (izgorena E)i sekoas gi zaveduva momcite a koga ke i prijdat bega,tezok karakter nema so, se se pravda pred drugi deka nikoj ne a sakal i deka nema vreme za vrska, a vsusnost bega od samata sebe,inaku ne e mala i neiskusna ima 27
Хммм...
Како ти се допаѓа Мерилин Монро?
Девојкава што ја сакаш, ми личи на неа. Значи, има 27 а се однесува како да има 17. Доста заводлива, премногу привлекува претпоставувам со физички изглед, а кога ќе дојде момент на вистински контакт, отвореност за љубов и емоции, итн..таа бега. Не е подготвена, како што рече.
И треба да се заљуби, ако сум во право. Нема фајде од трудење повеќе, не е до тебе.


Не глупак не е ни најмалку, секогаш сака да биде по негово, да биде во центар на случувањата, сега најверојатно ме тестира до каде сум со живцте, а верувајте ми при крај сум зошто веке немам сила за ништо, таман ке се откачам колку толку, ете ти го сакал да искача со нас!!!!!
Зарем стварно ти треба дечко на кој постојано му треба его-инекција?
Па не бира средства дури, ја користи и другарка ти како алатка за манипулација, а таа не е ни свесна. Можеби и и’ се свиѓа.
Така ти ја разбрав ситуацијата:)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
ако сте вистински другаки ќе го баталите двете и ќе си најдете некои други машко што нема да ви ги комплицираат животите.
затоа што еден ден ќе почнеш да и пртефрлаш за него,а не верувам дека он заслужува.
на крајот остануваат другарките,машките сад ги има сад ги нема.
pa ne bi rekol bas deka na krajot ostanuvaat drugarkite,so niv nema da stvaras semejstvo tuku so nekoe masko.ama ubavo kaza,fakt e deka deckoto ima ogromna mok nad vas dvete,i nemate nikakva kontrola vrz nego,najubavo e da se trgnete od nego.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Алекс, глупак е првиот збор што ми дојде, не мора да значи дека Е така.

Хм, онда иако можеби се мислиш дали да одиш и како се` ќе испадне, јас мислам дека треба да идеш, а сигурно нема само вие тројца да одите. Оди со малце очекувања од него, едноставно однесувај се нормално со него, а со многу очекувања од другарка ти, тоа значи, очекуваш она да НЕ му дава знаци на типот. Само остани фокусирана во текот на излагањето. И не дозволувај да ја изгубиш ладнокрвноста ако видиш нешто што не сакаш да го видиш. Со среќа.
Па и претходново искачање беше да ти кажам чисто формално, да не речам другарско, немав намера да му се пикнам у гаки, па ке биде и ова следново такво, ако решил да излегува со нас нека повели, а другарка ми ..... не верувам дека би направила нешто со него, ама не се знае никогаш!
А да очекувам да не му дава знаци па ..... она многу слободно се однесува со него, а може он не ги сфака работите? Па си добил некој погрешен впечаток!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Може ке забегам со пишување ама ми требаат мислења!!!!

Со дечково се гледавме, па не се гледавме, па се слушавме скоро секој ден, ова не е врска ниту била ама ете 6 месеци се случува ова што се случува.
Кога ке го викнам да излеземе , неможел, имал обврски ...дрн...дрн.
Се до минатата недела кога другарка ми го викна да излезе со нас И ДОЈДЕ!
Сега ми кажува декла и се јавувал на неа, мене не ми се јавил , 100 години!
Ми соли памет дека не сум мислела на него, она мислела повеке на него од мене,го викала дури и за искачање за разлика од мене! Го сакала повеке од мене! Па ми пукна филм и му рекеов ете ти ја сакај те си се , јас бидејки не те сакам , не ти се јавувам веке, биди си мирен и сакај се со неа. И го нема , не изреагира никако.И рекол неа дека сакал да излезе викендов пак со нас, убаво си поминал минатиот!?

Муабетот ми беше, што му е филмот на човеков? Сака да ме нервира, да ме направи љубоморна, со неа или ????
Не вреди за таков човек да се нервираш, не заслужува едноставно.
Ни самиот не знае што сака.
Ако ти му значиш многу тој ќе сака со тебе да искочи да се видите да расчистите или да ги средите односите. А тој сака забава и сака да искочите во друштво со другаркати.
Те разбирам си ја почитуваш и сакаш другарка ти но малку размисли и согледај ја ситуацијата како таа се однесува со дечкото. Немој 100% да и веруваш, никој не е толку вреден да му се верува бескрајно.

Има милион момчиња не треба да се замараш со некој кој повеќе внимание и посветува на другаркати.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Па и претходново искачање беше да ти кажам чисто формално, да не речам другарско, немав намера да му се пикнам у гаки, па ке биде и ова следново такво, ако решил да излегува со нас нека повели, а другарка ми ..... не верувам дека би направила нешто со него, ама не се знае никогаш!
А да очекувам да не му дава знаци па ..... она многу слободно се однесува со него, а може он не ги сфака работите? Па си добил некој погрешен впечаток!
se sto nabroja deka deckoto pravi,jas istoto go pravam so godini nanazad i toa veke i rutinski,i veruvaj deka sto i da naumil ke go napravi,ama ke bidete povredeni i ti i drugarka ti,nemate nikakva kontrola nad nego,najpametno vi e da se trgnate od nego.ednostavno pregolem zalak e ,pazete da ne se zadavite.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
se sto nabroja deka deckoto pravi,jas istoto go pravam so godini nanazad i toa veke i rutinski,i veruvaj deka sto i da naumil ke go napravi,ama ke bidete povredeni i ti i drugarka ti,nemate nikakva kontrola nad nego,najpametno vi e da se trgnate od nego.ednostavno pregolem zalak e ,pazete da ne se zadavite.
Е како бе јас неможам да го правам истово рутински?
Не јас секогаш гледав да му удоволам, да биде се ок, па изгледа и си заслужив вакво однесување, сега само треба да оладам малку повеке и да се дистанцирам од него, ама незнам како ке го направам сето ова ако он има намера да ми се доага на секое искачање.
Како да воспоставиме контрола, КАЖИ МИ!!!
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Е како бе јас неможам да го правам истово рутински?
Не јас секогаш гледав да му удоволам, да биде се ок, па изгледа и си заслужив вакво однесување, сега само треба да оладам малку повеке и да се дистанцирам од него, ама незнам како ке го направам сето ова ако он има намера да ми се доага на секое искачање.
Како да воспоставиме контрола, КАЖИ МИ!!!
samo distanciraj se od negoviot spektar na vlijanie,i promeni ja rutinata na iskacanja,pripazi na drgarka ti,neka ne mu dava informacii za vasite dvizenja,iskacanja,i neka ednostavno ne se dogovara so nego za nikakva sredba.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
samo distanciraj se od negoviot spektar na vlijanie,i promeni ja rutinata na iskacanja,pripazi na drgarka ti,neka ne mu dava informacii za vasite dvizenja,iskacanja,i neka ednostavno ne se dogovara so nego za nikakva sredba.
Ај ке се обидам да те послушам ама имам чувство дека овие 3-4 дена до викендов има да бидат многу весели и исполнети со расипан телефон муабети, он на неа, она на мене.....
А ке биде што ке биде кога ке се видиме....
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ај ке се обидам да те послушам ама имам чувство дека овие 3-4 дена до викендов има да бидат многу весели и исполнети со расипан телефон муабети, он на неа, она на мене.....
А ке биде што ке биде кога ке се видиме....
baraj nacin da gi izbegnes tie telefonski razgovori i tie sredbi,a isto i drugarka ti.momentalno tie razgovori i sredbi se vasiot najgolem neprijatel.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
baraj nacin da gi izbegnes tie telefonski razgovori i tie sredbi,a isto i drugarka ti.momentalno tie razgovori i sredbi se vasiot najgolem neprijatel.
Нема јас што да ги избегнувам и вака и онака не ми се јавил, не сум му се јавила, индирекно дознавам се праку другарка ми, бидејки јас нели не го сакав, сега неа и кажув се.
А еве ВЕТУВАМ! тука пред сите дека јас не се потценувам повеке себеси како што го правев тоа до сега, за некој кој ни малку незне да ме цени!
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Е како бе јас неможам да го правам истово рутински?
Не јас секогаш гледав да му удоволам, да биде се ок, па изгледа и си заслужив вакво однесување, сега само треба да оладам малку повеке и да се дистанцирам од него, ама незнам како ке го направам сето ова ако он има намера да ми се доага на секое искачање.
Како да воспоставиме контрола, КАЖИ МИ!!!

Ќе воспоставиш контрола кога ќе престанеш да му се јавуваш и да се топиш коа ќе го видиш, тој сето тоа го приметува и гледа и те игра ама баш како сака.. А другаркати како секоја втора, сака да ти го лапне, па му се јавува и она, наместо да го ногира и да му даде до знаење кај му е местото, едноставно плесни му го у фаца да се оддалечи и да не те замара, па да видиш како ќе си легне на брашното, па и понатака да сака да биде со тебе, да го ногираш не ти треба такво створење од машко до тебе, секоаш ќе те игра веруј, и башка има мал милион машки де , ќе те боли некое време ама на првиот муабет со вистинско машко има се да помине и дури ќе се чувствуаш исполнета и среќна, со плус еден пик во ракав:smir:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Ќе воспоставиш контрола кога ќе престанеш да му се јавуваш и да се топиш коа ќе го видиш, тој сето тоа го приметува и гледа и те игра ама баш како сака.. А другаркати како секоја втора, сака да ти го лапне, па му се јавува и она, наместо да го ногира и да му даде до знаење кај му е местото, едноставно плесни му го у фаца да се оддалечи и да не те замара, па да видиш како ќе си легне на брашното, па и понатака да сака да биде со тебе, да го ногираш не ти треба такво створење од машко до тебе, секоаш ќе те игра веруј, и башка има мал милион машки де , ќе те боли некое време ама на првиот муабет со вистинско машко има се да помине и дури ќе се чувствуаш исполнета и среќна, со плус еден пик во ракав:smir:
Не да се топам, скоро и да ме снемува кога ке го видам и ке ми се јави или пише, а му плеснав прееска дека слободно може да си се сака со неа ако мислела на него како што ми кажува секој ден, и дека јас веке нема да го замарам, па го снема ...остана без зборови.
Ама кога му ко кажав истово претходно, не се јави ни он ни јас 2 недели и знаеш што ми пиша?
"Да те потсетам дека ова е мојот број во случај да си ме заборавила да ти кажам дека постојам"
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Може ке забегам со пишување ама ми требаат мислења!!!!

Со дечково се гледавме, па не се гледавме, па се слушавме скоро секој ден, ова не е врска ниту била ама ете 6 месеци се случува ова што се случува.
Кога ке го викнам да излеземе , неможел, имал обврски ...дрн...дрн.
Се до минатата недела кога другарка ми го викна да излезе со нас И ДОЈДЕ!
Сега ми кажува декла и се јавувал на неа, мене не ми се јавил , 100 години!
Ми соли памет дека не сум мислела на него, она мислела повеке на него од мене,го викала дури и за искачање за разлика од мене! Го сакала повеке од мене! Па ми пукна филм и му рекеов ете ти ја сакај те си се , јас бидејки не те сакам , не ти се јавувам веке, биди си мирен и сакај се со неа. И го нема , не изреагира никако.И рекол неа дека сакал да излезе викендов пак со нас, убаво си поминал минатиот!?

Муабетот ми беше, што му е филмот на човеков? Сака да ме нервира, да ме направи љубоморна, со неа или ????

Мој совет- прашај го најдиректно што можеш????? Ако е доволно маж ќе ти каже искрено што е работата ако ти дае некој незрел одговор , однак батали го, можеш ти и боље. Можеме ние да ти дадеме 1000 мислења и пак ти нема да го знаеш точниот одговор. Знаеш дека само еден човек може да ти го даде одговорот. така да едно кафе тет-а-тет муабет ќе го реши твојот проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom