Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
цццц.
Зашто си раскинал кога уште ја сакаш? За инает?:kesa:.
Штом ти вика дека те сака има шанси да бидете пак заедно. Памет в глава за понатаму.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Da pa stvarno sto si raskinal,ti trebalo prostor valjda ste bile pod pritisok..pa nisto ostai nekolku dena neka se izladi ali bidi prisuten vo nejziniot zivot da ne zamrzni zs togas ni sv petar ne te spasuva,vo najmala raka ako ne mora da se gledate na msn na mob.bilo kade samo kolku da te ima na mukaet vo tekot na denot.Good luck i ne i igraj so vatra.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Кај тебе е грешката, Ти си требал тој ден(кога си бил бесен) да оставиш два-три дена да ја согледаш ситуацијата, а не да ја напаѓаш(и вреѓаш). Без да и кажеш, ден два да си помислил за вашата врска...

Знај дека ако ти се врати никогаш нема да биде како порано...и на најмалата грешка ке се карате на големо.

Затоа, удри секс со друга и одјеби. :)

p.s има тема за совети(баш вакви), не си требал нова да отвараш.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Тури пепел... Карање, раскинувања, те сакам не те сакам... Не иде после тоа... Искуството со вакви срања така ме научи :)
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
и раскинав...оти на некој начин бев повреден оти имав чуство дека си игра со мене.А ако оставам неколку дена ( не скрос да замрзне туку онака на мсн и моб) ако и пишам на мсн ми врака да не замарам...ако и се јавам ми вика зошто и се јавувам постојано сакала слобода...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ке си фатиш друга девоја и неа ке ја сакаш, па нема да ја сакаш, па друга па ке ја сакаш и нема да ја сакаш, и ке созрееш.:)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Јас вака му се понашав на еден коа се двоумев, ем го сакав ем несакав да бидам со него. Ја неможев да се сфатам не па некој друг. Според мене ова е исти случај, мислам дека има и некој друг шо и се свиѓа и не е сигурна.Не и се јавувај веќе, не ја напнувај многу, остави ја нека одлучи што сака па ако ти се врати сигурно е твоја ако не здравје, има други
Уствари ти ако имаш храброст откачи ја скроз :) ако не чекај...
 
С

Сатори

Гостин
и раскинав...оти на некој начин бев повреден оти имав чуство дека си игра со мене.А ако оставам неколку дена ( не скрос да замрзне туку онака на мсн и моб) ако и пишам на мсн ми врака да не замарам...ако и се јавам ми вика зошто и се јавувам постојано сакала слобода...
Мојот поранешен принцип на работа.
Бегај брат додека е со време.
Ама сериозна сум, не се зезам.
Не си тој што ќе ја смири.
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Вака...одам со едно девојче веке година и 7,8 месеци...на почетокот ни беше супер,најубаво...се се "зафркна" ова лето т.е почетокот на летово.Јас отидов на одмор,она не дојде со мене.Кога се вратив веке се беше поинаку..чуствував дека и сметам,кога испагавме цело време инает теравме :Ѕ имаше и моменти кога ми викаше дека повеке не ме сака..па другата вечер те сакам не можам без тебе.сето ова траеше до пред 2,3 дена..кога решив да ставам крај.И што ? почна да плаче да моли..дека не може без мене едно друго..јас во тој момент бев бесен и не можев да прифатам да продолжиме со врската..рековме крај.Сабајлево кога се разбудиф се чуствував толку празно...сакав да исчезнам.се уклучив на МСН,и пишав дека ја сакам ,и она ми врати со истото...јас цел ден не бев дома а кога се вратив ми пиша дека сака некое време да ја оставам на мира за да размисли..помислувам дека си игра со мене...а не можам да го прифатам тоа,подготвен сум да трпам секакво понужување од нејзина страна само да сме заедно :( ве молам за совет,што да правам ?
Совет мој следно коај ќе ја вииш ништо не и викај и залапај ја и прашај ја дали уште мисли дека треба време да и остаеш? Ќе го смени мислењето и ќе се изменат стварите се надевам на подобро.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
а иначе мој совет е да ја остаиш да размисли,шо сака,дали те сака,дали сака да продолжите и слично,а и ти моеш да размислиш.
па и ако раскинете подобро тоа одколку да се измачувате во безмимислена врска...
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
1. Има некој друг....
2. ... кој е сеуште неосвоен остров, заради што ТИ си сеуште во филмов ....
3. ... зошто во вакви случаи девојчињата не се залетуваат со раскинување дури немаат нешто сигурно на страна...
3. ... заради што не треба да и го дадеш задоволството да ја играш улогата на златна резерва.
Под ИТНО притискај IGNORE
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
7
Вака...одам со едно девојче веке година и 7,8 месеци...на почетокот ни беше супер,најубаво...се се "зафркна" ова лето т.е почетокот на летово.Јас отидов на одмор,она не дојде со мене.Кога се вратив веке се беше поинаку..чуствував дека и сметам,кога испагавме цело време инает теравме :Ѕ имаше и моменти кога ми викаше дека повеке не ме сака..па другата вечер те сакам не можам без тебе.сето ова траеше до пред 2,3 дена..кога решив да ставам крај.И што ? почна да плаче да моли..дека не може без мене едно друго..јас во тој момент бев бесен и не можев да прифатам да продолжиме со врската..рековме крај.Сабајлево кога се разбудиф се чуствував толку празно...сакав да исчезнам.се уклучив на МСН,и пишав дека ја сакам ,и она ми врати со истото...јас цел ден не бев дома а кога се вратив ми пиша дека сака некое време да ја оставам на мира за да размисли..помислувам дека си игра со мене...а не можам да го прифатам тоа,подготвен сум да трпам секакво понужување од нејзина страна само да сме заедно :( ве молам за совет,што да правам ?
kao moze taka eden den te sakam eden den ne te sakam ona ne e sigurna sto saka da prav dali saka da raskine ili da prodolzi ama vaka kao so ti vika ne zamaraj ne mi se javuvaj moj sovet e da raskines da ne pravi budala od tebe.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
eve me, e treba da se potudam izgleda poveke,samo mislam deka nekako ne e podgotvena,ima ona od pred toa loso iskustvo (izgorena E)i sekoas gi zaveduva momcite a koga ke i prijdat bega,tezok karakter nema so, se se pravda pred drugi deka nikoj ne a sakal i deka nema vreme za vrska, a vsusnost bega od samata sebe,inaku ne e mala i neiskusna ima 27
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
@Cego-90
-
moj sovet e vo nikoj slucaj da ne dozvolis ona da se odlucuva sto saka i kogo i kako i sto saka,tuku da pokazes i da ja ubedis deka tebe te saka.a vo slucaj da raskinete,gledaj samo da napravis da bide po nejzina vina.i fati se so nekoja druga,najdobro se nekoja nejzina bliska drugarka,prijatelka(nemoj samo da mislis deka nemas sansi,bas naprotiv najverovatno tie najveke te posakuvaat).

eve me, e treba da se potudam izgleda poveke,samo mislam deka nekako ne e podgotvena,ima ona od pred toa loso iskustvo (izgorena E)i sekoas gi zaveduva momcite a koga ke i prijdat bega,tezok karakter nema so, se se pravda pred drugi deka nikoj ne a sakal i deka nema vreme za vrska, a vsusnost bega od samata sebe,inaku ne e mala i neiskusna ima 27
pa mozebi bas iskustvoto e precka.eve edno prasanje do tebe:KAKO KE ZNAES KOGA NEKOJA KE TI KAZE DEKA TE SAKA ,DEKA NAVISTINA GO MISLI TOA?sto mislis?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom