Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
имав и предтоа пишано ама сега сакам нешто да прашам.
вака се запознав со една девојка и се заљубив на прв поглед(не верував дека е можно тоа)бевме другари искачавме заедно подолго со друштво,после неколку месеци и кажав дека ми се сфиѓа и ми рече дека и јас и се сфиѓам,девојката не е од ск,идевме 2 месеца и дојде моментот да си иде,предтоа јас се и кажав дека ја сакам и дека сум сериозен во врска со неа и дека сакам да останеме и покрај тоа што дур почнат пак предавањата на факс е долго време и ретко ќе се гледаме,но и реков дека ако сака да прекинеме океј сепак ќе разберам,типката рече нејќе да прекине,само што си отиде дома ми прати смс дека сака да прекине и дека нема објаснување и да не се јавувам и крај а ден предтоа ми пиша дека супер и е и дека само што сака е да е со мене и ред тие работи а пред да ја испратам пак ја прашав рече нејке да прекинеме и само што стигна дома ми прати смс дека крај,подегенски здравје,ептен тапа беше,поглупо чувство незнам,и не ја заборавив се ме копка што како,сеа деновиве ќе дојде и се мислам дали да и кажам да се видиме бар 5 минути колку мене полесно да ми е,значи нема да замарам и да ја молам за назад едноставно сакам очи во очи културно да и кажам неколку работи и да ми одговори нешто,дали да и пишам да се видиме или бар на 5 мин,и што ако ме отера или не ми врати на кога ќе и пишам или нејќе да се видиме,дали е океј да и пишам да се видиме бар 5 мин очи во очи за полесно да ми биде,за мене лично да си расчистам???
Јас мислам дека е ок да ја викнеш и да си поседите чисто како другари. Секако дека има шанса таа да си помисли нешто друго кога ќе ја викнеш но ти можеш и да и нагласиш дека само сакаш да разговарате... доколку таа еднаш велела дека и е убаво со тебе и дека стварно те сака ако ја зборувала вистината тоа така лесно неможе да исчезне. Никој неможе да каже е јас од денеска веќе не се чуствувам така вака или онака... можеби чуствата со тек на време се губат но за тоа треба подолго време. Мој совет видете се а потоа според тоа како ќе биде средбата ќе размислиш за што понатака...:wink:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
имав и предтоа пишано ама сега сакам нешто да прашам.
вака се запознав со една девојка и се заљубив на прв поглед(не верував дека е можно тоа)бевме другари искачавме заедно подолго со друштво,после неколку месеци и кажав дека ми се сфиѓа и ми рече дека и јас и се сфиѓам,девојката не е од ск,идевме 2 месеца и дојде моментот да си иде,предтоа јас се и кажав дека ја сакам и дека сум сериозен во врска со неа и дека сакам да останеме и покрај тоа што дур почнат пак предавањата на факс е долго време и ретко ќе се гледаме,но и реков дека ако сака да прекинеме океј сепак ќе разберам,типката рече нејќе да прекине,само што си отиде дома ми прати смс дека сака да прекине и дека нема објаснување и да не се јавувам и крај а ден предтоа ми пиша дека супер и е и дека само што сака е да е со мене и ред тие работи а пред да ја испратам пак ја прашав рече нејке да прекинеме и само што стигна дома ми прати смс дека крај,подегенски здравје,ептен тапа беше,поглупо чувство незнам,и не ја заборавив се ме копка што како,сеа деновиве ќе дојде и се мислам дали да и кажам да се видиме бар 5 минути колку мене полесно да ми е,значи нема да замарам и да ја молам за назад едноставно сакам очи во очи културно да и кажам неколку работи и да ми одговори нешто,дали да и пишам да се видиме или бар на 5 мин,и што ако ме отера или не ми врати на кога ќе и пишам или нејќе да се видиме,дали е океј да и пишам да се видиме бар 5 мин очи во очи за полесно да ми биде,за мене лично да си расчистам???

Јас да сум на твое место не би и се јавил, па ниту порака би и пратил, кога она можела така на таков начин, со смс бе да те откачи и после да и се јавиш за да ја видиш повторно, или јас сум ептен ригорозна или незнам што е работава, нема зошто да и праќаш пораки, нема зошто да бараш одговори, има девојчиња мал милион се надевам дека ќе најдеш некоја за која ќе вреди да се трудиш и повеќе, и ќе те гушка и сака највеќе на свет верувај, нема потреба да си го арчиш времето за некоја која не е достојна за тоа:smir:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..ама ипак луси ...рече дека ја сакал..дека се заљубил на прв поглед...хммм незнам...:toe:
...јас да сум на твое место би и пратила смс...само би нагласила дека сакаш само еден разговор со кој ќе ти објасни зашто онаке преку ноќ сменила мислење..дан имала некој пред тебе па откако се вратила дома..тој и се вратил или...?? :toe:...на секаков можен начин глупо постапила...зарем ќе речеш некому те сакам...не сакам да раскинемо и после да раскинемо и тоа преку смс.....хммм грозно и глупо :nesvest:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
..ама ипак луси ...рече дека ја сакал..дека се заљубил на прв поглед...хммм незнам...:toe:
...јас да сум на твое место би и пратила смс...само би нагласила дека сакаш само еден разговор со кој ќе ти објасни зашто онаке преку ноќ сменила мислење..дан имала некој пред тебе па откако се вратила дома..тој и се вратил или...?? :toe:...на секаков можен начин глупо постапила...зарем ќе речеш некому те сакам...не сакам да раскинемо и после да раскинемо и тоа преку смс.....хммм грозно и глупо :nesvest:

Ама чуму разговори после таков глупав крај?? И што ако му каже било што и дека друг имала или незнам што се не може да измисли.. Мислам дека најубаво за него би било да ја игнорира и да си најде друго девојче со кое ќе си ужива и нема да се замара со небитни личности кои не заслужуваат ни да ги опцуеш.
 

edy

Член од
17 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ама чуму разговори после таков глупав крај?? И што ако му каже било што и дека друг имала или незнам што се не може да измисли.. Мислам дека најубаво за него би било да ја игнорира и да си најде друго девојче со кое ќе си ужива и нема да се замара со небитни личности кои не заслужуваат ни да ги опцуеш.
во право си и јас би размислувам така,доколку не чувствувам ништо,јас знам многу убаво каква глупа личност е и дека не заслужува ни да ја погледнам,ама сепак мислам дека и јас морам за самиот себе да си ставам крај за да можам понатака,макар и што и да било,јас кога и мислев дека ја заборавив случајно ја видов на една слика,и се ми се врати,и знам дека ќе ја видам пак затоа морам да се соочам,незнам она зашто нејќеше и така постапи и утредента бев спремен да идам до кај нејзе и и пишв доаѓаам,она ми рече нема што да расчистуваме и неам 5 години да сфатам дека е крај,хмм али сепак работата ми беше дека што ако одбие да се видиме бар на 5 минути да си расчистам,а знам дека ќе ја видам пак дека со другарка и близок сум и обратно со моите другари.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
утредента бев спремен да идам до кај нејзе и и пишав доаѓам,она ми рече нема што да расчистуваме и неам 5 години да сфатам дека е крај
Епа баш пошо немаш 5 години не ти требаат ни тие 5 минути, се е тука расчистено. Има девојки што те сакаат, сеедно им е или те мразат.. ама тука се работи за бонтон, начин на однесување и почит од нејзина страна. Всушност таа не заслужува да те види тебе, затоа што пред се не те цени како личност, другар или како човек :wink:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
во право си и јас би размислувам така,доколку не чувствувам ништо,јас знам многу убаво каква глупа личност е и дека не заслужува ни да ја погледнам,ама сепак мислам дека и јас морам за самиот себе да си ставам крај за да можам понатака,макар и што и да било,јас кога и мислев дека ја заборавив случајно ја видов на една слика,и се ми се врати,и знам дека ќе ја видам пак затоа морам да се соочам,незнам она зашто нејќеше и така постапи и утредента бев спремен да идам до кај нејзе и и пишв доаѓаам,она ми рече нема што да расчистуваме и неам 5 години да сфатам дека е крај,хмм али сепак работата ми беше дека што ако одбие да се видиме бар на 5 минути да си расчистам,а знам дека ќе ја видам пак дека со другарка и близок сум и обратно со моите другари.
Од искуство мислам дека постои маргинална можност тоа (откачувањето од тебе преку СМС) да го направила со задни намери. Значи, ако се гледаш со неа, немој да одиш со предумисла дека таа е глупа, или себична или што и да е. Оди малку подлабоко со неа.

Разговарајте. Немој да мислиш дека твоето гледање со неа ќе трае 5 минути. И да трае со саати, верувај дека после тоа пак може да значи дека ќе се разделите. Сепак, си чувствувал нешто кон неа, а (декларативно) и таа кон тебе. Сепак сте си дале внимание еден на друг и глупаво е да го кастрите тек така.

Обиди се да ја запознаеш, *не* да бидеш заљубен во неа. Размислувај рационално: колкави се нејзините финансиски можности? Дали ти е рамна по интелектот, социјалниот статус...? Како живее кај неа дома? Дали имате исти интереси?...

Ако вистински ја сакаш, ќе те интересира тоа. Распрашај се. А ако ти нејзе ѝ значиш, ќе ти се отвори и ќе побара и таа тебе да те запознае.



А ако ништо не бидува - едно искуство плус. Секогаш добра работа.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
17
во право си и јас би размислувам така,доколку не чувствувам ништо,јас знам многу убаво каква глупа личност е и дека не заслужува ни да ја погледнам,ама сепак мислам дека и јас морам за самиот себе да си ставам крај за да можам понатака,макар и што и да било,јас кога и мислев дека ја заборавив случајно ја видов на една слика,и се ми се врати,и знам дека ќе ја видам пак затоа морам да се соочам,незнам она зашто нејќеше и така постапи и утредента бев спремен да идам до кај нејзе и и пишв доаѓаам,она ми рече нема што да расчистуваме и неам 5 години да сфатам дека е крај,хмм али сепак работата ми беше дека што ако одбие да се видиме бар на 5 минути да си расчистам,а знам дека ќе ја видам пак дека со другарка и близок сум и обратно со моите другари.

epa drugarče, ako te odbila već edn put, nema potreba da praviš muabet.
ona te otkačila na najglup i najbolan način, probaja si da se vidiš ss njuma i da praviš muabet ali ona ti kažala deka nema što da rasčistueš neli?
na primer da se vidiš ss njuma:
ke bide li iskrena ss tebe? (kako što te saka danske a jutre kraj)
može sve i svašta da ti kaže i niti oko da vu trepne;
ili da e iskrena dali ti ke verueš u toj?

ako već si rešija da razgovaraš, TI na njuma treba da vu objasniš nekoi rabote a ne da tražiš razlog(objasnuvanje) od njuma
treba da gu napraviš od urdu podole (ss muabeti mislu) da neznae što da ti kaže. Ispucaj se ubavo, isteraj muku od sebe pa mož ke ti e bolje


ne vu vrti, nego prvo viduvanje trgni gu na stranu i kaži vu što ti e muka
a ako nejke da se trgne na stranu, pred svi pa ič K*R da ne te boli
pozdrav
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
имав и предтоа пишано ама сега сакам нешто да прашам.
вака се запознав со една девојка и се заљубив на прв поглед(не верував дека е можно тоа)бевме другари искачавме заедно подолго со друштво,после неколку месеци и кажав дека ми се сфиѓа и ми рече дека и јас и се сфиѓам,девојката не е од ск,идевме 2 месеца и дојде моментот да си иде,предтоа јас се и кажав дека ја сакам и дека сум сериозен во врска со неа и дека сакам да останеме и покрај тоа што дур почнат пак предавањата на факс е долго време и ретко ќе се гледаме,но и реков дека ако сака да прекинеме океј сепак ќе разберам,типката рече нејќе да прекине,само што си отиде дома ми прати смс дека сака да прекине и дека нема објаснување и да не се јавувам и крај а ден предтоа ми пиша дека супер и е и дека само што сака е да е со мене и ред тие работи а пред да ја испратам пак ја прашав рече нејке да прекинеме и само што стигна дома ми прати смс дека крај,подегенски здравје,ептен тапа беше,поглупо чувство незнам,и не ја заборавив се ме копка што како,сеа деновиве ќе дојде и се мислам дали да и кажам да се видиме бар 5 минути колку мене полесно да ми е,значи нема да замарам и да ја молам за назад едноставно сакам очи во очи културно да и кажам неколку работи и да ми одговори нешто,дали да и пишам да се видиме или бар на 5 мин,и што ако ме отера или не ми врати на кога ќе и пишам или нејќе да се видиме,дали е океј да и пишам да се видиме бар 5 мин очи во очи за полесно да ми биде,за мене лично да си расчистам???
Ништо не губиш со тие 5 минути :toe: не викам дека ќе добиеш но барај логично објаснување нели...види во што е проблемот ако те отера отерај ја и ти нема тука збор,па дури и да ти даде некое објаснување што е тоа топло-ладно...само строго и на прва лопти :pos2: со среќа :smir:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
Sakam mislenje i toa kako bi i vie postapile

Pred edno godina dena imav mozda najdobri godina dena vo zivotot...no se pojavija nekolku vo devojki i taka da edna ostana moja dobra prijatelk t.e. drugarka i delevme se so nea ama bas se:soveti,jadenje,mislenja,se ama bas se i se sluci toa sto se sluci na 10 mart(go pametam i datumot) pred edna godina izlegovme vo carsija... i igravme ona ova i ostanavme jas i mojot najdobar prijatel so drugarkata i nejzinata najdobra drugarka i igravme i jas na dj-ot mu kazav edna balada da pusti pri kraj bese na zatvaranje na diskotekata i igravme zaedno so taa drugarka i gledam me gusna tolku silno sto nemozese da me pusti.... jas probav da ja otrgnam da vidam sto i e kako i e ama taa me drzese cvrsto taka sto komaj nemozev da disam...i zavrsi pesmata i jas ja gledam taa bese kako jagot4e:) crvenka so plavo kosice da ja izruckas mnjam mnjam ama poubavo nesto u zivot ne sum videl do sega iako imam 19 god ama ne sum videl do sega poubavo pocakano nesto i posle toa jas i drugar mi i drugarkata i najdobrata drugarka i drugarka i izlegovme i na prosetka posle carsija i drugar mi so nejzinata drugarka pocna da si se muva.... i mene mi bese nezgodno no sto da pravam i jas posakav ama taa nemala decko do sega pa taka da neznae kako idat rabotite i me odbi prviot pat... t.e. izgovor na "drugarkata"bese nemala mastika i posle toa poraki edno drugo sto sum osekjal i taka i jas normalno i rekov se deka sakam da bidam so nea no so drugi zborovi...Posle 9 meseci taa celo vreme odbivanje no samo muvanje bese so nea mi prakjase poraki komaj sekoj den da se vidime i jas normalno ke se vidime np znaci 9 meseci taka i np.Si izleguvavme zaedno no ne bevme vo vrska.. I taka jas si mislam ako mene mi "dade"ke se fatime i taa mene 9 meseci me "odbiva" i jas e taka li i napravivme dogovor na pauza da sme... i taa placese ama jas nemozev da se vozdrzam vekje 9 meseci me "odbiva" i jas i rekov deka nema da bidam so druga i taa mi rece bas so ovie zborovi:MENE NEMA DA ME VIDIS SO NIEDNO DRUGO MASKO NI ZA RAKA NI POD RAKA "NIKAKO".I jas velam ok za brzo vreme ke se pomirime i posle toa ona poraki bas se sekjavam vo edna poraka mi bese napisala:IMA LI NADE ZA NAS? i jas taka si mislam ima no ne sum spremen za ozbilno no ke bidam za 10-15 dena...znaci za moite odluki cvrsto sum resen i ke go napravam toa...I potoa izleguvam so drugari i bez niedno zensko so mene normalno i taka edna vecer si izleguvame i taa doadja vo diskoteka i ja gledam stoi i mi veli:kade stoite i jas ja stipnav i rekov po slubite pravo i pojdov na u wc posto mnogu mi se idese se vrakjam i ja nem.....posle nekoe vreme doznavam deka taa izlegla so nekoj decko od edna diskoteka i se drzele za raka i dosla do kaj mene u druga diskoteka so "nekoj decko" sto nejzinata bile kukni prijateli BREJJJJ jas pijam nafta ...i i rekov sto ima pomedju vas i taa nisto dojdov da te vidam samo tebe za toa so nego bev nemase da me pustat i jas ne poveruvav i taa mi veli razberi me nee taka i jas ne i veruvav NORMALNO i posle jas normalno so druga posto nemav namera da se pomiram po takvo lazenje od strana na nekoja drugarka sto MNOGU MI ZNACESE i potoa jas so druga i zapazete ne vide nejzinata drugarka i i kazala deka sum bil so druga i jas negirav normalno kako i taa... i potoa mi veli i majka mi te vide i jas velam ne e tocno i potoa zapazete CELATA FAMILIJA pocnuvajki od majka i i tatko i do baba i dedo i cico,strina,ujko,ujna,bratucedi,site doznaa deka jas sum ja izneveril a taa mene ne......:nesum: cc ci od togas malku povekje se zaladija odnosite sprema nea a i taa pocna do den denes se povekje da me laze i normalno ja fativ nekolku pati ne deka me izneveruva nego deka me laze.... i mi veli zosto ne mi veruvas na mene?I aj sakam vase mislenje a ke ima prodolzetok na prikaznata.... to be continue vo Mnogu POLOSO SVETLO:-( slednata prikazna no se nadevam so HAPPPY END:-D
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Somebodyelse, мој совет е да не бегаш од часовите по македонски јазик. Девојката, мислам дека следната повеќе ќе ти се допаѓа.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Somebodyelse, ако за 9 месеци не сте се измувале, а не сте биле во врска, а таа не сакала со тебе, т.е. не ти ја пружила таа можност и не ја сакала таа можност, барај друга.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Sombodyelse,стварно не знаеш што да правиш покрај се ова што ни пиша?!!?! мислам дека кога веќе си ја фатил дека неколку пати те лаже како можеш да мислиш дека има надеж за вас:uvo::uvo::uvo: а и не сте имале некоја врска така да..
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Sombodyelse од такви бегај колку што можеш подалеко од искуство ти кажувам :pos:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Somebodyelse, ако за 9 месеци не сте се измувале, а не сте биле во врска, а таа не сакала со тебе, т.е. не ти ја пружила таа можност и не ја сакала таа можност, барај друга.
Крусер брат по сите твои постови што ги читам само секс ти е во аклот.
Па брате не се решава со тоа се.
Sombodyelse мој совет ти е да не бидете ни другари веке...
Има и други женски, ке ти биде и подобро
 

Kajgana Shop

На врв Bottom