Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
абе дај казете како да и го кажам тоа дека ја САКАМ да и го казам во о4и ми е страм незнам дали ке успее преку смс или мсн или да собирам храброст да и го кажам в'очи ама мн се пласам од нејзината реакција
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
абе дај казете како да и го кажам тоа дека ја САКАМ да и го казам во о4и ми е страм незнам дали ке успее преку смс или мсн или да собирам храброст да и го кажам в'очи ама мн се пласам од нејзината реакција
Епа друже, секогаш постојат 2 можни реакции на тоа: една позитивна, една негативна. Ти можеш колку сакаш да претпоставуваш што ќе биде, но таа уште сега знае дали чуствува нешто за тебе. Преку смс или преку мсн да и кажеш е кукавички, направи го тоа лично, девојките го ценат тоа... А само да ти укажам дека ако од срам не го сториш тоа, ќе продолжиш да се копкаш себеси, и секогаш ќе си го поставуваш она прашање: А што ако испаднеше добро... Затоа, само храбро напред, и независно од нејзиниот одговор, да знаеш дека си постапил правилно.
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
ама мн ме фака трема кога ке сум во нејзина близина :S па дури немозам ни да и зборнам што се вели тоа е проблемот :uvo:
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
а кои се магичните зборови на кои најмногу паѓаат девојките ?? со кои зборови да и се обратам за да знам дека тоа сигурно нема да испадне глупаво пред неа ??
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
а кои се магичните зборови на кои најмногу паѓаат девојките ?? со кои зборови да и се обратам за да знам дека тоа сигурно нема да испадне глупаво пред неа ??
Нема бре магични зборови, секоја девојка си е различна. Ќе дознаеш што сака, немој само премногу да симнуваш ѕвезди, затоа што не изгледа тоа баш привлечно.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
а кои се магичните зборови на кои најмногу паѓаат девојките ?? со кои зборови да и се обратам за да знам дека тоа сигурно нема да испадне глупаво пред неа ??
Магични зборови?

Додека си со неа, исклучи го мозокот и активирај го срцето. Се што ќе кажеш натаму е магично.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
а кои се магичните зборови на кои најмногу паѓаат девојките ?? со кои зборови да и се обратам за да знам дека тоа сигурно нема да испадне глупаво пред неа ??
Симнувај ѕвезди али со исав !! :) така некој помали....(ѕвезди)
значи нешто како ова што ти е во потписот...НЕ :):):)
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
А како би изгледало прво да и пракам некои романти4ни пораки па после да по4нам да и се додворивам а ?
:toe:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
А како би изгледало прво да и пракам некои романти4ни пораки па после да по4нам да и се додворивам а ?
:toe:
Па брат.. нема со исти куршуми да пукаш на врапче и на мечка :smir: Ти најдобро ја знаеш девојката за да процениш како се освојува. Ако се држиме на споредбата од погоре можам само да ти кажам дека споменатиот начин е ко за лов на ситен дивеч.. :pos2:
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
епа оки дечки фала ви за тоа што го сторивте за мене...мозеби малку самодоверба но и тоа некогаш е потребно ФАЛА усте еднаш
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
епа оки дечки фала ви за тоа што го сторивте за мене...мозеби малку самодоверба но и тоа некогаш е потребно ФАЛА усте еднаш
Не некогаш. СЕКОГАШ е потребна самодоверба.
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
да да...секогаш е потребна но... не ја има во моментите кога ни е најпотребна :S но за жал тоа е
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
да да...секогаш е потребна но... не ја има во моментите кога ни е најпотребна :S но за жал тоа е
Јас досега 1 сум се обидел и 100% учинок :) 2год и 3 месеци од врската, така да мој совет кажи и кога ке бидеш со неа а не преку мсн или смс.
Со среќа...
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
зарем мислиш ако и речеш или цитираш нешто као шо рече магично..дека ќе и се засвиѓаш илие дноставно нели ќе се заљуби..плс не летај мн...едноставно биди свој бре...:helou:немој со зборови..пробај со дела
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
фала ви за помошта мн ми помогнавте ви казувам од срце...фала ви уште еднаш:smir::smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom