Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Секогаш боли на почетокот :toe: но тоа не е изговор...подобро порано и со него зашто 2 ипол години и не се малку...зашто ако раскинат па додека таа срамежлива најде друг...отиде возот,мој совет разговор и полека да почне да се опушта момичето :kesa:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Јас мислам дека треба да разговара со девојката, нема ништо страшно во тоа, сексот е дел од љубовта и од една врска. Девојчето очигледно се плаши пред се од бременост и од несакани последици. Но постојат толку заштитни средства така да треба да се разговара друг начин нема. А дечко и ако постојано молчи и не ја спомнува таа тема на разговор тогаш прв пат ќе имаат за прва брачна ноќ. А може и тогаш страв ќе и е. Плус тогаш ќе ја боли дупло повеќе отколку ако сега има односи.
Да така е ама кога тој разговара со неа таа одбива да разговара на таа тема. И ич не е заинтересирана, како љубовта да е само со бакнување и гушкање
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Нека ја опушти со алкохол, нека има секс со неа за да ја увери дека не е ништо страшно. На крај краева другар ти нека збори со мајката на девојчето за да ја упати
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Девојкава можеби не е сигурна толку во дечково и можеби се плаши дека некој ден нема да се заедно, па да си помисли дека веќе не е чесна и дека веќе нема никој да ја сака така "искористена".
Не би требало да се плаши од несакана бременост кога сега сме барем современо општество и има секакви препарати, а за болести не би требало ни да и текне кога дечково немал ниту една пред неа а и таа исто.
 
С

Сатори

Гостин
Да така е ама кога тој разговара со неа таа одбива да разговара на таа тема. И ич не е заинтересирана, како љубовта да е само со бакнување и гушкање
Не го сака девојката.

Не можеш да бидеш со некој толку време, ако немате изградено доверба и имате разбирање во врската, што го исклучува тоа дека и е страв дека ќе ја заебе, ако сакал тоа да го направи ќе го направел на старт кога одбила да спие со него.
Кога сакаш да бидеш со некој, сакаш да бидеш со него на секој можен начин.:smir:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Не го сака девојката.

Не можеш да бидеш со некој толку време, ако немате изградено доверба и имате разбирање во врската, што го исклучува тоа дека и е страв дека ќе ја заебе, ако сакал тоа да го направи ќе го направел на старт кога одбила да спие со него.
Кога сакаш да бидеш со некој, сакаш да бидеш со него на секој можен начин.:smir:
Голема е веројатноста за она болдираното. После толку време дури и љубовта преминува во навика.
Бидејќи рече дека се стварно супер пар, не би било добро една добра врска да заврши поради недоразбирање околу секс. Би требало ТОЈ да седне „на маса“ со ТАА и да ги извади сите карти од шпилот, да и објасни дека ја сака и како и сите други луѓе си има потреби, па се’ што и е нејасно да и разјасни.
Е сега и тогаш ако не можат како луѓе да направат муабет... тогаш стварно не го бива... :toe:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Јас имам проблем.
Јас ја сакам, она не ме сака-ама не ни знае дека јас ја сакам. Ако и кажам се плашам дека ќе се наљути и никад нема да ја еба... пардон, никад нема да ми збори веќе.
Си мислев да и кажам преку телефон дека сакам да се еб...пардон, дека ми се допаѓа многу-ама па страв ми е да не ми спушти и после никад да не ми го пу...пардон, да не ми го диг...пардон, никад да не ми дигне ку...пардон(аман што ми е) слушалка.

Сега сум во четрлема...помогнете ми...или најдете ми друга за ебе...пардон, што ќе ја сакам:)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Јас имам проблем.
Јас ја сакам, она не ме сака-ама не ни знае дека јас ја сакам. Ако и кажам се плашам дека ќе се наљути и никад нема да ја еба... пардон, никад нема да ми збори веќе.
Си мислев да и кажам преку телефон дека сакам да се еб...пардон, дека ми се допаѓа многу-ама па страв ми е да не ми спушти и после никад да не ми го пу...пардон, да не ми го диг...пардон, никад да не ми дигне ку...пардон(аман што ми е) слушалка.

Сега сум во четрлема...помогнете ми...или најдете ми друга за ебе...пардон, што ќе ја сакам:)
Пробај одоколу да ја прелажеш...купи и нешто што ќе ја направи засекогаш твоја :vozbud:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
мислам дека треба да седнете (легнете) на еден убав разговор и да и кажеш колку ти неа ја сакаш за себе за секоја ноќ, добро може и ден.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јас имам проблем.
Јас ја сакам, она не ме сака-ама не ни знае дека јас ја сакам. Ако и кажам се плашам дека ќе се наљути и никад нема да ја еба... пардон, никад нема да ми збори веќе.
Си мислев да и кажам преку телефон дека сакам да се еб...пардон, дека ми се допаѓа многу-ама па страв ми е да не ми спушти и после никад да не ми го пу...пардон, да не ми го диг...пардон, никад да не ми дигне ку...пардон(аман што ми е) слушалка.

Сега сум во четрлема...помогнете ми...или најдете ми друга за ебе...пардон, што ќе ја сакам:)
Вати ја зарака и опулија вочи и речи и јас тебе девојко те сакам цело... овој те сакам, ама нежно ова немој да те колнел ѓав... овој Господ да и се дереш ко улав, и ако она рече и јас сакам да те еб... овој имам т.е те сакам се е ок брат си ја наредил таман за на ку... овој свадба.

Се надевам ти го погод... овој ти го.... овој ти помогнав :pipi:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Јас имам проблем.
Јас ја сакам, она не ме сака-ама не ни знае дека јас ја сакам. Ако и кажам се плашам дека ќе се наљути и никад нема да ја еба... пардон, никад нема да ми збори веќе.
Си мислев да и кажам преку телефон дека сакам да се еб...пардон, дека ми се допаѓа многу-ама па страв ми е да не ми спушти и после никад да не ми го пу...пардон, да не ми го диг...пардон, никад да не ми дигне ку...пардон(аман што ми е) слушалка.

Сега сум во четрлема...помогнете ми...или најдете ми друга за ебе...пардон, што ќе ја сакам:)
Alkohol...mnogu alkohol....:)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Фала на сите што ми дадовте совети :smir: Се слагам со сите!
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Јас имам проблем.
Јас ја сакам, она не ме сака-ама не ни знае дека јас ја сакам. Ако и кажам се плашам дека ќе се наљути и никад нема да ја еба... пардон, никад нема да ми збори веќе.
Си мислев да и кажам преку телефон дека сакам да се еб...пардон, дека ми се допаѓа многу-ама па страв ми е да не ми спушти и после никад да не ми го пу...пардон, да не ми го диг...пардон, никад да не ми дигне ку...пардон(аман што ми е) слушалка.

Сега сум во четрлема...помогнете ми...или најдете ми друга за ебе...пардон, што ќе ја сакам:)
Донеси ја во Велес пер.
Има убаво место во Големи Парк,таму ќе можеш да и ги изразиш твоите скриени фантазии спрема неа.
Ќе и каеш колку ја сакаш,дека би и ја дал месечината и околните ѕвезди,сателитот на ESPN и целото небо ако треба,само за да ја еб...пардон,за да и ја искажеш љубовта.
Нема да оддолее на таквата атмосфера,веруј ми.Испробано е.
А можеби и нема да ја добиеш девојката,али ти гарантирам дека после некое време,уопште нема да те боли курот околу таквите и слични деталји.Тоа го знаеш и сам...:pos2:
Ако ништо не напраиш,и девојката ти фукне таква корпа од која ќе ти свират ушите,ондак,you can always get high and sleep on the grass.Испробано е и тоа.
Ја мислам ти давам убав совет.
Па ти размисли.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom