Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
I am a bitch напиша:
Мислам дека треба ТИ да го направиш првиот чекор. Ако е срамежливо момчето , а мислиш дека му се допаѓаш, мораш да го направиш првиот чекор.:wub: :icon_lol: :wub: :wub:
Fala... ke se obidam:icon_lol::wub::wub::wub:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
kLiNkA напиша:
Fala... ke se obidam:icon_lol::wub::wub::wub:
И не само да се обидеш!!! Да го сториш тоа!!!!!:star:

Немаш што да изгубиш...она што не е твое неможеш да го изгубиш...можеш само до го добиеш:wink:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
e vaka...idef so eden tip shto epten mnogu me sakase (abe epten preterano mnogu) ali jas nemozef da mu vozvratam ednostavno ne se cuvstvuvaf isto za nego i krajno go dupnav, se smuvav so drug nesakajki pred nego istata vecer koga mu raskinaf. pose 3-4 meseci se raskarafme maksimalno i on za moj inaet si fati druga zenska (im kazal na mnogu lugje deka ja fatil za da me napravi ljubomorna). posle 2-3 meseci mene me udri toa kolku ustvari on mene mi znaci i mislef deka nema shansi da e ljubov posto se smetam sebe si za nesposobna za takva emocija, ali eve vekje godina i kusur (moze godina ipol) vekje nemozam da go zaboravam sekojdnevno go mislam i nozete mi se kinat i nemozam da disam sekoj pat koga ke go vidam. ne sum sigurna dali go sakam poshto prv pat mi e vaka da se osekjam za nekoj i vakof efekt da ima masko na mene, ali shto i da e ova cuvstvo nemozam da go trpam vekje.
sega on e ushte so zhenska mu, no slusam deka non stop prasuval za mene, so zenska mu se ponashal kako idiot (a so mene beshe srce) i non stop zborel za toa kako ja legnuval, itn itn nepokazuvajki nikakov respekt kon nea. a i plus non stop eve godina ipol posle naseto raskinuvanje, ushte se obiduva da me napravi ljubomorna mi prakja sliki od niv emaili gluposti.
ne znam shto da pravam, shtotuku ke pocnam da go preboluvam ke napravi neshto i ke mi trogne nekoja zhichka i pak ke pocnam da mislam na nego. sakam da go prebolam no nemozam. sekoj pat koga sum so drug, go gledam nego vo niv, i duri nekolku i me imaat prasano dali mislam na drug dodeka sum so niv. a sekako jas mislam na nego. taka da dajte sovet shto da pravam za da go vratam, ili pak dali uopste da se trudam da go vratam...ako mislite deka ne mi treba, davajte sovet za da go prebolam;)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Koga baras sovet. Pisi i kolku godini imas, za da mozeme da dademe soodveten odgovor.
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
epa taka,posto ti najprvin si go zeznala si go povredila premnogu i zatoa sto nema kako da ti vozvrati na udarot se obiduva da te napravi ljubomorna,a toa sto ti praka sliki od niv toa znaj e zatoa sto uste te saka,i saka samo da ti dokaze deka moze da bide sreken bez tebe,a ustvari ne e ni malce,kreni glava,i obidi se da go pomines toa,koga ke pomislis na nego,ednostavno otfrila taa misla i obidi se da mislis na nesto drugo,nasoci si gi mislite sprema nesto ubavo i nesto sto te pravi srekna,ostavi vremeto se da kaze,no ke ti kazam da ne pagas na negovite provokacii zatoa sto toa cisto go pravi za da ja pocuvstvuvas bolkata sto toj ja pocuvstvuval koga te videl so drug,
ama ako veke mislis oti nemozes bez nego zgazi ja gordosta i priznaj mu deka sepak uste ti znaci i deka sakas da ja povratis negovata ljubov
bidi iskrena sprema nego,i kazi mu se sto ti lezi na srce,i kako si se cuvstvuvala vo periodot koga ne si bila so nego
se nadevam deka barem malku ti pomognav,vidi sto ke napravis pa pisi ni sto bide:lud: :lud:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Bebe kazi barem kolku godini imash za da znaeme soodvetno da ti odgovorime...bidejki ako toa go pravi nekoj 16 god. e mnogu podruga prikaskata otkolku nekoj toa da go pravi na 26 na primer...jas ke se vozdrzam od odgovor dodeka ne ja dobijam taa informacija moze i po pp nemora javno.:icon_lol:
Inaku dosta delikatno e...i zamrseno nekako...i dali ti vo momentot imash nekogo isto taka bi vlijaelo na mojot odgovor.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
ja sum 16 ushe malku 17, a on e 19. da bef 26 uopshe nemase ni da prasuvam sovet na forumof ;) ke si znaef sama..ali vaka sea malo maloumno ne znam shto da praam...taka da aj da cuam soveti:)
a za toa dali iam nekoj, nemam dechko a i ne ni sakam nekako pose nego epten sakaf da bidam slobodna i da si praam so sakam posho vrskata ni beshe epten intense sho se vika. ali cat pat cepkam po nesho;) nisho seriozno samo za nekolku veceri imam fateno nekolku.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ваквата приказна е многу честа кај младиве ... што е работава? Прибидејќи не сум паметна да дадам совет на многу малку позната ситуација ќе кажам едно нешто за сите да си го запамтат ... не бидете лоши со партнерите без оглед колку и да не ги сакате. Раскинете на најдобар можен начин затоа што очигледно порано или покасно на сите ви се менуваат чувствата и после нормално дека нема начин да си го вратите саканиот, кога и самите не сте биле свесни колку сте го повредиле. Иако сте мали, кога веќе сте спремни за врски, однесувајте се во истите како повозрасни и со повеќе памет:star:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
divine напиша:
Ваквата приказна е многу честа кај младиве ... што е работава? Прибидејќи не сум паметна да дадам совет на многу малку позната ситуација ќе кажам едно нешто за сите да си го запамтат ... не бидете лоши со партнерите без оглед колку и да не ги сакате. Раскинете на најдобар можен начин затоа што очигледно порано или покасно на сите ви се менуваат чувствата и после нормално дека нема начин да си го вратите саканиот, кога и самите не сте биле свесни колку сте го повредиле. Иако сте мали, кога веќе сте спремни за врски, однесувајте се во истите како повозрасни и со повеќе памет:star:
.. и да знаете дека во иднина ќе ви се исплати. Ќе тропнете кај нив на врата и ќе ги молите за втора шанса, бидејќи после некое време ќе сфатите дека ги сакате. Не ги повредувајте бившите. Несвесно самите се повредувате!:star:
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
divine напиша:
Ваквата приказна е многу честа кај младиве ... што е работава? Прибидејќи не сум паметна да дадам совет на многу малку позната ситуација ќе кажам едно нешто за сите да си го запамтат ... не бидете лоши со партнерите без оглед колку и да не ги сакате. Раскинете на најдобар можен начин затоа што очигледно порано или покасно на сите ви се менуваат чувствата и после нормално дека нема начин да си го вратите саканиот, кога и самите не сте биле свесни колку сте го повредиле. Иако сте мали, кога веќе сте спремни за врски, однесувајте се во истите како повозрасни и со повеќе памет:star:
pa da ti kazam Divine me zaprepasti so odgovorov nema shto, alal da ti e. Vo Skopjevo 15 % od zenite da mislea kako tebe natalitetot ke beshe ehehehejjjjjj pogolem :hump:

So eden odgovor utepa jato muvi
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
divine напиша:
Ваквата приказна е многу честа кај младиве ... што е работава? Прибидејќи не сум паметна да дадам совет на многу малку позната ситуација ќе кажам едно нешто за сите да си го запамтат ... не бидете лоши со партнерите без оглед колку и да не ги сакате. Раскинете на најдобар можен начин затоа што очигледно порано или покасно на сите ви се менуваат чувствата и после нормално дека нема начин да си го вратите саканиот, кога и самите не сте биле свесни колку сте го повредиле. Иако сте мали, кога веќе сте спремни за врски, однесувајте се во истите како повозрасни и со повеќе памет:star:

Абе добро јас си го знам веќе тоа али малку касно го сфатиф нели? :icon_lol: Проблемот ми е како да го поправам тоа. Јас му раскинав на убав начин, поубав здравје. Само тоа он што го виде (а не требаше да го виде) 2 саата од коа му раскинав му го пукна филмот.

Али јебига, баталите го мојот случај безнадежен е. Некст плис? :icon_lol:
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Сакам да прашам нешто.Имам 16 години и имам прекрасна врска.Едноставно не можам да замислам дека еден ден ке ја прекинам.Иако врската ни е детска не мора да значи дека во иднина ке биде така.Се плашам дека некој ден нема да биде покрај мене(за дечкото),бидејки сме мали.
Кажете ми (повозрасните) дали постои шанси нашата врска да успее...мислам за подолго време.Дајте некој пример што вие сте го имале на мои години и како е сега.Дали познавате некој што е во врска сега,а бил од 16 години?
Чекам одговоор
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Sasence напиша:
Сакам да прашам нешто.Имам 16 години и имам прекрасна врска.Едноставно не можам да замислам дека еден ден ке ја прекинам.Иако врската ни е детска не мора да значи дека во иднина ке биде така.Се плашам дека некој ден нема да биде покрај мене(за дечкото),бидејки сме мали.
Кажете ми (повозрасните) дали постои шанси нашата врска да успее...мислам за подолго време.Дајте некој пример што вие сте го имале на мои години и како е сега.Дали познавате некој што е во врска сега,а бил од 16 години?
Чекам одговоор
Да.
Сестра ми е од 15 години со дечкото, а пред месец дена направија 5 години...уживај:je:
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Dali ke ostanete zaedno, ne znam. No, znam deka ima dosta uspesni vrski koi traat i den denes iako bile zapocnati na taa godisna vozrast. Se e relativno, ima i dolgi vrski a i kratki. Dali ke ostanete zaedno zavisi od vas dvajcata.:pipi:
 
Член од
13 март 2006
Мислења
38
Поени од реакции
0
The`bItCh напиша:
.. и да знаете дека во иднина ќе ви се исплати. Ќе тропнете кај нив на врата и ќе ги молите за втора шанса, бидејќи после некое време ќе сфатите дека ги сакате. Не ги повредувајте бившите. Несвесно самите се повредувате!:star:
Moram da se nasmejam,:icon_lol: slatko
 

Kajgana Shop

На врв Bottom