Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Sasence напиша:
Сакам да прашам нешто.Имам 16 години и имам прекрасна врска.Едноставно не можам да замислам дека еден ден ке ја прекинам.Иако врската ни е детска не мора да значи дека во иднина ке биде така.Се плашам дека некој ден нема да биде покрај мене(за дечкото),бидејки сме мали.
Кажете ми (повозрасните) дали постои шанси нашата врска да успее...мислам за подолго време.Дајте некој пример што вие сте го имале на мои години и како е сега.Дали познавате некој што е во врска сега,а бил од 16 години?
Чекам одговоор
Да бе и мојата сестра од 14 е со дечко и. Па овоа лето и свадба направија, така да маж и е сеа :kajg: Па и бебенце имаат на пат сега 3ти месец е. Така да не се секирај ако ви иде врската колку што викаш немај мака. Само пази, дали ти толку сакаш да се лимитираш уште на 16 години? Нели сакаш едноставно да си ги испробаш сите опции и да видиш дали има некој подобар за тебе? Али за кого како...
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Sasence напиша:
Сакам да прашам нешто.Имам 16 години и имам прекрасна врска.Едноставно не можам да замислам дека еден ден ке ја прекинам.Иако врската ни е детска не мора да значи дека во иднина ке биде така.Се плашам дека некој ден нема да биде покрај мене(за дечкото),бидејки сме мали.
Кажете ми (повозрасните) дали постои шанси нашата врска да успее...мислам за подолго време.Дајте некој пример што вие сте го имале на мои години и како е сега.Дали познавате некој што е во врска сега,а бил од 16 години?
Чекам одговоор
Секоја врска бара одржување...си сака многу нешта за да опстане...ако ја водиш врската во тој правец да останете заедно тоа и ке се случи...само мој совет не по секоја цена...:star:
Инаку имам таков случај и секојдневно им се дивам само што проблемот е навиката еден на друг кај нив...веке 17 год. (од 1 год средно се заедно) и сеуште неможат да се решат да се земат...чудно ми е тоа, од една страна го оправдувам од друга не...секое лето чекаме да „рипнеме“ на свадба мислам, ама тоа не се случува...битна работа е што им е одлично и што функционираат на тој начин...се љубат многу и тоа е најважно...:icon_lol:
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Фала многу.Мислам ние ни двајцата не се затвораме еден со друг бидејки сеуште си одиме на луди забави хахаха се дружиме со многу луге но едноставно се плашам дека еден ден ке станам со помислата дека е ПРЕМНОГУ во оваа врска
 
Член од
18 март 2006
Мислења
35
Поени од реакции
1
pomosssssssssssss

dolgo vreme sum zaluben vo endno momice ne mozam da i kazam deka ja sakam daj te mi mislene kako da go resma ovoj problem
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
А да кажеше што све си пробал да направиш за да и покажеш дека ја сакаш? Најдобро би било да и кажиш ама ај прво да те слушнеме што си направил .. и нормално на која возраст сте
 

Nen

Член од
13 април 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
Hmm... Moras da probas da ja zaboravis, ednostavno, i samiot kaza deka ke trpis torturi od nea, i vikas deka toa ne ti se dopaga, taka da, soberi se, daj si vreme... i cooliraj, se ke pomine. Drugo nema.
I da i se vratis, samo karanici ke imate, samo spletki, sto ke ti e toa? A toa sto drugite devojki ti stanuvaat brzo odbivni e zatoa sto si se naviknal na ovaa i sega drugite mozebi ne gi ispolnuvaat standarite...
 
P

Princ

Гостин
Гради

или also known as Цицки.
После разочарувањето ради тоашто не добив помош од Андроник и
ThA-BiTcH како поискусни, решив да ја отворам темава, можеби некој од вас ќе може да ми помогне.
Се работи за тоашто од пред 20 дена одам со една девојка со која сум доста близок и неколку пати имавме време да се посветиме еден на друг насамо. Но јас имам трема и страв и не можам дури ни нејзините гради да ги допрам. Се прашувам ако некој/а од вас може да ме советува што да правам за да не се изрезилам пред нејзе, што да очекувам (како изгледаат градите побогу), какво е чуството да допираш нечии гради, на кои места да се концентрирам највише и како за поголемо задоволство....
Се надевам нема темава и проблемов да ги водите за сеир бидејќи најмалку ми е до сеир на темава. И се надевам ќе имате добри совети и одговори до мене....
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Епа фаќај слободно и како сакаш, без да се мислиш многу. Само од себе ке си дојде, ич не се секирај. Нема да се изрезилиш, сигурно. Почни нежно, а потоа малце постегни.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Глеј сега вака...со девојката одиш неполн месец....тоа е се во ред и сакаш да си фатиш и нешто повеке и тоа е во ред...но еве се по ред...гради сигурно си видел што прашуваш како изгледааат, на секого се различни...градите се прекрасно нешто и секоја девојка е осетлива на тоа место...секоја сака различно...некои сакаат грубо допираање ...други сакаат нежно...некои не сакаат воопшто допирање...како за почеток пробај на овој начин тргни со раката полека накај едната..нежно се приближувај и гледај како ке изреагира девојчето...ако дозволи пристап продолжи и ке дојдеш до целта...задржи ја таму не прави ништо...да видиш повторно рекација...ако и тоа е дозволено потоа продолжи нежно да и ја допираш е после тоа веке е прича сама за себе... после тоа веке нема грешење само немој да ја стискаш како да не си видел...полека истражувај ја нее ништо страшно...па после тоа можеш веке да преминеш и на друагата и се така натака...биди нежен во секој случај... ако е поискусна од тебе и сака некако на друг начин сигурно ке ја стави нејзината рака врз твојата и ке ти покаже како тоа го сака, но секое машко има осет за таа работа...само напред...:icon_lol:
 
P

Princ

Гостин
Ви благодарам на сите за вашите совети. Утре треба да се видам со девојчето и уште од сега имам трема знаејќи колку ни е убаво кога сме сами а јас се плашам :(...
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Трема секогаш има...може и коленцата е ти се тресат...може и во стомакот ке ти летаат пеперутки...ама треба да знаеш дека за се има прв пат и нее ништо така страшно како што во моментот го замислуваш...полека смирено...се е тука ништо не бега...ке видиш...:icon_lol:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Пули ваму, замисли во реалност и труди се да вежбаш... http://i27.photobucket.com/albums/c192/td43d/cickirazmrdani.gif -Најдобро е да наполниш две кеси со вода и да провежбуваш од време на време, само внимавај! Да не се сториш цел со вода ако пукнеш некое кесе:)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Абе не се зезај...детето сериозно прашува....а за да вежба си требал поголеми некои да најдеш...:icon_lol:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
poslusaj ja allita i se ke bide ok:) vnimavaj kako ke go izvedes toa,nemoj devojceto da dobie vpecatok deka prv pat go pravis toa i sea si nenasiten
 

Kajgana Shop

На врв Bottom