Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Никој не може да ме сфати зошто се доведов до таа ситуација.Верувајте,ако имаше друг начин немаше да се двоумам.За жал,оваа битка ми е однапред загубена
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Штом знаеш дека е однапред загубена битката, не ја ни води, само така можеш да победиш во војната - Сун Цу и Гарфилд (моја варијација на тема)!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
NeMiRnA напиша:
A decki kako da se napravi refresh na vrskata na najefikasen nacin pleaseee sto mislite vie?Jas imam nekolku idei,ama sepak sakam i mislenje od nekoj drug.U sekoj slucaj ima premnogu ljubov vo vrskata,ama mnogu jasno deka ne e se kako porano i ne cvetaat rozi vo januari.
Направи истуација да одите на една недела некаде сами каде што никој не ве познава и прави ситуации да правите работи кои никогаш не би ги правеле онака во секојдневниот живот, онкака секоја лудорија која ке ти падне на памет...ако можете нормално да си го дозволите тоа...или присети се како ви било на почетокот на врската што ве палело и жарело и што не правите сега, а сте правеле порано, рефреширај ја прво меморијата што се сте изгубиле во текот на вашата врска, бидјеки секојдневието со еден човек подолг временски период губи од дражта не оградува од повеке работи кои сме ги правиле на кои постепено забораваме дека биле прекрасни и дека баш тоа може да ни ја разубави врската. или рефрешира...како што ти викаш...:pipi:
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
jas

e jas kakvi problemi imam da vijte:cry:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ај бидејќи си нов член ќе ти го оставам постот со надеж дека или ќе кажеш кои ти се проблемите или нема да пишуваш повеќе (конкретно тука мислам) ... ништо лично, темава е баш таква ...
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
eve

imav decko super bese ama nemozeme da prodolzime zaedno oti stvarno nogu ma zagusavse i vrskata poveke ne mi izgledase na uzivanje tuku na obvrska!!!i po edno vreme sobrav sili,i mu raskinav!!!mu bese stvarno tesko a na mene uste poveke zatoa sto nemozev da go gledam taka,i resiv za da moze polesno da me zaboravi,ke odam so nekoj,i znam deka ke go zabole i ke vidi deka mora da me zaboravi,vednas po raskinuvanjeto nekoe vreme podocna bev so druga licnost sto mi se dopagase,koga dozna,vednas si fati zenska,mene mi e malku maka ama koga ke se setam kakvi problemi imav so nego,vednas se premisluvam da se smiram so nego,samo neznam dali navistina mu se dopaga novata zenska ili e samo so nea za da mi dokaze deka moze i toj da me zaboravi kako sto misli deka i jas go zaboraviv:raz: sto mislite vie???
 
С

Сатори

Гостин
M-I-L-A напиша:
imav decko super bese ama nemozeme da prodolzime zaedno oti stvarno nogu ma zagusavse i vrskata poveke ne mi izgledase na uzivanje tuku na obvrska!!!i po edno vreme sobrav sili,i mu raskinav!!!mu bese stvarno tesko a na mene uste poveke zatoa sto nemozev da go gledam taka,i resiv za da moze polesno da me zaboravi,ke odam so nekoj,i znam deka ke go zabole i ke vidi deka mora da me zaboravi,vednas po raskinuvanjeto nekoe vreme podocna bev so druga licnost sto mi se dopagase,koga dozna,vednas si fati zenska,mene mi e malku maka ama koga ke se setam kakvi problemi imav so nego,vednas se premisluvam da se smiram so nego,samo neznam dali navistina mu se dopaga novata zenska ili e samo so nea za da mi dokaze deka moze i toj da me zaboravi kako sto misli deka i jas go zaboraviv:raz: sto mislite vie???
Прво , ти си одлучила дека треба да си фатиш дечко за да те заборави. Зарем , не треба да бидеш среќна , тој тоа го направил , ти си ја постигнала целта.Ако ти смета тоа што го гледаш со друга , тогаш сети се на се што си поминала со него.Инаку сега треба само да уживаш со моменталниот дечко , тој другиот сега е дел од минатото!:wink:
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
pa da treba da sum srekna sto toj si prodolzi da si zivee vo normala,a i jas isto kako nego
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Па што е тогаш проблемот кога знаеш како треба?:)
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
razumot mi vika edno a srceto drugo,ama ke go poslusam razumot toa e najdobro :aplauz:
 
N

NeMiRnA

Гостин
of topic
FALAAAA super ste,veke mi uspea eden novitet da ja povrati vrskata vo zivooot.bub bub bub bub za site sto mi pomognaa:pipi:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Треба да си психички спремен за првиот секс. Ако не е спремна не ја присилувај. Какви сте вие мажите значи. И не и повторувај постојано зошто ќе помисли дека одиш со неа само за да ја легнеш. И ако тебе толку ти се ебе, најди некоја за една вечер “олесни се“ нека ти помине “кризата“ .. таа не мора никогаш да дознае, а ти ќе се задоволиш.:wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
G e G o напиша:
Фала на совет ама 3 год. и не се баш некој мал период ама најчудно кај неа ми е што таа почнува со предигра ме пали до немај каде па ко ќе дојде и тоа на ред ‘ ам не сакам‘ толку боли прв пат со не мојт да поднесит??????
Кажи и да си земе кофа до неа за кога ќе ја скинат да има во што да ја собери крвта шо ќе и истече. Ич. Тури и пепел и никогаш повеќе не и викај ништо во врска со сексот. И ако почне да те пали почнува некоја предигра која не сака да ја заврши прекини ја во истиот момент и кажи и: “Еј, девојко и јас имам потребни, ако сакаш ајде да се изебиме ко луѓе, да проживееш малку, ако не сакаш не ни се обидувај да ме запалиш!“ и крај. Нека се налути, битно тебе нема да ти се дига на празно не?:wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ај сега задржете се на темата или бркајте се по пвт некаде ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom