Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
И каков проблем имаш Psycho? Темава е за љубовни проблеми (ако не примети), каков совет ти треба?
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
FortunE напиша:
И каков проблем имаш Psycho? Темава е за љубовни проблеми (ако не примети), каков совет ти треба?

Јас мислам дека психо не бара помош туку сакал на некого да помогне...:icon_lol: штета што незнаеме за кој се однесува и што писателот сака да каже...:coffee:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Па затоа и прашав, ќе почекаме да каже за кого се однесуваше нековиот пост.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
FortunE напиша:
Па затоа и прашав, ќе почекаме да каже за кого се однесуваше нековиот пост.
mislam deka se odnesuvase opsto na site koi imaat problemi vo ljubovta no da pocekame da se izjasni avtorot da ne nagagjame :icon_lol:
 
С

Сатори

Гостин
:wub::wub::wub:​

Да поставам едно прашање?
Колку момчињата можат да поминат преку некоја девојка , која мн. заебала и тоа не еднаш туку два пати , но притоа да имале чуства за неа?
И дали е возможно да и простат , ако ги има изневерено?

:angel1::angel1::angel1:

 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Lady Satori напиша:
:wub::wub::wub:​

Да поставам едно прашање?
Колку момчињата можат да поминат преку некоја девојка , која мн. заебала и тоа не еднаш туку два пати , но притоа да имале чуства за неа?
И дали е возможно да и простат , ако ги има изневерено?

:angel1::angel1::angel1:
Пробај сама да го најдеш одговорот .. тука:wink:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Е дечки сега јас имам еден проблем-
има едно дете што ми се свиѓа,и дознав дека и јас му се свиѓам од пред некое време,ми беше добар другар,па се скаравме,па сега пак сме супер другари,ама темата за свиѓањето некако пропадна во вода.Финтата е тоа што тој ми кажа дека му се свиѓа една моја многу блиска другарка,и ме замоли да му ја местам.Пошто нејќев да помисли дека сеуште имам чувства кон него,ладнокрвно му кажав дека ќе му ја местам(иако потајно се надевав дека таа ќе го одбие).Ама испадна обратното-и тој и се допаѓа на неа,и сега треба да ги местам викендов.Ептен ми е тешко,стварно незнам што да направам и како да постапам,затоа ве молам помагајте!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ништо сега, си се зезнала сама:) Требало порано да мислиш на тоа.
Другарка ти твоја знае дека ти се допаѓал типот?
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не знае,ама кога видов колку и се свиѓа,немав срце да и кажам.Знам дека сум глупа,ама пуста гордост не ме остава
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Сама си направила да дојдеш до ваква ситуација. Не знам колку е паметно да и кажеш на другарка ти, но штом гледаш дека двајцата сакаат да се заедно, најверојатно најдобро е да си побараш друг:)
 
N

NeMiRnA

Гостин
A decki kako da se napravi refresh na vrskata na najefikasen nacin pleaseee sto mislite vie?Jas imam nekolku idei,ama sepak sakam i mislenje od nekoj drug.U sekoj slucaj ima premnogu ljubov vo vrskata,ama mnogu jasno deka ne e se kako porano i ne cvetaat rozi vo januari.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кликни Ф1 за помош хехехехе!

Нема рефреш на млади години.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Немирна рифреш? Не се гледајте една недела доколку сте заедно секој ден, а ако сте поретко не се гледајте две недели на пример ... ако не се изгубиле чувствата добро ќе ви дојде тоа:kajg:
 
С

Сатори

Гостин
NeMiRnA напиша:
A decki kako da se napravi refresh na vrskata na najefikasen nacin pleaseee sto mislite vie?Jas imam nekolku idei,ama sepak sakam i mislenje od nekoj drug.U sekoj slucaj ima premnogu ljubov vo vrskata,ama mnogu jasno deka ne e se kako porano i ne cvetaat rozi vo januari.
Сакаш значи вашата врска повторно да го врати стариот елан , па погрижи се за тоа да внесеш малку изненадувања , да правите нешто што пред тоа не сте правеле заедно , на пр.скејтајте. Така можеби ќе научите нешто ново , ќе се запознате подобро и нема да ви биде монотоно , постојано воведувајте нови ситници во врската , на тој начин , врската ќе биде и постабилна и поинтересна , сакај те да сакате да правите нови работи заедно.:icon_razz
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
sch00lGirL напиша:
Е дечки сега јас имам еден проблем-
има едно дете што ми се свиѓа,и дознав дека и јас му се свиѓам од пред некое време,ми беше добар другар,па се скаравме,па сега пак сме супер другари,ама темата за свиѓањето некако пропадна во вода.Финтата е тоа што тој ми кажа дека му се свиѓа една моја многу блиска другарка,и ме замоли да му ја местам.Пошто нејќев да помисли дека сеуште имам чувства кон него,ладнокрвно му кажав дека ќе му ја местам(иако потајно се надевав дека таа ќе го одбие).Ама испадна обратното-и тој и се допаѓа на неа,и сега треба да ги местам викендов.Ептен ми е тешко,стварно незнам што да направам и како да постапам,затоа ве молам помагајте!
Немаш друго решение освен да бараш друг, како што кажа Форчн сама си ја довела ситуацијата до таму...затоа размислувај однапред понатаму за било која постапка во врска со некое момче.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom