Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
The`bItCh напиша:
Е тек тука не можам да ти помогнам. Секој си има различен начин на флертување, пуштање, заведување, пријдување итн, итн.. Стварно не знам. Познавајќи личности шо многу се срамат, а тргнувајќи и од самата себе не верувам дека ќе можеш да го преземеш првиот чекор. Таа несвесно те завела, сега останатото е твоја работа. Нели, вие сте ловци по природа и сакате да ги истакнувате вашите способности:wink:, сакате да освоите, да заведите - а ретко кога знаете како. Заведувањето е една интересна игра. Треба да биде забавно, возбудливо, непланирано, непредвидливо.. Начекај ја на одмор и прашај ја дали сака да се запознаете.:icon_lol: Ако сака, а ќе сака со тек на време дај и до знаење дека ти се свиѓа - барем тоа е лесно, ако знаеш како да го изведеш без да ја отргнеш од тебе, а да направиш да се чувствува убаво. Толку од мене .. другото е твое.:wink:
да бе ако на одмор не идеше со едно 7-8 другарки! И не се дели од нив!
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
KaiTekk напиша:
да бе ако на одмор не идеше со едно 7-8 другарки! И не се дели од нив!
ja na tvoe mesto bi pratila sms... ili ako si posamouveren bi ja viknal i pokraj druagite (mada ja ne bi go napraila toa)...:)ali zatoa postojat mobilite
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
и пратив смс и денес и рекла на другарка и да не и праќам више пораки. И конечно сватив дека е кучка.....
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
Како да знаеш дека вистински те сака???

Kako da znam deka vistinski me saka iako toj non stop mi pisuva ova ona poraki ama vo lice koga treba da mi kaze nesto sosem poinakov e zatoa pomagajte i pisete
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Јао, сум била во иста ваква ситуација! Кога не иде, богами не иде!:zid:
Ако не може да се отвори со тебе и да ти каже в лице дека те сака, може тоа да покаже, да!? Ако не знае како да го покаже .. а очигледно не знае разговарај со него, кажи му што ти пречи, што сакаш и слично. Па мајке му доволно е само да те погледне, да те гушне за да осетиш дека те сака, да направи нешто со кое ќе се чувствуваш сакано и среќно. Не е доволно едно те сакам во смс порака .. тоа се сепак букви кои се небитни. Потребни се дела .. нешто што се памти и е вечно, нешто за кое утре ќе сакаш да зборуваш без некој да те праша .. а не пораки, ти паѓа мобилниот во вода и ојде се. Свашта со некои мажи значи..

Душичка, од кога му изнакажав што ми пречи, што сакам, како сакам, што и како би требало да биде .. и кога видов дека ама баш ништо од тоа не применува, ме сфаќа или не сака да сфати, со сила се прави глуп, глуми лудило и слично остана само раскинувањето кое се деси неколку дена после ”важниот” разговор. Ги има секакви, ама не дај боже да имаш таков до тебе.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
dusicka напиша:
Kako da znam deka vistinski me saka iako toj non stop mi pisuva ova ona poraki ama vo lice koga treba da mi kaze nesto sosem poinakov e zatoa pomagajte i pisete
mene mi bese vaka porano... mozebi on se srami da gi iskaze svoite custva i mu e malce glupo... mene porano nonstop poraki u stil te sakam i sl... a koga ke se vidime e najnormalen..Problemot mu bese toa sto mu bese glupo pred drugarite da mi kaze Te Sakam i posle toa razgovarav so nego i vidov deka drugarite mu zborele deka bi bil papu4ar... ali posle jas se zdruziv so negovite drugari i se po4na da funkcionira super... mi kazuvase deka me saka i pred niv(ne epten da se ligavi ali dovolno:))... Taka da moze negoviot problem da bide ili sto se srami da gi iskaze 4ustvata ili negovite drugari go zezaat... Taka da smetam deka e najdobro da porazgovaras so nego otvoreno... So Sreka:)
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
dusicka напиша:
Kako da znam deka vistinski me saka iako toj non stop mi pisuva ova ona poraki ama vo lice koga treba da mi kaze nesto sosem poinakov e zatoa pomagajte i pisete
zasto ti ne go prevzemes prviot cekor?cist primer za takvo ponasanje sum jas.na primer mozam 100 pati vo poraka da i pisam te sakam ali koga ke se vidime oci vo oci mnogu mi e teshko da povedam muabet za nesto zaednicko megju nas ponatamu...

taka da gledaj sto poveke da mu se priblizis i probaj da vodite poopusteni i nevrzani muabeti...i so tek na vreme ke uvidis dali imate sansi za nesto poveke
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
ама ако откако ќе и кажеш дека ти значи нешто се дигне до небо и на некој начин постојано те рецка тогаш што? Ќе и кажеш во лице дека е кучка или ?
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
KaiTekk напиша:
ама ако откако ќе и кажеш дека ти значи нешто се дигне до небо и на некој начин постојано те рецка тогаш што? Ќе и кажеш во лице дека е кучка или ?
epa togas ne bi se rezilela.... garant ne bi mu rekla niso u faca... ali ke go napravam ljubomoren ( u tvoj slu4aj ljubomorna:)) i koga ke pominess pokraj nea ke si ja krenes glavata u oblaci i ke se prais deka ne ja primetuvas... Ke vidis deka ke i stane 4udno pa duri mozebi i ke ti pise ili ke saka da razgovara so tebe ili ke se pokae i sl...(ako ne se slu4i neso vakvo nemoj da pagas u depresija i da vrsis samoubistvo....togas ke mora da sfativ deka ne vredi i da si najdes nekoja bolja:))
 
Член од
18 март 2006
Мислења
404
Поени од реакции
3
Почнав полека да ги губам чувствата кон таа што ја сакам? Решение?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Петар-МКД напиша:
Почнав полека да ги губам чувствата кон таа што ја сакам? Решение?
Решение за што? За да ги вратиш или изгубиш во неповрат? Дека ќе ти се вратат тешко, а за другото полека ќе си дојде:icon_lol:
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
коа све ќе ти се згади, коа едно време ќе сакаш 3-4 луѓе и наеднаш сите ги замразиш, кога ќе се чувствуваш бедно, кога не ти се излегува, кога постојат едни гадни на кои ти им кажуваш дека не ти се свиѓаат и несакаш да зборуваш со нив а тие пак ти досаѓаат, те тормозат и кога све ќе ти с...и и сите MSN контакти ќе ги ставиш на block, кога стануваш нестабилна личност и еден ден сакаш, друг ден мразиш, тогаш што не е во ред со тебе? Психички проблеми, можеби?
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
КаиТек ако имаш љубовни проблеми и затоа се чувствуваш така па сега бараш совет како сето тоа да го надминеш тогаш на право место си пишувал.... ако доколку имаш лош ден (или недела) тогаш види друга тема или излези издувај се еднаш некаде :wink:
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
KaiTekk напиша:
коа све ќе ти се згади, коа едно време ќе сакаш 3-4 луѓе и наеднаш сите ги замразиш, кога ќе се чувствуваш бедно, кога не ти се излегува, кога постојат едни гадни на кои ти им кажуваш дека не ти се свиѓаат и несакаш да зборуваш со нив а тие пак ти досаѓаат, те тормозат и кога све ќе ти с...и и сите MSN контакти ќе ги ставиш на block, кога стануваш нестабилна личност и еден ден сакаш, друг ден мразиш, тогаш што не е во ред со тебе? Психички проблеми, можеби?
Ljubovta ne ti e vozvratena od licnosta od koja ti sakas i ocekuvas.
Nemas psihicki problemi,imas situacija na donessuvanje odluka:ke i kazes li na licnosta deka ti znaci. :)
Ne cekaj da pogodi,mozebi ne e vidovita!!! ;)
 
Член од
25 март 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
i jas odev so edna edna i pol godina pa nisto najubo ne sakaj nikoj stopati e poubo zimi se.uzivaj vo zivotot i misli na sex:)))))))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom