Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Dimitarc напиша:
Дивајн не е у право! Се знаеме лично иначе. Имаме здраво и ништо поише. Можда +/- некоја насмевка на поминување и толку
Ако е од школо,одма кажувај-100% ти ја местам!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
A ako si ti so praime togas ke treba jas da mu ja mestam :):):):):):):):):):):):):):):):):)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Dimitarc напиша:
Дивајн не е у право! Се знаеме лично иначе. Имаме здраво и ништо поише. Можда +/- некоја насмевка на поминување и толку
Кога има некој со кој сакаш да имате заедничка иднина, не смееш да дозволиш да чекаш се додека тој сам не дознае дека го сакаш, ти се свиѓа и слично. Животот е полн со ризици и предизвици. Понекогаш има работи за кои стварно вреди да се ризикува. Може и ти и се свиѓаш нејзе, ама таа нема храброст да ти каже дека е така. Зближи се со нејзе. Покани ја на дејт .. нека ти стане другарка. Од тоа се почнува. Ако мислиш дека вреди да ризикуваш обиди се индиректно да и дадеш до знаење дека ти се свиѓа. Ќе и ја видиш реакцијата .. па ако видиш дека имаш некои си шанси не му ја мисли многу влепи и го. Ризикувај. Нема што да изгубиш освен здравото кое го имате, а можеш нејзе да ја добиеш не?:wink:
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
The`bItCh напиша:
Кога има некој со кој сакаш да имате заедничка иднина, не смееш да дозволиш да чекаш се додека тој сам не дознае дека го сакаш, ти се свиѓа и слично. Животот е полн со ризици и предизвици. Понекогаш има работи за кои стварно вреди да се ризикува. Може и ти и се свиѓаш нејзе, ама таа нема храброст да ти каже дека е така. Зближи се со нејзе. Покани ја на дејт .. нека ти стане другарка. Од тоа се почнува. Ако мислиш дека вреди да ризикуваш обиди се индиректно да и дадеш до знаење дека ти се свиѓа. Ќе и ја видиш реакцијата .. па ако видиш дека имаш некои си шанси не му ја мисли многу влепи и го. Ризикувај. Нема што да изгубиш освен здравото кое го имате, а можеш нејзе да ја добиеш не?:wink:
Ej фала многу за ова искрено многу ми помогна мене... имаш право подобро да прашаш онака. Само едно не ми е јасно, дали да и кажам дека ми се свиѓа директно или да се здружам со неа и онака после 1 година зборење да и кажам: devojce mi se svigjas ????
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Dimitarc напиша:
Дивајн не е у право! Се знаеме лично иначе. Имаме здраво и ништо поише. Можда +/- некоја насмевка на поминување и толку
Па штом имаш било каква комуникација имаш големи шанси да ја придобиеш, а незнам и што си чекал до сега...покани ја да излезете или ако се срекавате на излегување пријди и, муабет ти реков ми рече, може и ти и се допагаш на неа само вака неможе да ти даде до знаење дека е така...и оди полека, но сигурно не мораш да ги присилуваш работите...држи се до тоа да бидеш колку повеке толку подобро во нејзина близина и биди поопуштен во нејзино присуство размени барем збор два за почеток после тоа ке си доагаат сами работите, па и да е некоја колд типка ке попушти...:icon_lol:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
сум ја поканил, секогаш е веќе договорена!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Dimitarc напиша:
сум ја поканил, секогаш е веќе договорена!

ахаааа...па ти не прецизирај време...почни слободна ли си во понеделник...па вторник...па среда...се до сабота...неможе да биде договорена секој ден...и во различни термини...:kez:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
KaiTekk напиша:
Ej фала многу за ова искрено многу ми помогна мене... имаш право подобро да прашаш онака. Само едно не ми е јасно, дали да и кажам дека ми се свиѓа директно или да се здружам со неа и онака после 1 година зборење да и кажам: devojce mi se svigjas ????
Хехе.. планираш една година да ја чекаш?:) Па добро.. ако не ти се брза чекај ја шо да ти речам. Пријателството е најлесно. Ако не се знаете запознајте се, ама ти пријди и, со самото тоа и даваш до знаење дека си заинтересиран за нејзе. Нека ти стане другарка .. види дали е слободна, да не има дечко, мечко ово оно .. и после кажи и. Од најмала рака може да ти е благодарна за дружењето и искреноста.:wink:

Димитар, типката дефинитивно не е заинтересирана за тебе. Само тоа можам да ти го кажам. Најди друга.
 

LITVANEC

Aпаш
Член од
7 март 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
Абе луѓе, мене шо ми се деси да знаете... Идев поршлиот семестар со една типка и ептен супер ни беше али ја ко ја, ја оплескав работата... моли, пусти праи - не бе нејќе и нејќе. Ама искрено, многу се заљубив и сеуште ми е многу драга. Е остај тоа... Сега идам со една од нејзино школо али типкава е помала некоја година од мојава бивша. Неколку пати се имаме сретнато у град, ја со сегашнава, а она со некој нов дечко и онака се гледаме со возбуда а никој да проговори. Јеби га - живот. Него девојчево шо ми е сега, има некои другарки со кои ја се знам, а она не знаеше дека се знаеме. Бев искочен со нив пред некоја недела и едната ептен ми се засвиѓа едната од нив. Преку друга другарка и пуштив абер дека ми се свиѓа, али оваа одби пошо рече дека имам женска (учат у исто школо), а и она самата скоро имала раскинато со дечко и. Сеа скоро се сретнавме у град и и побарав телефонче (Прво барав нејзино телефонче преку една другарка али она нејќеше да ми дае со изговор дека гореспоменатава нејќела нишо со мене - абе глупости). Девојчево без проблем ми дае телефон и од тогаш почнавме да се слушаме почесто. Пред некој ден и кажав дека сум раскинал со девојка ми пошо имавме некои проблеми и оваа ми поверува. Девојка ми нишо не знае. Ако донзае, сум го наебал дебело! Вчера мислев ќе ја бркнам на една журка, али по грешка испадна нешо со една трта и сеа сум у големи гомна... Горенаведенава се љути, девојка ми ќе ме убие да дознае за овие двете... Кратко кажано - шпанска серија... Дајте луѓе помагајте само без јажиња или било какво ладно и топло оружје!!! Cheers!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Одјеби ги сите три и биди фраер. Собери ги на едно место и кажи им ја вистината. Ако те сака девојката ке остане со тебе, ако не....дека е без јажиња и ладни и топли сендвичи и оружја, скокни од некоја повисока кула
 

LITVANEC

Aпаш
Член од
7 март 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
Dimitarc напиша:
Одјеби ги сите три и биди фраер. Собери ги на едно место и кажи им ја вистината. Ако те сака девојката ке остане со тебе, ако не....дека е без јажиња и ладни и топли сендвичи и оружја, скокни од некоја повисока кула
Е на скокање не ми текна, али имам страв од висина. Ќе се усерам и гаќи пред да скокнам и срамотилаци ќе биде доле коа ке се соберат луѓе. ;-)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
LITVANEC напиша:
Е на скокање не ми текна, али имам страв од висина. Ќе се усерам и гаќи пред да скокнам и срамотилаци ќе биде доле коа ке се соберат луѓе. ;-)
Работава е што во суштина ти незнаеш што сакаш...за тоа никој неможе да ти помогне...:coffee:
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
The`bItCh напиша:
Хехе.. планираш една година да ја чекаш?:) Па добро.. ако не ти се брза чекај ја шо да ти речам. Пријателството е најлесно. Ако не се знаете запознајте се, ама ти пријди и, со самото тоа и даваш до знаење дека си заинтересиран за нејзе. Нека ти стане другарка .. види дали е слободна, да не има дечко, мечко ово оно .. и после кажи и. Од најмала рака може да ти е благодарна за дружењето и искреноста.:wink:
епа овде си у право ама што малце ми е срам да и пријдам, знаеш... како да го надминам тоа, да не се срамам да и пријдам? И кога ќе и пријдам што да и речам, да не помине на она здраво, како си, што праиш и чао.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
KaiTekk напиша:
епа овде си у право ама што малце ми е срам да и пријдам, знаеш... како да го надминам тоа, да не се срамам да и пријдам? И кога ќе и пријдам што да и речам, да не помине на она здраво, како си, што праиш и чао.
Е тек тука не можам да ти помогнам. Секој си има различен начин на флертување, пуштање, заведување, пријдување итн, итн.. Стварно не знам. Познавајќи личности шо многу се срамат, а тргнувајќи и од самата себе не верувам дека ќе можеш да го преземеш првиот чекор. Таа несвесно те завела, сега останатото е твоја работа. Нели, вие сте ловци по природа и сакате да ги истакнувате вашите способности:wink:, сакате да освоите, да заведите - а ретко кога знаете како. Заведувањето е една интересна игра. Треба да биде забавно, возбудливо, непланирано, непредвидливо.. Начекај ја на одмор и прашај ја дали сака да се запознаете.:icon_lol: Ако сака, а ќе сака со тек на време дај и до знаење дека ти се свиѓа - барем тоа е лесно, ако знаеш како да го изведеш без да ја отргнеш од тебе, а да направиш да се чувствува убаво. Толку од мене .. другото е твое.:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom