Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Фан е да седи во парк на ладново навечер? :D
Освен да е денски дејт, па да не се смрзниш.
Без разлика која и да е целта на дејтот, најдобра опција е дома ако веќе нејќете кафич. Ако веќе толку и е страв од корона, што бара на иде на дејт воопшто.
Ако е фан на парк стил и на "ладново", од искуство ти кажуем девојчето ти е топ.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
а можеш и во зоолошка да ја однесеш
:pos:

Ова повеќе одговара на 15 годишни отколку на 30+
Ќе си има материјал за во темата Блам состанок и него рампа ќе му стават. Hhhhhhh
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Кажувајте каде да ја носам на дејт сега во ваква корона ситуација а да не е кафич,во парк на отворено е една опција но дали некој има друга идеја?
Во аптека брат. Кога ќе влезите ти речи и на аптекарката, за мене еден витамин Д, потоа сврти се накај женсково и прашај ја, ти шо ќе пијаш? :D
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
Здраво на сите, со девојками сме во врска 6 месеци и почнувам да имам сериозни проблеми со нејзината љубомора, нервоза и напнатост...Јас разбирам све тоа до одредена граница и трпам некако али сепак и не сме деца, јас сум 25 години а таа 24 и стварно гледаме сериозно во врскава, планирам иднина со неа..
Кога да појдам (еднаш на 3/4 дена) на кафе со друштво мора да и пишувам на секое, ако ме снема зошто не сум и враќал, се чувствувала запоставено незнам што. Со повеќето другарки успеја да ме одтргни со тоа што мислела дека тие не ме гледале како другар и дека и биле љубоморни. Кога и да имам слободно време/ден морам да одам кај неа дома да седиме пошто во спротивно немало да сум сакал да го поминам денот со неа иако мислам дека во овие 6 месеци нема поминато ден а да се немаме видено..
Сега почна и да биди незадоволна, све живо и диво да ја нервира кај мене. Иако се трудам за све, на неа да и е убаво, таа како што сака да биди сепак на крај јас сум тој што не се труди, јас сум бил тој што не ја сака..

Дали некој бил во слична ситуација ? Има некое решение или очигледно треба крај да се стави ?
Мислам дека и е дадено премногу внимание и премногу и допуштив па затоа почнува да биди таква..
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Здраво на сите, со девојками сме во врска 6 месеци и почнувам да имам сериозни проблеми со нејзината љубомора, нервоза и напнатост...Јас разбирам све тоа до одредена граница и трпам некако али сепак и не сме деца, јас сум 25 години а таа 24 и стварно гледаме сериозно во врскава, планирам иднина со неа..
Кога да појдам (еднаш на 3/4 дена) на кафе со друштво мора да и пишувам на секое, ако ме снема зошто не сум и враќал, се чувствувала запоставено незнам што. Со повеќето другарки успеја да ме одтргни со тоа што мислела дека тие не ме гледале како другар и дека и биле љубоморни. Кога и да имам слободно време/ден морам да одам кај неа дома да седиме пошто во спротивно немало да сум сакал да го поминам денот со неа иако мислам дека во овие 6 месеци нема поминато ден а да се немаме видено..
Сега почна и да биди незадоволна, све живо и диво да ја нервира кај мене. Иако се трудам за све, на неа да и е убаво, таа како што сака да биди сепак на крај јас сум тој што не се труди, јас сум бил тој што не ја сака..

Дали некој бил во слична ситуација ? Има некое решение или очигледно треба крај да се стави ?
Мислам дека и е дадено премногу внимание и премногу и допуштив па затоа почнува да биди таква..
ako ste srekni prodolzete ako ne ne. prasaj ja dali e sreknja so tebe? i ti isto postavi si go istoto prasanje. i mnogu raboti ke vi stanat jasni.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.616
Здраво на сите, со девојката одиме околу 7 месеци јас имам 22 а таа 19. во последно време приметувам почна да се лути за све..
Здраво на сите, со девојками сме во врска 6 месеци и почнувам да имам сериозни проблеми со нејзината љубомора, нервоза и напнатост...Јас разбирам све тоа до одредена граница и трпам некако али сепак и не сме деца, јас сум 25 години а таа 24 и стварно гледаме сериозно во врскава, .
Прилично агресивна девојка, за некоја шо не постои. Замисли да е вистинска?:vozbud:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Здраво на сите, со девојками сме во врска 6 месеци и почнувам да имам сериозни проблеми со нејзината љубомора, нервоза и напнатост...Јас разбирам све тоа до одредена граница и трпам некако али сепак и не сме деца, јас сум 25 години а таа 24 и стварно гледаме сериозно во врскава, планирам иднина со неа..
Кога да појдам (еднаш на 3/4 дена) на кафе со друштво мора да и пишувам на секое, ако ме снема зошто не сум и враќал, се чувствувала запоставено незнам што. Со повеќето другарки успеја да ме одтргни со тоа што мислела дека тие не ме гледале како другар и дека и биле љубоморни. Кога и да имам слободно време/ден морам да одам кај неа дома да седиме пошто во спротивно немало да сум сакал да го поминам денот со неа иако мислам дека во овие 6 месеци нема поминато ден а да се немаме видено..
Сега почна и да биди незадоволна, све живо и диво да ја нервира кај мене. Иако се трудам за све, на неа да и е убаво, таа како што сака да биди сепак на крај јас сум тој што не се труди, јас сум бил тој што не ја сака..

Дали некој бил во слична ситуација ? Има некое решение или очигледно треба крај да се стави ?
Мислам дека и е дадено премногу внимание и премногу и допуштив па затоа почнува да биди таква..
Знаеш како некои жени ги викаат змии?
Е оваа ти е школски пример за змија, бегај подалеку, каква иднина...
 
Член од
19 јули 2014
Мислења
142
Поени од реакции
23
ako ste srekni prodolzete ako ne ne. prasaj ja dali e sreknja so tebe? i ti isto postavi si go istoto prasanje. i mnogu raboti ke vi stanat jasni.
па може да се кажи дека сме среќни али не секогаш.
Прилично агресивна девојка, за некоја шо не постои. Замисли да е вистинска?:vozbud:
Годините се само бројка :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Годините се само бројка :D
Не, годините не се само бројка.
Тебе треба моментално да те банираат за лажење и одземање на туѓото време без везе, само да привлечеш внимание и да си излечиш некои комплекси.
Браво за @Del Boy што те фати, а ти треба малку да се преиспиташ себеси и да размислиш за разговор со психолог.
Бидејќи веројатно нема да те банираат, идеш на игнор, а тоа е пожелно да го направат сите за да не си губат време со тебе.
 
Член од
12 јануари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam prasanje mojot soprug ima problem so penisot glavickata ne mu e izlezena i kozickata ne mu se vovlekuva nadolu i nagore e sega ona sto me maci e sekoja vecer spie so raka vo gaki edna vecer go fativ i malce kako go cepka penisot i mu pravibgore dolu kratko traese, koga go prasav zosto gobpravi toa mi rece deka najverojatno gonpocesalo bodejki go ima gore navedeniot problem i deka go stegaat gakickite bidejki redovno ima bolki radi problemot ednas duri tribmeseci nemavme seks. prasanjeto mi e dali e normalno ova?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom