Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Како го процени бе брату хаха :D

Шо се однесува на проблемот терај си со новиот, не се масирај со стариот (макар шо по кажувањево и емпатијата мислам дека ќе се пецните уште неколку пати, онака проштално). И без очекувања за некакви идни планови, живеј си го мигот.
Епа грешно мислиш
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Имав дечко со кого одев 5 години, кој го идеалиризав дека имаме супер врска, кој го величев и мислев дека тој е еден и единствен на светот, но и поради кој си набив многу комплекси ( нонстоп ми наоѓаше маани, се чувствував многу глупава покрај него како он се знае јас ништо, коментари во врска со изгледот облеката ништо не му се свиѓаше што ќе купам или која и промена да ја направев, ми наоѓаше маани, никакво внимание не добивав од него, ниту гушкање ниту бакнување, ако го бакнев јас ок, ако му речам да излезиме во ред, ако не не, за секс да не зборувам еднаш на неколку месеци - имав и претходно пишано за првиот роденден му купив часовник кој не сакаше да го носи бидејќи не бил марка - неговиот вредел над 100евра итн јас си набивав комплекси постојано ).
Сум имала многу додворувачи меѓутоа никогаш не сум помислила ни да го изневерам бидејќи мислев дека сум во среќна врска,тој наводно сакаше брак со мене почнаа да реновираат. АМА во меѓувреме ненамерно запознав друг , поради работата мораше често да бидам во контакт со типот, секој вторден го гледав, почна да ми обрнува внимание кое некако ми годеше, многу се трудеше околу мене иако знаеше дека имам дечко...
Почна да ми станува сеедно дали сум го видела дечкото или не, не се интересирав што прави итн...а тој онака ладен ќе си пишиме по 2, 3 збора на фб и тоа е се.
И филмот ми пукна еден ден, решив дека ова нашево не е врска и му раскинав. Тој онака ладно ми рече ок како сакаш. По извесно време почна да ме моли,да ми доаѓа дома,да плаче, ми кажува дека ме сака и како ќе се смени и дека секојден ќе ни биде прекрасен.
Што мислите вие дали требаше да му дадам друга шанса?
Дали некој што толку години не покажувал љубов и внимание наеднаш може да се смени ?
Јас лично не верувам, меѓутоа почна да се заканува дека ќе се самоубие.
Навистина чувствувам голема вина , не можам да спијам ноќе, се плашам да не се случи нешто.
Во меѓувреме почнав да се гледам со типот од работа (неколку месеци веќе) и ова нешто што го имам со него (внимание, љубов, секс) никогаш сум го немала со претходниот дечко...
Ве молам за совет како би постапиле вие на мое место?
Незнам каде назад? Си се ебаваш со новиот 3 месеци и сега размислуваш за назад? Никакво враќање назад таму нема да трае долго. И тој будала па ке се бесел... не се беси, немај гајле, нема добра причина за да се обеси. Ке треба да се беси ако му се вратиш назад после 3 месеци ебавање со друг и тој тоа си го прифати, тогаш само јамката му е спас. Терај со новиот, не прави поголеми проблеми. Или помина првичниот занес со новиот па и тој бил сосем обичен... не му било до љубов?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Незнам каде назад? Си се ебаваш со новиот 3 месеци и сега размислуваш за назад? Никакво враќање назад таму нема да трае долго. И тој будала па ке се бесел... не се беси, немај гајле, нема добра причина за да се обеси. Ке треба да се беси ако му се вратиш назад после 3 месеци ебавање со друг и тој тоа си го прифати, тогаш само јамката му е спас. Терај со новиот, не прави поголеми проблеми. Или помина првичниот занес со новиот па и тој бил сосем обичен... не му било до љубов?
Тоа што го изневерив беше најглупавото нешто што го направив и многу се каам чувствувам голема вина..меѓутоа јас не му раскинав поради "новиот" туку поради тоа што сфатив дека нашево не е врска, тој не е таков одсега туку во текот на целата врска јас и тој бевме како брат и сестра буквално
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Тоа што го изневерив беше најглупавото нешто што го направив и многу се каам чувствувам голема вина..меѓутоа јас не му раскинав поради "новиот" туку поради тоа што сфатив дека нашево не е врска, тој не е таков одсега туку во текот на целата врска јас и тој бевме како брат и сестра буквално
Тоа што го изневерив беше најглупавото нешто што го направив и многу се каам чувствувам голема вина..меѓутоа јас не му раскинав поради "новиот" туку поради тоа што сфатив дека нашево не е врска, тој не е таков одсега туку во текот на целата врска јас и тој бевме како брат и сестра буквално

Ама па ти каква тигрица си била...па ти си бајче или тутуле бале....ајт таму откачи го тој келеш на кој му текнува за секс еднаш у месецот ко да е пензионер.....па уште имала вина на душа....де, де....или пак мамиш нешто од што немаш попаметна работа:pistoldz:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Тоа што го изневерив беше најглупавото нешто што го направив и многу се каам чувствувам голема вина..меѓутоа јас не му раскинав поради "новиот" туку поради тоа што сфатив дека нашево не е врска, тој не е таков одсега туку во текот на целата врска јас и тој бевме како брат и сестра буквално
Првин раскинуваш па се ебеш со кој ти душа сака. Така треба да функционира то.
А по првиот пост ќе речи човек дека тигрица уствари е тигарче.
Што значи после овој пост човек сфаќа уствари дека тука ти бараш оправдување и за сопственото глупирање од типот дека него не му текнувало на секс, па ти си имала потреба и си го направила тоа што си го направила и треба да те тешиме, уживај сесре, арно напрај.
Не. Швраљето е тапа. Тоа што тој бил муле или замрзнат е сосема доволна причина за раскинување.
После си тераш ти ќефот. Тоа што си била во тапа врска и си изневерила, не го оправдува чинот.
Али шо знам јас, нека објасни некој либерал кој ќе искомбинира со Ниче, дека моралот и етиката се тапа, па еби се кај ќе стигнеш само тебе да ти е убаво на душичката.
 

banne1

попај
Член од
24 април 2012
Мислења
139
Поени од реакции
68
АМА во меѓувреме ненамерно запознав друг , поради работата мораше често да бидам во контакт со типот, секој вторден го гледав, почна да ми обрнува внимание кое некако ми годеше, многу се трудеше околу мене иако знаеше дека имам дечко...
ако ти се пушта додека имаш дечко, ќе им се пушта и на други додека ти си му девојка
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Првин раскинуваш па се ебеш со кој ти душа сака. Така треба да функционира то.
А по првиот пост ќе речи човек дека тигрица уствари е тигарче.
Што значи после овој пост човек сфаќа уствари дека тука ти бараш оправдување и за сопственото глупирање од типот дека него не му текнувало на секс, па ти си имала потреба и си го направила тоа што си го направила и треба да те тешиме, уживај сесре, арно напрај.
Не. Швраљето е тапа. Тоа што тој бил муле или замрзнат е сосема доволна причина за раскинување.
После си тераш ти ќефот. Тоа што си била во тапа врска и си изневерила, не го оправдува чинот.
Али шо знам јас, нека објасни некој либерал кој ќе искомбинира со Ниче, дека моралот и етиката се тапа, па еби се кај ќе стигнеш само тебе да ти е убаво на душичката.
Во право си не требаше така си ја сфаќам и мојата грешка и не барам оправдување.. и тука не се работи само за сексот како потреба туку општо за целокупното внимание кое не го добивав
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Тоа што го изневерив беше најглупавото нешто што го направив и многу се каам чувствувам голема вина..меѓутоа јас не му раскинав поради "новиот" туку поради тоа што сфатив дека нашево не е врска, тој не е таков одсега туку во текот на целата врска јас и тој бевме како брат и сестра буквално
Да, токму така, тој не бил таков од сега ами во текот на целата врска која впрочем траела 5 (пет) години. И ти дури сега, после 5 години, свати дека врската не ви е во ред, дека имате малку секс, дека не приметува дека имаш нова шминка, римел, новата фризура не му се допаѓа, часовникот не му се допаѓа.... Савти дека врската не е во ред баш откако си го најде новиот, односно кога почна да го изневеруваш сега веќе бившиот? И сега се ,,каеш,, а не се каеше додека го изневеруваше? Не најде за сходно прво чесно да му раскинеш на страиот кој вложил 5 години од животот во врската со тебе па после да бараш друг ами прво си се издрапа со колегата па потоа реши да му раскинеш на стриот оти врската не била добра. Не велам дека врската ви била добра, секс на 3 месеци не е нормална работа... ама после 5 години да приметиш дека имаш секс еднаш на три месеци исто така не е нормална работа. И сега па некако сакам да му се вратам оти ме моли, ке се самоубие.. Не му се враќај колку и да те моли, остави го нека те преболи. Ако после 3 месеци ебавање на страна му се вратиш тоа нема да трае а само ке му го сјебеш животот до коска...
Автоматски споено мислење:

ако ти се пушта додека имаш дечко, ќе им се пушта и на други додека ти си му девојка
Исто и обратно, девојка која изневерувала друг со тебе- ке те изневерува и тебе со друг...
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Најлоша комбинација од врска во врска, нарочито пак од долга врска.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
... мала ретроспектива!
Имав дечко со кого одев 5 години, ниту гушкање ниту бакнување, ако го бакнев јас ок, ако му речам да излезиме во ред, ако не не, за секс да не зборувам еднаш на неколку месеци
... и пак ќе кажам, да дадеме совет треба да ја слушнеме и другата страна!
Те сакам зашто немаш поим од математика,но гениј си за коефициенти во кладилница.
Те сакам затоа што се појави од никаде,а стана цел на мојот живот
Те сакам зашто ти смета чадот од моите цигари.
Те сакам поради начинот на кој се смееш.
Те сакам зашто твоите очи ме гледаат само мене.
Те сакам зашто имаш слаткоречива мелодија во гласот.
Те сакам кога поцрвенуваш од лутина,знаејќи дека јас сум причината.
Те сакам кога поспано зборуваш во сонот.
Те сакам и кога ме караш како да си ми татко.
Те сакам зашто се топам во твоите пазуви.
Те сакам зашто прв наутро ме будиш,а си последна мисла пред да заспијам
Те сакам зашто твојот допир ги буди пеперутките во мојот стомак
Те сакам зашто не потклекнуваш пред егото додека јас плачам
.Те сакам кога си поигруваш со палавото праменче над челото.
Те сакам зашто за тебе сум најубава и кога сум без шминка
Те сакам зашто ме предупредуваш дека сум се здебелила,па ми купуваш чоколадо
Те сакам зашто ме исправаш каде грешам
Те сакам зашто за тебе секогаш ќе бидам победник,иако сум паднала ниско
Те сакам зашто си мој најверен другар со кој можам да се бакнувам до доцна во ноќта
Те сакам зашто ми го разбубавуваш денот,а ноќта ја правиш послатка.
Те сакам зашто слатко псуеш кога ќе те претекне друг автомобил
Те сакам зашто си прв и последен кој го отклучил моето срце.
...да те потсетам на зборовите кои сама си ги кажала, а биле поради повеќе причини заслужни на твојот дечко!
Дечки, ми треба помош. Со дечкото идеме околку 6 месеци и сеуште сме немале односи... јас имам некоја фобија, имаме и предигра и се ама кога ќе дојде до главново се повлекувам мислам дека мускулите ми се грчат и стегаат од страв....кога ќе подвлези чувствувам болка а кога ќе ми стави прст или два не , влегуваат слободно. Е сега предходно велеше дека имало некое тесно дупче, а сега дека го немало повеќе. Дали тоа значи дека сум скината и нема да ме боли или..?
...за секс? да не зборуваме? ај нема, ама да те потсетам на твоите зборови и твојата „блокада“ за која го обвинуваш сега дечкото?!
Епа сакам...ама имам некоја блокажа во мозоков кога ќе дојде до тоа :confused:
ти даваат совет, како овој на пример, ама кој се блокира? дечкото или ти?
Нека ти напраи убава вечера ебачот,нека земе вино,нека те пивне малце,нека има предигра подолго време,нека те бацува страсно и ќе видиш како ќе рашириш нозе и нема да му ја мислиш дали ќе боли или не :D
Епа тоа е пробано веќе по нз кој пат :)
...ете сама си кажа дека дечкото пробал, ама ти си причината за нередовен секс!
Да точно, работата е што некои се отпорни на болка можат да истрпат а јас не
Не дека не ме пали, ниту пак дека јас сум ладна хаха туку ми е страв бе луѓееее ако може сакам и со анестезија хаха
Само сакав да слушнам групно мислење дали е ок понашањето пошо сум немала "сериозни" врски досега и подолги од 2 месециЗначи јас најпрво зборував со него ми се извини демек не мислев така ова она не да те потценувам ама така испадна муабетот ете тоа ми рече.
Му го кажав истото и него и веќе 4 дена ми зазвони ми пишува да се смириме да праиме муабет. И во ред се видовме сношти.
Ми се извини за неговото понашање ко демек на зафрканција било тоа со саатот кажано бла бла. Исто и за подароците што никогаш не сум ги добила му реков дека на таков начин никогаш не ми покажал внимание, као демек во право сум била во иднина ќе бидел повнимателен. Исто така тој веќе 4 год летно време подработува Швајцарија, оваа година пак го викаат ама не одел како демек сакал дома да преправа за наесен здравје боже да ме запросел.
за да на крај дечкото мислел за сериозна врска дури и да те земе за жена (сама го кажуваш ова, а не јас)
Нз стварно нз што да мислам мислам времето ќе покажи се јас имам време имам само 21 година а него му е времето дојдено така да...само не сакам да испадни дека сум губела време џабе.
така да „активниот секс“ од еден час со новиот дечко иако си напалена кај да е ќе дојде ден да повторно нешто ќе ти пречи и кај овој дечко, што мислиш? и најмалку во форумов можеш да најдеш решение освен забава, нели?
А да прашам нешто друго... како достигнувате оргазам , во која поза?
Клиторичен ок ама вагинален никогаш не сумдоживеала... со дечкото што се гледам имаме активен секс и по саат време, различни пози , баш сум напалена ама никако да дојдам до оргазам ...
:(
...така да посвети си внимание на твоја промена, онака мој совет! :)
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
... и пак ќе кажам, да дадеме совет треба да ја слушнеме и другата страна!

...да те потсетам на зборовите кои сама си ги кажала, а биле поради повеќе причини заслужни на твојот дечко!

...за секс? да не зборуваме? ај нема, ама да те потсетам на твоите зборови и твојата „блокада“ за која го обвинуваш сега дечкото?!

ти давааат совет, како овој на пример, ама кој се блокира? ти ли дечкото?


...ете сама си кажа дека дечкото пробал, ама ти си причината за нередовен секс!






за да на крај дечкото мислел за сериозна врска дури и да те земе за жена (сама го кажуваш ова, а не јас)



така да „активниот секс“ од еден час со новиот дечко иако си напалена кај да е ќе дојде ден да повторно нешто ќе ти пречи и кај овој дечко, што мислиш? и најмалку во форумов можеш да најдеш решение освен забава, нели?



...така да посвети си внимание на твоја промена, онака мој совет! :)

Алал нека ти е докторке, поред оваа професија, па ти си имала и детективски њух...браво...колку само детално си ја обработила...:pos::pos::pos::pos::pos::bravobe:
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
... мала ретроспектива!

... и пак ќе кажам, да дадеме совет треба да ја слушнеме и другата страна!

...да те потсетам на зборовите кои сама си ги кажала, а биле поради повеќе причини заслужни на твојот дечко!

...за секс? да не зборуваме? ај нема, ама да те потсетам на твоите зборови и твојата „блокада“ за која го обвинуваш сега дечкото?!

ти даваат совет, како овој на пример, ама кој се блокира? дечкото или ти?


...ете сама си кажа дека дечкото пробал, ама ти си причината за нередовен секс!




за да на крај дечкото мислел за сериозна врска дури и да те земе за жена (сама го кажуваш ова, а не јас)

така да „активниот секс“ од еден час со новиот дечко иако си напалена кај да е ќе дојде ден да повторно нешто ќе ти пречи и кај овој дечко, што мислиш? и најмалку во форумов можеш да најдеш решение освен забава, нели?

...така да посвети си внимание на твоја промена, онака мој совет! :)
Тие постови се одамна
Баш ради таа блокада која ја коментираш јас почнав да посетувам терапевт , чиј совет беше дека и сексот покрај другото ја држи врската и дека кога ќе имаме односи ќе се среди се. Па одкако го имав првиот пат испадна дека сепак тој е ладен со мене, значи не бил до сексот или тој веќе си имал некоја друга за таа потреба
.Значи мислењето меѓу другото ми беше
Или не ме сака или е геј ?
Друго не знам што да мислам па затоа пишав на форумот ја опишав цела ситуација како е и што е сакав да слушнам други мислења околу ситуацијата
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
па ти си имала и детективски њух...браво..колку само детално си ја обработила...:pos::pos::pos::pos::pos::bravobe:
... знаеш, не е толку за смеење, оти во денешно време токму тие добри дечковци се прикажани за кривци на некоја врска, или брак ако се женети, оти во последно време ние жените сме подиви од мажите, иако не го признаваме тоа...или сме причина на „дивеење“ на мажот што како бумеранг пак ни се враќа нам и потоа се жалиме! така да успешен живот меѓу двајца, па макар биле големи разлики во карактери, најчесто е мајсторијата на жената, мажот е пластелин, а жената е раката! (y)
... и во животот најважно е „не наседнувај на прв поглед, на прв збор или тоа што ќе слушнеш само од една страна!“
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
... знаеш, не е толку за смеење, оти во денешно време токму тие добри дечковци се прикажани за кривци на некоја врска, или брак ако се женети, оти во последно време ние жените сме подиви од мажите, иако не го признаваме тоа...или сме причина на „дивеење“ на мажот што како бумеранг пак ни се враќа нам и потоа се жалиме! така да успешен живот меѓу двајца, па макар биле големи разлики во карактери, најчесто е мајсторијата на жената, мажот е пластелин, а жената е раката! (y)
... и во животот најважно е „не наседнувај на прв поглед, на прв збор или тоа што ќе слушнеш само од една страна!“
Сакаш да кажеш затоа што немавме секс во почетокот поради моја вина затоа не е цело време ладен со мене , т.е "не сум го обработила добро пластелинот", добро разбрав?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom