Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Тие постови се одамна
Баш ради таа блокада која ја коментираш јас почнав да посетувам терапевт , чиј совет беше дека и сексот покрај другото ја држи врската и дека кога ќе имаме односи ќе се среди се. Па одкако го имав првиот пат испадна дека сепак тој е ладен со мене, значи не бил до сексот или тој веќе си имал некоја друга за таа потреба
.Значи мислењето меѓу другото ми беше
Или не ме сака или е геј ?
Друго не знам што да мислам па затоа пишав на форумот ја опишав цела ситуација како е и што е сакав да слушнам други мислења околу ситуацијата
... постовите може се одамна, ама се работи за истиот дечко што си одела 5 години, тоа што си посетувала терапевт не е крив дечкото што го набедуваш сега, терапевтот што си го посетувала е поради „твојата фобија“ што сама тука си ја напишала де не ти ги цитирам пак постовите, несоница, страв од возење, од болести, од луѓе, а зашто не си посетувала „терапевт“ за ослабување или „терапевт“ да прекинеш со пушење или коцкање? нели обожаваше покер итн? тие работи ги оправдуваш? што ако тие се причини што ете некој може со време ќе се олади од тебе? тигрице?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
... постовите може се одамна, ама се работи за истиот дечко што си одела 5 години, тоа што си посетувала терапевт не е крив дечкото што го набедуваш сега, терапевтот што си го посетувала е поради „твојата фобија“ што сама тука си ја напишала де не ти ги цитирам пак постовите, несоница, страв од возење, од болести, од луѓе, а зашто не си посетувала „терапевт“ за ослабување или „терапевт“ да прекинеш со пушење или коцкање? нели обожаваше покер итн? тие работи ги оправдуваш? што ако тие се причини што ете некој може со време ќе се олади од тебе? тигрице?
За какво ослабување зборуваш тука јас сум 60кг :tapp: :tapp: и за каков покер??
Автоматски споено мислење:

... постовите може се одамна, ама се работи за истиот дечко што си одела 5 години, тоа што си посетувала терапевт не е крив дечкото што го набедуваш сега, терапевтот што си го посетувала е поради „твојата фобија“ што сама тука си ја напишала де не ти ги цитирам пак постовите, несоница, страв од возење, од болести, од луѓе, а зашто не си посетувала „терапевт“ за ослабување или „терапевт“ да прекинеш со пушење или коцкање? нели обожаваше покер итн? тие работи ги оправдуваш? што ако тие се причини што ете некој може со време ќе се олади од тебе? тигрице?
Аххх сега се навратив, сум пишала за РУЛЕТ а не ПОКЕР на 2win во 2016 год дека имам пари од салдо за подигање, тоа е чиста занимација, исто и тоа дека сум накачила 10кг тогаш , е не знаев дека и за ова треба да барам терапевт, ти благодарам многу оффф хахаха
 
Последно уредено:

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Алоо он те има изварано едно 100 пати досега. 35 години има и мислиш 5 години тебе ќе те чека за секс :icon_lol:
А и ти лагано си ја искористила првата шанса за истово. Земете се, таман ќе си бидете еден за друг.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Го има доживеано она што барем еднаш во животот го дожувава секоја жена. Одиш со некој што ти е скрос топ, за по неколку години кога ќе стане монотоно, да си мислиш дека дури си со него, пропушташ многу јак живот. Со др зборови, почнува да крека жабата за нешто друго.
После тоа некој ја прекрека жабата, а за тоа нема да бидеш ти крива туку бившиот дечко. Пошто да бил тој по забавен и по интересен немало да дојде до крекањево.
Да не се појавеше тој новиот на работа ќе сфатеше ти дека дечко ти е досаден и здрвен?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Го има доживеано она што барем еднаш во животот го дожувава секоја жена. Одиш со некој што ти е скрос топ, за по неколку години кога ќе стане монотоно, да си мислиш дека дури си со него, пропушташ многу јак живот. Со др зборови, почнува да крека жабата за нешто друго.
После тоа некој ја прекрека жабата, а за тоа нема да бидеш ти крива туку бившиот дечко. Пошто да бил тој по забавен и по интересен немало да дојде до крекањево.
Да не се појавеше тој новиот на работа ќе сфатеше ти дека дечко ти е досаден и здрвен?
Не реков дека е досаден и здрвен, туку дека ми фали внимание. И ми фалеше одсекогаш се осеќав несакана ама не сакав да се скарам. Всушност еве ти си машко (според никот претпоставувам) , дали си имал долга врска да те прашам нешто?
Автоматски споено мислење:

Не реков дека е досаден и здрвен, туку дека ми фали внимание. И ми фалеше одсекогаш се осеќав несакана ама не сакав да се скарам. Всушност еве ти си машко (според никот претпоставувам) , дали си имал долга врска да те прашам нешто?
Поточно не реков и дека пропуштам некој јак живот бидејќи немав проблем да излезам со другарки или на одам на одмор со нив, имав целосна слобода, така да ако сакав да го изневерам (како што велиш жабата сакала да крека) имав многу шанси, ама не сакав, значи во 5 год сета надеж ја имав во него, јасни сме?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Првиот дечко на тигрица е оној навиката, ни сама не знаела што бара со него ама ај да се врти нешто да не биде сама, вториот е тој што и дава внимание и ја сака, но она е уште врзана со навиката пошто сепак 5 години не се малце и мозокот уште и се враќа назат, пошто треба време да помине да го заборави првиот, иако е дно од човек и курот не му работи она го сака од некои неописливи причини. Колку вакви има само како тигрица што се у некакви врски зошто само они знаат, онака од навика.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Првиот дечко на тигрица е оној навиката, ни сама не знаела што бара со него ама ај да се врти нешто да не биде сама, вториот е тој што и дава внимание и ја сака, но она е уште врзана со навиката пошто сепак 5 години не се малце и мозокот уште и се враќа назат, пошто треба време да помине да го заборави првиот, иако е дно од човек и курот не му работи она го сака од некои неописливи причини. Колку вакви има само како тигрица што се у некакви врски зошто само они знаат, онака од навика.
Ќе те поправам малку, не одев од навика туку од што го сакав и сеуште го сакам, зошто не знам ни сама ама ете ситуацијата е таа
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Ќе те поправам малку, не одев од навика туку од што го сакав и сеуште го сакам, зошто не знам ни сама ама ете ситуацијата е таа
Јас да сум на твое место, дополнително не би се брукал на темава.
Океј е се, ете си најде оправдување во твојата глава за постапките, на форум нормално не доби оправдување. Продужи даље.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
За какво ослабување зборуваш тука јас сум 60кг :tapp:
... гледам дека не си сериозна и се подбиваш сакајќи да доминираш со нешто што немаш факти на самата себе, еве ова е мое последно „докажување“ со твои зборови!
Jas pominav poveke od 30 dena se pridrzuvav na hrono strogo, a -3 kg sum samo...za zal pred nekolku dena se onesvestiv, hemoglobinot padnat na 105...do sega sum nemala problem so krvta sekogas mi bila jaka, okolu 150, 140...mnogu se isplasiv :(
... точно пред една година!
Ја држам диетава веќе 20 дена (од 10ти јули) и сум само 2 кг ослабена. Јас се чувствувам полесно ама другиве ми велат, не се гледало резултат
А јас баш обратно секаде сум ослабена само во рацете не можам никако :(
... а ова ти е од порано нели?
односно, ќе си пишуваш што сакаш, форум е ова, вистина или не, не е важно! едноставно вечерва „ти посветив“ внимание и ти дадов совет, твое е како ќе го разбереш, а гледам дека има спротивен ефект што највероватно е сличен проблемот што ти се појавува и со твоите врски, се замислував дека сум јас сега твојот дечко и ти така ми возвраќаш, без размислување што кажува и другата страна!


... ајт! ;)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не е човек да ве праша за совет...ако сега треба покрај сите лични дилеми на девојчево уште да и набиете чувство на вина ептен сте помогнале. Да ве слуша човек сите морални, совршени, безгрешни со јасни чувства... Сите грешиме, сите сакаме внимание не секогаш ги правиме вистинсите чекори ама најважно е да стоиме зад секоја одлука. Девојче, терај си го животот и сама си свесна за сите добри и лоши работи и самото тоа покажува дека не си лош човек...Врската те направила позрела и посвесна, терај...
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Не е човек да ве праша за совет...ако сега треба покрај сите лични дилеми на девојчево уште да и набиете чувство на вина ептен сте помогнале. Да ве слуша човек сите морални, совршени, безгрешни со јасни чувства... Сите грешиме, сите сакаме внимание не секогаш ги правиме вистинсите чекори ама најважно е да стоиме зад секоја одлука. Девојче, терај си го животот и сама си свесна за сите добри и лоши работи и самото тоа покажува дека не си лош човек...Врската те направила позрела и посвесна, терај...
Ти благодарам.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.935
Поени од реакции
3.625
Не е човек да ве праша за совет...ако сега треба покрај сите лични дилеми на девојчево уште да и набиете чувство на вина ептен сте помогнале. Да ве слуша човек сите морални, совршени, безгрешни со јасни чувства... Сите грешиме, сите сакаме внимание не секогаш ги правиме вистинсите чекори ама најважно е да стоиме зад секоја одлука. Девојче, терај си го животот и сама си свесна за сите добри и лоши работи и самото тоа покажува дека не си лош човек...Врската те направила позрела и посвесна, терај...
Па баш тоа и кажуваме, да тера напред а не да се ,,кае,, за ебавањето со колегата (кој патем сигурно ја има откачено или му служи само за секс) па да му се враќа на стариот кој ке се бесел за неа, кој очигледно многу повеке ја сакал и ценел од колегата на кој му се приебало... сега сакаме да му се вратиме на стариот, да му го дозаебиме животот... се додека на некој друг не му се приебе и не примети и и каже дека новите шатирани прамени супер изгледаат, новиот римел и е топ, ташната убаво и оди со чевлите и дека нема видено поубава девојка од неа....
Автоматски споено мислење:

Вака некако...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom