Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
dusicka напиша:
ај мене да ми помогнете ве молам за кого да сеодлучам од К или И. К ме сака и ја него а И е многу добар сите трчаат по него и ми предложи да се фатиме.
Стварно незнам шо да прам К иако ме сака не знае да го покаже тоа кога е до мене се однесува ладнокрвно а на другарите и преку смс знае се да признае ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ
Тоа сепак треба да биде твоја одлука...ја би играла со К...па сигурно не си му дала повод во друштво да ти се пушти и сл. а ако се сакате како што велиш треба ти самата да се потрудиш, па ако треба и да бидеш иницијатор за таков муабет зошто да не...јас неможам да ја разберам реченицата...И е многу добар и сите трчаат по него...па ако се наогаш и ти во сите што знам...и ако го чувствуваш приближно истото како кај К фати се со него...штом веке и тој го сака истото...само како што кажа ЕКо ...никако со двајцата во исто време...:coffee:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Можеби К се срами и не е сигурен што сакаш ти. Зошто да не му дадеш знак дека си заинтересирана за него? Можеби така на подобро ќе тргнат работите.
И не можам да разберам што има врска ако сите трчале по тој другиот? Тоа не значи дека треба и ти да трчаш по него, туку по оној кој го сакаш.
 

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
sakam da prasam nesto mnogu mi e bitno...pri prviot seks treba li da se upotrebuva kondom.i dvajcata sme nevini pa sakam da znam dobri i losi strani plss pobrzo
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Sasence напиша:
sakam da prasam nesto mnogu mi e bitno...pri prviot seks treba li da se upotrebuva kondom.i dvajcata sme nevini pa sakam da znam dobri i losi strani plss pobrzo
И двајцата невини? Абе што си е сигурно сигурно си е ... употреби обавезно:star:
п.с. Добри страни ... нема да се мислиш да не испадне нешто од лошите страни :)
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Sasence напиша:
sakam da prasam nesto mnogu mi e bitno...pri prviot seks treba li da se upotrebuva kondom.i dvajcata sme nevini pa sakam da znam dobri i losi strani plss pobrzo
обавезно употреба на кондоми, и тоа не само првиот пат:wink:
 
Член од
7 ноември 2005
Мислења
8
Поени од реакции
0
anonimnaa напиша:
Male mi treba pomos......... ludo sum vlubena vo edno dete......... ama on mislem oti ne me saka MI TREBA POMOSS:je::je::je::je::je::je:
srce najdobar nacin da stapite vo vrska e da mu ponudis seks
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
a da sovetov ti e na mesto, i posle sexot sto, fala na se ajde cao prijatno curice ke bide!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Sasence напиша:
sakam da prasam nesto mnogu mi e bitno...pri prviot seks treba li da se upotrebuva kondom.i dvajcata sme nevini pa sakam da znam dobri i losi strani plss pobrzo

mislam deka imam odgovoreno na toa prashanje...i pred toa prebaraj beshe opshirno objasneto...no eve nakratko ako i na dvajcata vi e prv pat,mnogu pozelno e da koristite kondom od poveke pricini...a samite ke otkriete koi se istite...:coffee:
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
Sasence напиша:
sakam da prasam nesto mnogu mi e bitno...pri prviot seks treba li da se upotrebuva kondom.i dvajcata sme nevini pa sakam da znam dobri i losi strani plss pobrzo
Treba da koristite kondom ali veruj mi ke go upropastis prviot takada ne se plasi najvazno e da uzivas(sto ne veruvam)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Zasto da ne uziva?:lud:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Што ќе упропасти? Првиот кондом или првиот секс? Не те разбрав што сакаше да кажеш. Солза?
 
Член од
13 март 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
Jas se izvinuvam vaka so upagam ne vidov so koj kako pisiva nego kade moze da se najde striptiz ili nesto sl.vo vrska so zeni kade so ima mnogu ili takvo nekoe
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
dejan 55 напиша:
Jas se izvinuvam vaka so upagam ne vidov so koj kako pisiva nego kade moze da se najde striptiz ili nesto sl.vo vrska so zeni kade so ima mnogu ili takvo nekoe
wtf?:lud:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
dejan 55 напиша:
Jas se izvinuvam vaka so upagam ne vidov so koj kako pisiva nego kade moze da se najde striptiz ili nesto sl.vo vrska so zeni kade so ima mnogu ili takvo nekoe
На форумов такво нешто не можеш да најдеш.. ако ти треба помош за нешто друго слободно кажи за што тука сме да помогнеме. Ваков вид проблеми не решаваме..:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom