Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
kikiki напиша:
Ne misli nisto. Samo nabljuduvaj situacija i koga ke primetis deka nesto ne e ok dejstvuvaj.:kajg:
Nemozam taka,ludo sum vljubena i nemozam da zamislam den bez nego.Takada umiram od ljubomora ama ne sakam da kaze deka sum od onie devojki koi samo se karaat za toa koja go poglednala.Sto ako me ostavi?Ja mrzam ljubovta :wub:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
kokolo напиша:
kako pregovarac so iskustvo znam deka ne e sekogas ok da se zboruva otvoreno, zasto postojat i skrieni znaci na koi mora da se reagira potsvesno.A ako se nastapi otvoreno vo ovoj slucaj toa moze od devojkamu da bide razbrano kako znak deka imame straslivec na pregovorite.sepak izborot e negov i zavisi od toa kolku e sposoben da vodi zanego produktiven razgovor.:star:
Јас пак не се сложувам дека не треба да се зборува отворено. Секогаш сум кажувала дека подобро е да се знае до кај е работата, отколку да се остави на неизвесност. Не е знак дека некој е страшливец, напротив. Ако некој е загрижен за врската со личност која ја сака, не е страшливост ако сака да ги смени работите, зошто само така може да тргне на подобро.

Но, секако дека одлуката е само негова и како ќе одлучи да постапи, негова работа.

solza напиша:
Nemozam taka,ludo sum vljubena i nemozam da zamislam den bez nego.Takada umiram od ljubomora ama ne sakam da kaze deka sum od onie devojki koi samo se karaat za toa koja go poglednala.Sto ako me ostavi?Ja mrzam ljubovta :wub:
Секој може да се замисли без секого. Ако тој тргне по друга, значи не бил за тебе. А можеби со муабети за тоа девојче сака да те тестира колку ти значи, дали ќе реагираш некако. Што ако била таа плавуша и со сини очи? Тоа не игра никаква улога дали тој ќе сака да е со тебе или со нејзе. Можеби е несигурен во твоите чувства, па на некој начин сака преку твои реакции да дознае што се случува кај тебе.
Не се вознемирувај де, дај и време на врската. А ако те остави, значи не е за тебе и ќе си најдеш друг се разбира:) И не мисли на тоа што ако ова, што ако она. Остави се да тече спонтано, не форсирај и не се оптеретувај многу:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
solza напиша:
Mi treba pomos, so deckoto odam veke godina i dva meseci i se e super,ama pred nekolku dena toj postojano spomnuva edna drugarka od klas: kako se zaebaval so nea i slicni raboti.Mu rekov da ja opise i po opisot devojceto e ubavo(plavusa so plavi oci):icon_roll i ima golemi cicki,on postojano mi vika deka ne mu se sviga bez da go prasam jas.Ne mu prerekov nisto oti nekam da go obvinuvam bezpotreba.Takada ve molam kazete STO DA MISLAM?
Мувата на капата?:icon_lol: Да не те разочарам ама така е ... јас не мислам дека не му се свиѓа при толку зборење за неа и правдање дека не му се свиѓа ... може чека погоден момент со неа пред да ти каже тебе ... немора да значи, но мое мислење е тоа.
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
56
Поени од реакции
0
Fala za sovetite i u pravo ste ,a za testiranje ne e zasto mislam deka mnogu dobro znae deka go sakam premnogu ali jebiga toe ti e zivot.Sto i das se sluci zivotot prodolzuva nepred a on ne e posledniot muz na svetot.:icon_evil
 
П

Петар-МКД

Гостин
Епа вака. Ме замоли едно другарче да му помогнам, и неговиот проблем е голем. Тој оди со една девојка веќе 3 месеци, и баш во најубавите денови од врската дознал дека девојката со некој од мсн флертувала веќе 6 месеци, и што е најлошо од се, му се соблекувала на тој пред веб камерата. Тој има цврсти докази како што се чат лог и слики, ми ги покажа на мене, па сакам да се обратам за помош овде. ПОМОШ!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Да се разбереме, флертот преку интернет, плус камера не е нешто што треба да се игнорира. Зошто бара совет другар ти? Дали да продолжи со девојката од која има црно на бело што прави со некој друг? Или е многу заљубен па сака да ја оправда дека не го вара?
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Не гледам разлика дали му се слекла пред камера или во живо (освен тоа што немало физички контакт).... такада варање си е варање..... само колку што разбрав јас од муабетов таа не го вара на овој дечкото во живо со кого е 3 месеци... туку на оној со кој што си го има веќе 6 месеци....нели?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Eko1 напиша:
Не гледам разлика дали му се слекла пред камера или во живо (освен тоа што немало физички контакт).... такада варање си е варање..... само колку што разбрав јас од муабетов таа не го вара на овој дечкото во живо со кого е 3 месеци... туку на оној со кој што си го има веќе 6 месеци....нели?
Видиш, не се сетив на тоа уствари ... а секако дека 6 месечниот го вара ... ах бе, некогаш ми е срам што сум женско!
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
divine напиша:
Видиш, не се сетив на тоа уствари ... а секако дека 6 месечниот го вара ... ах бе, некогаш ми е срам што сум женско!
Не се срами де.... има и машки што се слекуваат на камери :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

Туку ме интересираше Петар-МКД каков совет бара уствари.... ако може малку да појасни.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Мене се ми се чини дека тој другарот е уствари Петар-МКД. :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Не за соблекувањето Еко ... за поквареноста ... играње со чувства на двајца истовремено итн ... ју ноу ват ај мин ...:lut:
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
I mene mi se cini deka Petar bara za sebe sovet.
Od kaj znam???
Intuicija:)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Абе сеа може девојчето сака да биде исполнето на секаков начин па има потреба од физички контакт..... поминале 3 месеци со "онлине дечко" едноставно имала потреба од вистински допир.... бакнеж.... и тнт :sekss: .... па била приморана да фати и жив дечко :icon_lol: .... па тоа што не може на МСН го праи со овој другиот..... уф.... лоша ситуација..... не знам на кој му е полошо на тој од МСН или на овој во ЖИВО....

Ај да видиме што поточно сака Петар-МКД па тогаш ке продискутираме. :wink: :icon_lol:
 
П

Петар-МКД

Гостин
Воопшто не е за мене советот. На мене и на Самара ни оди баш супер сега за сега. Секако дека нема конечната одлука да ја прифатиме од овде, но онака сакавме да прашаме јас и другарот само за да ни кажете мислења.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Петар-МКД напиша:
Воопшто не е за мене советот. На мене и на Самара ни оди баш супер сега за сега. Секако дека нема конечната одлука да ја прифатиме од овде, но онака сакавме да прашаме јас и другарот само за да ни кажете мислења.
Јас па цело време имав впечаток дека ти и Самара не сте повеќе заедно. :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom