Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

П

Петар-МКД

Гостин
Acid напиша:
Јас па цело време имав впечаток дека ти и Самара не сте повеќе заедно. :raz:
Добар впечаток, ама пак сме заедно.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Петар-МКД напиша:
Воопшто не е за мене советот. На мене и на Самара ни оди баш супер сега за сега. Секако дека нема конечната одлука да ја прифатиме од овде, но онака сакавме да прашаме јас и другарот само за да ни кажете мислења.
Петар ако можеш малку да елаборираш што уствари другар ти планира да направи па е збунет и не знае па му треба било каков совет?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Jaс не знам зошто всушност се бара совет за таква работа.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.554
Поени од реакции
7.319
FortunE напиша:
Jaс не знам зошто всушност се бара совет за таква работа.
Pa ne mu odgovara u trojka na coekot :sekss:
 
П

Петар-МКД

Гостин
Ок, како што разбрав вечерва, другар ми, и неговата (екс) девојка имале добар разговор и било одлучено да раскинат. Мислам дека девојката не се откажувала од типацот на мсн, а си имала перфектен дечко во живо. Иако не се никогаш видела со тој од мсн, многу го сакала, а изгледа со другар ми одела онака за разонода. И јас застанав од страната на мојот другар, затоа што тој беше стварно фин и фер дечко со модерни сваќања. Сега, другар ми веројатно спие дома со скршено срце, после неколку чашки алкохол дрмнати за да го смират. Ете тоа ти е, живот продолжува понатаму.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Петар-МКД напиша:
Ок, како што разбрав вечерва, другар ми, и неговата (екс) девојка имале добар разговор и било одлучено да раскинат. Мислам дека девојката не се откажувала од типацот на мсн, а си имала перфектен дечко во живо. Иако не се никогаш видела со тој од мсн, многу го сакала, а изгледа со другар ми одела онака за разонода. И јас застанав од страната на мојот другар, затоа што тој беше стварно фин и фер дечко со модерни сваќања. Сега, другар ми веројатно спие дома со скршено срце, после неколку чашки алкохол дрмнати за да го смират. Ете тоа ти е, живот продолжува понатаму.
Ова за тебе си го пишуваш као демек „другар ти“? Ако добро се сеќавам и ти имаше исти ваков проблем.. нели Самара зацапана во некој од Канада, никогаш не видени бла бла.. да не болдирам погоре. Можно ли е да имате исти проблеми со другар ти?:ija::raz:
 
П

Петар-МКД

Гостин
The`bItCh напиша:
Ова за тебе си го пишуваш као демек „другар ти“? Ако добро се сеќавам и ти имаше исти ваков проблем.. нели Самара зацапана во некој од Канада, никогаш не видени бла бла.. да не болдирам погоре. Можно ли е да имате исти проблеми со другар ти?:ija::raz:
А зошто да не е можно.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Петар кажи му на другар ти да не се секира толку..... штом таа и само помислила да бира помеѓу виртуелен и реален дечко тогаш не го ни заслужувала од почеток.

Наравоучение: Ех, колку патки има во езерото :star: :icon_lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Петар-МКД напиша:
А зошто да не е можно.
Значи тоа е? Па зошто криеш ... итака цела врска ја пренесувате тука ... барем да знаеме. Е па ништо батка ... најди си друга, ни прва ни последна:star:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
dajdo напиша:
ej sakam da mi kazete nesho prv pat sum mnogu ozbilen na forumof!!!! neznam kolku sho znaaat bef u luiziana i pominaf super 3 nedeli so edna devojka( ne e vazno koja) arno ama netrebashe se zaljubif mnogu!!! nie u skopje se muvavme dugachko vreme ona znaeshe deka imam devojka i se ama mnoguy me sakashe i sea trkaloto mi se svrte i me udri po nos !!! mnogu se zaljubif ama ja sum od nea 4 saaata so avion se slushame na tel sekoj den ama dzabe ne e toa toa ajde kazete sho da pravam mnogu sum skrshen!!!!!!!!!!!

abe nekoj da mi pomogne ozbilnen sum ...
abe i da imate sansa nekad da se gleate ne e toa toa :) ja idev so devojce ... ne bese od sk(nemora da kazam od kaj e) i ne mozevme da se gleame.. mn retko dva pati mesecno....ali...nema filing u toa :) pobaraj nacin da bidete zaedno :)) zemi si ja doma :sekss::sekss:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
laki luciano напиша:
Дали сте биле во ваква ситуација:
- Го сакате партнерот до смрт, но многу негови гестови ве вадат од кожа. Се карате немилосрдно и раскинувате. Но по неколку дена сваќате дека не можете без неа (него). И повторно се враќате. И повторно истите срања. Тоа трае (3 години) до момент кога си одите без повраток.
Но еве веке 4 месеци интензивно мислам на неа. Се мрднав.
Пробав со други девојки но уште после вториот состанок ми стануваат смешни, одбивни, досадни...
1. Ако се вратам ме чека истата психо тортура: Кај си, со кого си, зашто гледаш во неа, онаа те гледа - сигурно ти си и дал повод ......
2. Без неа побудалев тотално.
што да напраам, кажујте со време.
Ме интересира многу Вашето мислење околу ова !!!
:lud::wub::lud::wub::lud::wub:

Па Лаки...оваа комбинација љубов, страст и прекумерна љубомора е најболното нешто што може било кому да му се случи... како прво искрено се надевам дека ке ги надминете сите тие проблеми кои ги имате, но со заемно разбирање, ако таа те сака и ти ја сакаш неизмено тогаш нема причина да не бидете заедно повторно и понатаму...но пред да го направите тоа морате да направите сериозен муабет околу тоа што ти пречи тебе, а што нејзе и како можете да го надминете сето тоа, мислам дека сепак една врска се темели на мегусебно разбирање и доверба еден кон друг...едноставно мора да и покажеш дека не е тоа така како што таа мисли дека е и дека мора да има доверба во тебе како што ти имаш во неа и дека таа е твојот свет и дека било која друга не е вредна за муабет, а камоли за нешто друго...ако таа тоа го свати и ако ти едноставно и помогнеш во тоа мислам дека ке успеете...но сепак морате тоа да го сакате и двајцата...:coffee:
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
ај мене да ми помогнете ве молам за кого да сеодлучам од К или И. К ме сака и ја него а И е многу добар сите трчаат по него и ми предложи да се фатиме.
Стварно незнам шо да прам К иако ме сака не знае да го покаже тоа кога е до мене се однесува ладнокрвно а на другарите и преку смс знае се да признае ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
dusicka напиша:
ај мене да ми помогнете ве молам за кого да сеодлучам од К или И. К ме сака и ја него а И е многу добар сите трчаат по него и ми предложи да се фатиме.
Стварно незнам шо да прам К иако ме сака не знае да го покаже тоа кога е до мене се однесува ладнокрвно а на другарите и преку смс знае се да признае ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ
Душичка најубаво самата можеш да си одлучиш околу оваа прашање. Седни и размисли кој ти прави поголем кејф да е до тебе. Колку што читам јас од тоа малку што имаш објаснето велиш дека на К го сакаш а уствари се двоумиш да се фатиш со И!.... види убаво размисли и пресечи.

Мој совет не пробувај со двајцата истовремено па да видиш кој ке се покаже подобар.... така многу лесно може и двајцата да си изгубиш.... тоа ти е од мене.... сепак јас сум машко, да видиме и од женскиве некоја нека ти напише....:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom