Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
2 февруари 2006
Мислења
31
Поени од реакции
3
Moze malce da mi kazete vase mislenje nemora nekoja pomos golema samo me interesira kolku e pravilno ili ne...
Idev so decko 2 godini mnogu se sakavme...se desija nekoi stvari raskinavme ja preterav mnogu i 8 meseci nejkevme oci da si vidime.Tie osum meseci ne me interesirase voopsto mislev sum go zaboravila i sve toa ali posle milion kratki vrski i muvanja sfativ deka sepak sakam da bidam so nego i da bide isto kao porano...
Resiv da probam da iskontaktiram so nego (i pokraj toa sto i on ima devojka i jas decko)...ocekuvav ili da me otera u p***u m***r ili da se soglasi da ideme na kafe...ispadna vtoroto...sto znaci deka verojatno posle sve povtorno cuvstvuva nesto za mene...sakam da go imam u blizina sakam da bidam so nego no nejkam da mu rasipuvam vrska neznam kolku e pravilno toa...a i plus ne gledam idnina so nego a go sakam...
 

Daniela

Мијаааууу....гррр...
Член од
14 јули 2005
Мислења
302
Поени од реакции
3
i imas 17 godini i ke imas uste eden kup dilemi neli. cooliraj si. ide prolet ke go zaboravis. ;)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
DARJA напиша:
Moze malce da mi kazete vase mislenje nemora nekoja pomos golema samo me interesira kolku e pravilno ili ne...
Idev so decko 2 godini mnogu se sakavme...se desija nekoi stvari raskinavme ja preterav mnogu i 8 meseci nejkevme oci da si vidime.Tie osum meseci ne me interesirase voopsto mislev sum go zaboravila i sve toa ali posle milion kratki vrski i muvanja sfativ deka sepak sakam da bidam so nego i da bide isto kao porano...
Resiv da probam da iskontaktiram so nego (i pokraj toa sto i on ima devojka i jas decko)...ocekuvav ili da me otera u p***u m***r ili da se soglasi da ideme na kafe...ispadna vtoroto...sto znaci deka verojatno posle sve povtorno cuvstvuva nesto za mene...sakam da go imam u blizina sakam da bidam so nego no nejkam da mu rasipuvam vrska neznam kolku e pravilno toa...a i plus ne gledam idnina so nego a go sakam...
Ако не гледаш иднина,ако чувствуваш онака потвесно дека некое обновување на таа врска би било само трошење време-продолжи понатаму со својот живот,без таа врска и без контакти со него.
Заборави ја таа врска.Што е твое ке си дојде,ич не се секирај.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
DARJA напиша:
Moze malce da mi kazete vase mislenje nemora nekoja pomos golema samo me interesira kolku e pravilno ili ne...
Idev so decko 2 godini mnogu se sakavme...se desija nekoi stvari raskinavme ja preterav mnogu i 8 meseci nejkevme oci da si vidime.Tie osum meseci ne me interesirase voopsto mislev sum go zaboravila i sve toa ali posle milion kratki vrski i muvanja sfativ deka sepak sakam da bidam so nego i da bide isto kao porano...
Resiv da probam da iskontaktiram so nego (i pokraj toa sto i on ima devojka i jas decko)...ocekuvav ili da me otera u p***u m***r ili da se soglasi da ideme na kafe...ispadna vtoroto...sto znaci deka verojatno posle sve povtorno cuvstvuva nesto za mene...sakam da go imam u blizina sakam da bidam so nego no nejkam da mu rasipuvam vrska neznam kolku e pravilno toa...a i plus ne gledam idnina so nego a go sakam...
:) nemora da znaci ako se soglasil da dodje so tebe na kafe deka seushte cuvstvuva neshto sprema tebe, mozebi ednostavno sakal da vidi shto imash da kazesh i sl. ako ti si bila pricinata sa raskinuvanjeto sigurno sakal da vidi kako ti e sega i shto ti se vrti vo glavata...btw ako go imash povredeno predtoa i ako mislsih deka nema idnina so nego togash ostavi rabotite da ostanat taka kako shto se...mislam deka stari rani ne se lecat taka lesno i deka ako se drznesh povtorno da bidesh so nego i ako se sluci neshto da zeznesh ke najde nacin da te povredi dovolno dobro shto ke se pokaesh sho si ja obnovila vskata...tolku mozam da kazam...:coffee:
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
I baska toa,sekogas ke bides vo podredena polozba,zatoa sto ti si bila kriva.Ako toa ti odgovara togas ok.
 
Член од
16 март 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
ABE UBAVO GLEDAM BARATE SOVETI,VI ODGOVARAAT...I NA MENE MI TREBA SOVET
JA OPLESKAV RABOTATA...
SEGA SUM VTORA GODINA A VO PRVA MI SE DOPAGASE(I SEUSTE MI SE DOPAGA)EDNO DETE OD SOSEDNIOT KLAS NO OTKAKO TOJ DOZNA ZA TOA SE PRAVI KAKO DA NE ME ZABELEZUVA EDNOSTAVNO NE POSTOJAM ZA NEGO...NO JAS...GO SAKAM ZATOA VE MOLAM ZA POMOS...STO DA PRAVAM?:wub: :wub:

[Напомена од FortunE: Во иднина не пишувај со големи букви, исклучи CapsLock, читаме и нормални букви:)]
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
или тоа или ќе ти пројде. Мене увек ми проаѓа
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
da da ti proagja ali kazi po kolku vreme.... :)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Rosana напиша:
ABE UBAVO GLEDAM BARATE SOVETI,VI ODGOVARAAT...I NA MENE MI TREBA SOVET
JA OPLESKAV RABOTATA...
SEGA SUM VTORA GODINA A VO PRVA MI SE DOPAGASE(I SEUSTE MI SE DOPAGA)EDNO DETE OD SOSEDNIOT KLAS NO OTKAKO TOJ DOZNA ZA TOA SE PRAVI KAKO DA NE ME ZABELEZUVA EDNOSTAVNO NE POSTOJAM ZA NEGO...NO JAS...GO SAKAM ZATOA VE MOLAM ZA POMOS...STO DA PRAVAM?
Hmmm...imav takov slucaj so edna drugarka...taa ednostavno beshe opsednata so tipot...no toj isto taka dozna t.e. ocigledno beshe deka beshe luda po nego...otkako pocna da se otkazuva od nego i otkako si fati drug posle 3 god... tipot pocna da ja brka na nea...neznam po koja logika, no do togash se perceshe i pogled ne svrtuvashe nakaj nea...cudno mi beshe i na mene...no toa e...neznam shto da ti kazam ako sakash da vidish do kaj mu sece prijdi mu, no jas mislam deka ke treba da ja smirish topkata malku da se odstranish, bidejki vaka nema da postignesh mnogu, moze ako mu prijdesh i ako iskreno ova ona, moze da imate kratka vrska i nishto poveke, a mozebi ako tipceto e sramezlivo i ne mu e bash seedno pa zattoa vaka reagira ima i takvi...shto znam neznam kakvo e tipceto...tolku mozam da ti kazam...:coffee:
 
Член од
16 март 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
Allita напиша:
Hmmm...imav takov slucaj so edna drugarka...taa ednostavno beshe opsednata so tipot...no toj isto taka dozna t.e. ocigledno beshe deka beshe luda po nego...otkako pocna da se otkazuva od nego i otkako si fati drug posle 3 god... tipot pocna da ja brka na nea...neznam po koja logika, no do togash se perceshe i pogled ne svrtuvashe nakaj nea...cudno mi beshe i na mene...no toa e...neznam shto da ti kazam ako sakash da vidish do kaj mu sece prijdi mu, no jas mislam deka ke treba da ja smirish topkata malku da se odstranish, bidejki vaka nema da postignesh mnogu, moze ako mu prijdesh i ako iskreno ova ona, moze da imate kratka vrska i nishto poveke, a mozebi ako tipceto e sramezlivo i ne mu e bash seedno pa zattoa vaka reagira ima i takvi...shto znam neznam kakvo e tipceto...tolku mozam da ti kazam...:coffee:


Blagodaram za sovetot sepak e nesto:kajg:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Luge ja epten sum zacapana u edno dete od kaj mene od skolo( postar e edna godina od mene)... i znam deka mu se svigam, sum go primetila kako me gleda, kako se gledame (i + drugarkite mi imaat kazano kako me zjapal) ali on nikogas ne bi napravil prv 4ekor (deka epten e vazen u toj pogled) a jas neznam sto da napravam. Mu go imam mobilniot... neznam dali da mu titnam, pisam nesto (a znam deka ke mi go doznae brojot(ako veke ne go znae)) ili nesto sl.... A stvarno sakam nesto so nego... Moite drugarki, drugari mi kazuvaat kolku si odgovarame vo pogled na karakter, stil na oblakanje i onaka slatki bi bile zaedno.... Ve MOLAM pomognete, neznam sto da pravam!
P.S. Jas ne se znam li4no so nego....:wub:
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Официјална закана до Тина и Софи: СТЕ ГО **БАЛЕ!!!!!!! :) . Ајде мори клинке па и ти прати му смс ми се свиѓаш и чекај да видиш како ќе ти одговори. И шо има тука филозофско?
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
ех пуст синдром.....

Ајде сега Кајганџии да ве видам дали можете да ми помогнете. Мојот проблем е ваков: сакав една и ја прашав преку другарки дали сака нешто со мене а она рекла дека сака друг. После дознав дека тој со кој се мувала сега и се свиѓа на онаа другата што исто така ми се свиѓа (не до толку, ама сепак ми се свиѓа). И што е уште полошо се заљубив и у другарка и!!! И сеа, чаре? како да престанам да мислам на онаа шо ми удри корпа (или незнам дали е удирање корпа коа некој ќе ти рече дека сака некој друг) и што да правам со онаа што малце ми се свиѓа (порано ја обожавав, ама сеа малце помалце) а што со другарка и (оваа е тазе пред 2 дена ми се засфиѓа :) )? Има некој совет? Само немој сите да препорачате бесење на јаже, го знам тоа решение одамна више :)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
kLiNkA напиша:
Luge ja epten sum zacapana u edno dete od kaj mene od skolo( postar e edna godina od mene)... i znam deka mu se svigam, sum go primetila kako me gleda, kako se gledame (i + drugarkite mi imaat kazano kako me zjapal) ali on nikogas ne bi napravil prv 4ekor (deka epten e vazen u toj pogled) a jas neznam sto da napravam. Mu go imam mobilniot... neznam dali da mu titnam, pisam nesto (a znam deka ke mi go doznae brojot(ako veke ne go znae)) ili nesto sl.... A stvarno sakam nesto so nego... Moite drugarki, drugari mi kazuvaat kolku si odgovarame vo pogled na karakter, stil na oblakanje i onaka slatki bi bile zaedno.... Ve MOLAM pomognete, neznam sto da pravam!
P.S. Jas ne se znam li4no so nego....:wub:
edinstveno neshto shto mozam da ti kazam e da najdesh nacin da se zapoznaesh so tipceto...onaka smsi ti rekov mi rece e nekako izlitena rabota...mora da postoi nacin da se zapoznaesh nekako so nego posle toa mislam deka rabotite ke se promenat, bidejki ke mozete zdravo kako si ti rekov mi rece i polesno ke ti bide da mu kazesh shto namera imash, a i toj isto taka ako mu se dopagash...vaka od gledanje nema nishto samo polni oci...:)

KaiTekk напиша:
Ајде сега Кајганџии да ве видам дали можете да ми помогнете. Мојот проблем е ваков: сакав една и ја прашав преку другарки дали сака нешто со мене а она рекла дека сака друг. После дознав дека тој со кој се мувала сега и се свиѓа на онаа другата што исто така ми се свиѓа (не до толку, ама сепак ми се свиѓа). И што е уште полошо се заљубив и у другарка и!!! И сеа, чаре? како да престанам да мислам на онаа шо ми удри корпа (или незнам дали е удирање корпа коа некој ќе ти рече дека сака некој друг) и што да правам со онаа што малце ми се свиѓа (порано ја обожавав, ама сеа малце помалце) а што со другарка и (оваа е тазе пред 2 дена ми се засфиѓа :) )? Има некој совет? Само немој сите да препорачате бесење на јаже, го знам тоа решение одамна више :)
Хммммм...и незнаеш што да правиш...кога имаш избор...па ако ти е сеедно, а гледам дека ти е сеедно процени самиот кај која може да упали да ја фатиш и фати веке аман некоја од трите, бидејки гледам дека ако продолжиш така и ако имаат уште некоја другарка ке се заљубиш и во неа и ке останеш со празни раце...:) А така од прашување по другарки и се допагам ли на оваа не ли и се допага и слично не правиш ништо, ако сакаш некоја било која не е битна работа пријди и кажи и го тоа, па што ке биде ке биде овака онаа овааа ништо не правиш.:coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom