Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јебига, однак нема совет. Гит. Неспособ еден.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
KoNtEjNeR напиша:
hmz... :) dve mnogu dobri drugarki... ednata mi se svigja mene, a jas i se svigjam na drugata... :) resenie ? :) batali gi i dvete a ?
Пробај кај онаа што ти се свиѓа тебе.... гарант ке се потрудиш повеке околу неа отколку оваа другата ама барем ке си и удоволиш на душата и меракот :pehar: .... е сега ако ти е важно само да имаш девојка безразлика кој кому му се свиѓа тогаш пушти и се на наа што веќе знаеш дека е посигурна работата.... т.е. ке имаш помалку мака и вложен труд :wink: .

Останува пак на тебе..... бирај Аго шта ти је драго. :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Еми како. Слушај, ја идев со една, а и на сестра и се допаѓав, мене ми беше се исто со која сум оти многу личеа. Ете, така, еден ден, дојде сестричката на гости. Бидна, па додје сестра и, па пак бидна. Утредента, кај нив (сами беа) во ист кревет лежеа, ја меѓу нив, бидна со едната па ни се придружи и сестричето.
јебига, лошо е што на крај после два дена се искараа која како и ја си заминав.
Во секој случај, сестри, две, мммммм!! Одеднаш. Се е можно кога си млад и будала т.е неарен! Затоа сум прауд оф ит а и за други нешта.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Eko1 напиша:
Пробај кај онаа што ти се свиѓа тебе.... гарант ке се потрудиш повеке околу неа отколку оваа другата ама барем ке си и удоволиш на душата и меракот :pehar: .... е сега ако ти е важно само да имаш девојка безразлика кој кому му се свиѓа тогаш пушти и се на наа што веќе знаеш дека е посигурна работата.... т.е. ке имаш помалку мака и вложен труд :wink: .

Останува пак на тебе..... бирај Аго шта ти је драго. :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
fawa
toa i praam denovive, poveke sum so taa jas sto sakam nego so drugata... ali najbednoto bese koga taa sto mene mi se svigja mi rece smuvaj se so....(da ne go kazam imeto)
ali kje si prodolzam kako sto pocnav pa da vidam do kaj kje stignam :)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
KoNtEjNeR напиша:
fawa
toa i praam denovive, poveke sum so taa jas sto sakam nego so drugata... ali najbednoto bese koga taa sto mene mi se svigja mi rece smuvaj se so....(da ne go kazam imeto)
ali kje si prodolzam kako sto pocnav pa da vidam do kaj kje stignam :)
Па нормално ке ти рече.... тие се другарки нели?.... Пази само како си ги играш картите... да не останеш на крај со "оној" во рака :icon_lol: .
Види и ти речи на таа (на онаа што и се свиѓаш) дека некое твое другарче и се свиѓа, па дали сака таа да излезат.... ке си ја отргнеш малку од твојот грб а и оваа другата ке свати дека немаш мерак :wink: .
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Eko1 напиша:
Па нормално ке ти рече.... тие се другарки нели?.... Пази само како си ги играш картите... да не останеш на крај со "оној" во рака :icon_lol: .
Види и ти речи на таа (на онаа што и се свиѓаш) дека некое твое другарче и се свиѓа, па дали сака таа да излезат.... ке си ја отргнеш малку од твојот грб а и оваа другата ке свати дека немаш мерак :wink: .

ejjj interesno :) fala za ova so drugarceto, sea kje najdam nekoj :)

p.s. ako ima nekoj od forumov sto saka neka pise hehehe shala
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Jas nema shto da dodadam Eko ti dade dobar sovet :)
Samo vnimavaj da ne ostanesh so takvoto vo race kako shto ti kaza Eko...vnimavaj kako igrash...ako se lojalni drugarki edna na druga i ako ovaa shto ti se dopaga samo za drugata ti zbori togash imas minimalni shansi...no ako koketira togash furaj dalje...:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
bebe i srcence напиша:
Interesno e toa so...
Трите точки се на крајот на реченицата?

Ќе се доискажеш, или да ги бришам мислењава?
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
sto da praam?

mi se naluti drugarkata zaso me se sviga nejziniot drugar.inace ona e pogolema
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Спојте ја темава со совети во љубов и секс.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
нека ја префрлат темата и нека пообјасни детево за да знаеме што кој и како и да му хелпнеме
 
Член од
17 октомври 2005
Мислења
15
Поени од реакции
0
Tешко со, уште потешко без неа (него)

Дали сте биле во ваква ситуација:
- Го сакате партнерот до смрт, но многу негови гестови ве вадат од кожа. Се карате немилосрдно и раскинувате. Но по неколку дена сваќате дека не можете без неа (него). И повторно се враќате. И повторно истите срања. Тоа трае (3 години) до момент кога си одите без повраток.
Но еве веке 4 месеци интензивно мислам на неа. Се мрднав.
Пробав со други девојки но уште после вториот состанок ми стануваат смешни, одбивни, досадни...
1. Ако се вратам ме чека истата психо тортура: Кај си, со кого си, зашто гледаш во неа, онаа те гледа - сигурно ти си и дал повод ......
2. Без неа побудалев тотално.
што да напраам, кажујте со време.
Ме интересира многу Вашето мислење околу ова !!!
:lud::wub::lud::wub::lud::wub:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom