Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Значи вака, дали е нормално при долга предигра со девојката во периоди кога пенисот не добива доволно внимание (пример при бакнување) да не е 100% тврд или пак да се спушти? Ви се случува и вас? Можете и во ПП да ми одговорите ако не сакате јавно. Фала.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Значи вака, дали е нормално при долга предигра со девојката во периоди кога пенисот не добива доволно внимание (пример при бакнување) да не е 100% тврд или пак да се спушти? Ви се случува и вас? Можете и во ПП да ми одговорите ако не сакате јавно. Фала.
Коска ми е брате цело време, и после свршување дури.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Значи вака, дали е нормално при долга предигра со девојката во периоди кога пенисот не добива доволно внимание (пример при бакнување) да не е 100% тврд или пак да се спушти? Ви се случува и вас? Можете и во ПП да ми одговорите ако не сакате јавно. Фала.
Бро мозокот ти е мастер секс орган, од таму иде главна команда за пумпање крв...Така да ти мисли на него и коа има само бакнување
Ми се случувано ако не ми е до секс, а морам зш на жена коа и се сака опасна може да биде...:unsure:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Бро мозокот ти е мастер секс орган, од таму иде главна команда за пумпање крв...Така да ти мисли на него и коа има само бакнување
Ми се случувано ако не ми е до секс, а морам зш на жена коа и се сака опасна може да биде...:unsure:
Кога реков пенисот не добива доволно внимание не мислев на внимание од мене, туку од девојката :icon_lol:
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Кога реков пенисот не добива доволно внимание не мислев на внимание од мене, туку од девојката :icon_lol:
Јасно, јасно али стимулансот не игра главна улога во одржување на ерекција тоа сакав да ти кажам, дека повеќе зависи од тебе/мозок.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Да се разбереме поубаво. На почетокот на предиграта и мене ми е тврд, меѓутоа проблемот е кога првата фаза од предиграта (бакнување, фаќање...) многу се завлекува без да се премине на наредна фаза (орал)... Кога тоа се случува на "членов" некако му се здосадува и омекнува (не целосно).
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Во право си за се, ама не ни сме имале односи, ниту пак со некој друг пред него, и како може да не сум невина тоа ме чуди што така ми кажа..и сеа се прашувам дали е можно само што 1 или 2 прсти ми стави и тоа не мн длабоко да ме скинал О.о
Можно е самата да си се скинала, при некаква активност (трчање, скокање, играње каде што се ширеле нозете...). И точно е што велат дека не сите крварат при првиот однос.

А дечко ти секако се лути: 3 години си во врска со него, а дури сега почнувате да имате секс. Јасно е дека ќе полуди кога ќе види дека „не си невина“ (т.е. дека немаш химен) - секој би помислил дека во текот на тие три години си се сексала со друг и затоа не си му барала и нему (срамежливост не постои - или сакаш или не сакаш).

Кога ќе дојде, седни го на муабет и кажи му сè отворено, како и дека сакаш да продолжиш со него. Ако тој сака, ќе треба да прифати дека си невина или дури и нека си мисли дека си се сексала со друг претходно, но дека од сега натаму ќе се сексаш само со него. Ако и понатаму се лути - раскинете; нема потреба да си со некого којшто те обвинува за нешто за што не си виновна.


Со лесно.[DOUBLEPOST=1400351131][/DOUBLEPOST]
Да се разбереме поубаво. На почетокот на предиграта и мене ми е тврд, меѓутоа проблемот е кога првата фаза од предиграта (бакнување, фаќање...) многу се завлекува без да се премине на наредна фаза (орал)... Кога тоа се случува на "членов" некако му се здосадува и омекнува (не целосно).
А што е со пенетрацијата? Ја има ли?

Ако да, нема што да се грижиш.

Ако не, нека ја има и пак нема што да се грижиш.
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
12
Dobiv vo cetvrtok, i mi zavrsi vo ponedelnik-vtornik. Vo sredata(minimalni sansi za bremenost) imav odnosi so bivsiot( bilder kade porano ima zemano hemija i imam slusano tie so zimaat deka ne se svesni koga ke svrsat). Imavme mn dolgo vreme sex okolu pola saat i na kraj za da svrsi nemozes pred mene da svrsi i mene mi dojde nezgodno i mu rekov da odi vo wc da svrsi kade i me poslusa. Od koga ispadna onaka cudno samo kazha tesko na soljata so svrsil na nea so mi e mn cudno.. Go prasav dali navistina svrsil vo wc i on reche mn normalno kade i mn pati go prasuvav i celo vreme negirase deka svrsil vo mene.. se plasam od toa da ne ima svrseno nesvesno vo mene bidejki za 22 dena nema da bidam tuka i nz so bi pravela potoa.. Kako mozham najrano da otkrijam dali ima neshto?
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
124
Поени од реакции
214
Здраво луѓе нова сум на форумов, причината поради која ви пишувам е следново: во врска сум веќе 3 години, прилично долго време со дечко ми и немаме односи пошто јас бев многу затворена и срамежлива но со тек на време почнав да се опуштам и малце по малце почнавме, и коа ми стави прсти ми вика: ти не си невина О.о за информација крв ми нема потечено никогаш ама знам дека немора да значи дека крв мора да ти потече.Јас се извадив од памет пошто со никој ништо немам правено освен со него ова шо почнавме, а он мисли дека сум имала со претходниот и не ми верува. Секс сеуште сме немале, се раскаравме ради тоа, он е у странство у понеделник доаѓа и сигурно ке се деси нешо коа ке дојде, али мене ми е незгодно не сакам така да мисли, а незнам и јас сеа на што сум да не ме скинал некако со прсти појма неам помош ве молам како да знам сеа дали сум скината или не ? а на него тоа мн му е битно да ми бил прв али излеа не е баш најискусен као шо се праи и иди докажи му сеа невина дека сум :(
Што си должна да се докажуваш? Ти ако не си невина би можела ли да издржиш без секс 3 години во врска? Нека си ја уклучи малку логиката тој кретенот :tapp:
Инаку не е ништо страшно ако е без крв првиот пат. И кај мене беше исто. Ни крив ни кој знае колку болка. Тој сепак си знаеше дека ми е прв. Се осеќа тоа, ако малку од малку се разбра.
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
Не ми се верува дека има толку закочени суштества на планетава, истите такви шо и се курча на женската оти не била невина се деца од петти брак на мајка му.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Какви муабети, страшно....:unsure:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Dobiv vo cetvrtok, i mi zavrsi vo ponedelnik-vtornik. Vo sredata(minimalni sansi za bremenost) imav odnosi so bivsiot( bilder kade porano ima zemano hemija i imam slusano tie so zimaat deka ne se svesni koga ke svrsat). Imavme mn dolgo vreme sex okolu pola saat i na kraj za da svrsi nemozes pred mene da svrsi i mene mi dojde nezgodno i mu rekov da odi vo wc da svrsi kade i me poslusa. Od koga ispadna onaka cudno samo kazha tesko na soljata so svrsil na nea so mi e mn cudno.. Go prasav dali navistina svrsil vo wc i on reche mn normalno kade i mn pati go prasuvav i celo vreme negirase deka svrsil vo mene.. se plasam od toa da ne ima svrseno nesvesno vo mene bidejki za 22 dena nema da bidam tuka i nz so bi pravela potoa.. Kako mozham najrano da otkrijam dali ima neshto?
За вакви ко тебе што се е**т со бивши па се каат да не им го истуриле внатре, имам да кажам само три точки ...
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Dobiv vo cetvrtok, i mi zavrsi vo ponedelnik-vtornik. Vo sredata(minimalni sansi za bremenost) imav odnosi so bivsiot( bilder kade porano ima zemano hemija i imam slusano tie so zimaat deka ne se svesni koga ke svrsat). Imavme mn dolgo vreme sex okolu pola saat i na kraj za da svrsi nemozes pred mene da svrsi i mene mi dojde nezgodno i mu rekov da odi vo wc da svrsi kade i me poslusa. Od koga ispadna onaka cudno samo kazha tesko na soljata so svrsil na nea so mi e mn cudno.. Go prasav dali navistina svrsil vo wc i on reche mn normalno kade i mn pati go prasuvav i celo vreme negirase deka svrsil vo mene.. se plasam od toa da ne ima svrseno nesvesno vo mene bidejki za 22 dena nema da bidam tuka i nz so bi pravela potoa.. Kako mozham najrano da otkrijam dali ima neshto?
Прочитај тема контрацепција ама колку што знам сега касно ти е да зимаш било што...а најрано откивање е од прилика 21 дена така да... а и шансите не се големи за забременување од еднаш окулу 10% се за 20-25 жена за постари и помалку.[DOUBLEPOST=1400416902][/DOUBLEPOST]
Можно е самата да си се скинала, при некаква активност (трчање, скокање, играње каде што се ширеле нозете...). И точно е што велат дека не сите крварат при првиот однос.

А дечко ти секако се лути: 3 години си во врска со него, а дури сега почнувате да имате секс. Јасно е дека ќе полуди кога ќе види дека „не си невина“ (т.е. дека немаш химен) - секој би помислил дека во текот на тие три години си се сексала со друг и затоа не си му барала и нему (срамежливост не постои - или сакаш или не сакаш).

Кога ќе дојде, седни го на муабет и кажи му сè отворено, како и дека сакаш да продолжиш со него. Ако тој сака, ќе треба да прифати дека си невина или дури и нека си мисли дека си се сексала со друг претходно, но дека од сега натаму ќе се сексаш само со него. Ако и понатаму се лути - раскинете; нема потреба да си со некого којшто те обвинува за нешто за што не си виновна.
.
Има и химени со голема дупка па дури и жени и без химен. Тоа е вродено и немора да е од активност.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Dobiv vo cetvrtok, i mi zavrsi vo ponedelnik-vtornik. Vo sredata(minimalni sansi za bremenost) imav odnosi so bivsiot( bilder kade porano ima zemano hemija i imam slusano tie so zimaat deka ne se svesni koga ke svrsat). Imavme mn dolgo vreme sex okolu pola saat i na kraj za da svrsi nemozes pred mene da svrsi i mene mi dojde nezgodno i mu rekov da odi vo wc da svrsi kade i me poslusa. Od koga ispadna onaka cudno samo kazha tesko na soljata so svrsil na nea so mi e mn cudno.. Go prasav dali navistina svrsil vo wc i on reche mn normalno kade i mn pati go prasuvav i celo vreme negirase deka svrsil vo mene.. se plasam od toa da ne ima svrseno nesvesno vo mene bidejki za 22 dena nema da bidam tuka i nz so bi pravela potoa.. Kako mozham najrano da otkrijam dali ima neshto?
Оф Боже, кои причи.
Бившиот ако ти земал стероиди на времето (како и добри 90% од дечкиве што вежбаат, а поима си немаат со што уствари се боцкаат), секакви срања можат со телото да му се случат, али да не се осети кога ќе сврши - НЕ.
Со стероиди, ваљда на таа хемија мислиш, се покачува тестостеронот кога ги земаат, можат и по 10 пати на ден да свршат. Кога не земаат, што е случај со тебе, дека бившиот не земал моментално, хормонот се намалува и потешко му е да сврши. Не те лаже детето, уживај.

Е сега, се надевам дека ти е многу полесно во животот.
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
12
Оф Боже, кои причи.
Бившиот ако ти земал стероиди на времето (како и добри 90% од дечкиве што вежбаат, а поима си немаат со што уствари се боцкаат), секакви срања можат со телото да му се случат, али да не се осети кога ќе сврши - НЕ.
Со стероиди, ваљда на таа хемија мислиш, се покачува тестостеронот кога ги земаат, можат и по 10 пати на ден да свршат. Кога не земаат, што е случај со тебе, дека бившиот не земал моментално, хормонот се намалува и потешко му е да сврши. Не те лаже детето, уживај.

Е сега, се надевам дека ти е многу полесно во животот.


Blagodaram mn stv mi olesni mnogu..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom