Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Благо кажано, се плашам од неговите особено од мајка му. Сум слушала муабети дека е малку незгодна и дигната жена и мислам дека ради неа не ме вика. Во најмала рака- тие се богати, а јас средно и така и така просечни примања. Е тоа е проблем. Што ако е мамино синче?
Друго, понекогаш се чувствувам запоставено. Се фативме на денот на мојот роденден и иако знаеше дека ми е не ми подари ништо. Нема врска пресно беше. Исто и за Св.Валентин исто и за 8ми март... По роднини не ме шета ни за Прочка ни за Велигден. За Велигден поправо прошетавме кај сите мои блиски роднини, а од негова страна ни кај него дома а камоли кај некој друг. И ај што да мислам. Бтв му се скарав сношти :unsure:
Za setanjeto po rodnini aj da go zanemarime toj fakt,iako ne e fer od negova strana poso kako sto kazuvas ti si go setala po tvoi rodnini a toj ne te pokanil ni kaj nego,a kamoli da te proseta po rodnini. Tuku drugo mi bese muabetov. Velis ne ti podaril nisto ni za rodenden,ni za valentin,pa duri ni za osmi mart.....hmmmm jas mislam deka ne treba da ima nekoja prigoda za da se podari nesto. Toa se pravi ponekogas onaka od sto ja sakame licnosta,od sto ni e bliska,sakame bez povod i pricina da ja iznenadime sakanata osoba so podaro. A toa sto ne ti podaril ni za rodenden,ni za valentin i osmi mart ednostavno znaci deka ne te ceni kako osoba. Plus faktot sto ima takva majka ne e za zanemaruvanje. Taa vrska unapred e osudena na propast. Moj sovet,sto nemora da znaci deka treba da go prifatis e da postepeno.se oddalecis od nego i bezbolno da se razdelite i da si najdes nekoj sto ke ti posveti vnimanie i ke te ceni:)
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Благо кажано, се плашам од неговите особено од мајка му. Сум слушала муабети дека е малку незгодна и дигната жена и мислам дека ради неа не ме вика. Во најмала рака- тие се богати, а јас средно и така и така просечни примања. Е тоа е проблем. Што ако е мамино синче?
Друго, понекогаш се чувствувам запоставено. Се фативме на денот на мојот роденден и иако знаеше дека ми е не ми подари ништо. Нема врска пресно беше. Исто и за Св.Валентин исто и за 8ми март... По роднини не ме шета ни за Прочка ни за Велигден. За Велигден поправо прошетавме кај сите мои блиски роднини, а од негова страна ни кај него дома а камоли кај некој друг. И ај што да мислам. Бтв му се скарав сношти :unsure:

Зашто му се скара? И жити све, само немој да кажеш дека у мај му се скара ради 8 март
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Благо кажано, се плашам од неговите особено од мајка му. Сум слушала муабети дека е малку незгодна и дигната жена и мислам дека ради неа не ме вика. Во најмала рака- тие се богати, а јас средно и така и така просечни примања. Е тоа е проблем. Што ако е мамино синче?
Друго, понекогаш се чувствувам запоставено. Се фативме на денот на мојот роденден и иако знаеше дека ми е не ми подари ништо. Нема врска пресно беше. Исто и за Св.Валентин исто и за 8ми март... По роднини не ме шета ни за Прочка ни за Велигден. За Велигден поправо прошетавме кај сите мои блиски роднини, а од негова страна ни кај него дома а камоли кај некој друг. И ај што да мислам. Бтв му се скарав сношти :unsure:
Планираш свадба со него, па мора сите празници да си се шетате еден кај друг, ко брачен пар?
Мене ми е нијанса над преглупо тоа.
8ми март е ден на жените, мајките. Ти си едно од овие? Не си секако. Нема што да се осеќаш запоставено. Ти му купуваш нему поклони за роденден, Валентајн?
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Чил малце девојче,не му ги јади нервите на момчето,а и своите за глупости.Еве јас на пример,у просек женска ми дали 2-3 пати у месецот ја викам кај мене пошто речиси стално имам некој дома.Не дека на моите им смета,баш спротивно али еве ја нејќам.И она коа ме вика кај нејзе прашувам дали е сама пошо ете глупо ми е.Дај озбилно не се понашај како да сте во брак само ќе си ја заебете врската.Еве на брат ми со бившата абе гајле немаа,таа цел ден кај нас,тој кај неа,мислиш снаа у куќа имавме.Уште немаа ни три месеци одено таа почна да го вика на ручеци да се упознал со мајка и,па со татко и,полубраќата,маќеата..Викенд дојде тие легнале пред телевизор.Најдобрата другарка на оваа и се скара пошо не и посветуваше пажња,брат ми скоро престана со друштво да искача,му се испонаљутија пола и више другари.И шо,се дрнкаа ко пензионери 2 и пол години и раскинаа од досада која самите си ја створија.
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Од тоа дека не те вика дома, дојдовме до тоа дека не ти купувал поклони... зошто нели внимание се покажува само со поклон...
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Abe, a koa si u seriozna vrska, ne treba da planiras svadba? :-D

@tigrica92 a kolku vreme se znaete? Znaci ne idenje nego znaenje.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Благо кажано, се плашам од неговите особено од мајка му. Сум слушала муабети дека е малку незгодна и дигната жена и мислам дека ради неа не ме вика. Во најмала рака- тие се богати, а јас средно и така и така просечни примања. Е тоа е проблем. Што ако е мамино синче?
Друго, понекогаш се чувствувам запоставено. Се фативме на денот на мојот роденден и иако знаеше дека ми е не ми подари ништо. Нема врска пресно беше. Исто и за Св.Валентин исто и за 8ми март... По роднини не ме шета ни за Прочка ни за Велигден. За Велигден поправо прошетавме кај сите мои блиски роднини, а од негова страна ни кај него дома а камоли кај некој друг. И ај што да мислам. Бтв му се скарав сношти :unsure:
Aј вака да ми ти кажам јас едно. Ти се водиш по зборувањето на останатите ? Тоа ти е најголема грешка.. Запознај го човекот па потоа му суди.. Не се води по туѓите мислења. Тоа можеби е кажано од љубомора што не значи дека е така.
Друга работа, зошто сакаш да те води дома после 6 месеци врска? Поради која причина? Па и јас после 6 месеци врска не го водев мојот партнер дома, дали тоа мора да значи нешто? Исто и тој. Значи треба да се запознаете што подобро за да може да те води секој ден кај него. Јас и тој од кога се запознавме подобро започна да ме води дома. Што мислам дека е во ред тоа.
Не паничи на празно, има време. 6 месеци сте заедно.
А и да, кога некоја девојка ќе ми рече ми купи поклон за 8 март затоа што е празник на сите девојќи автоматски ми се превртуваат цревата.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Како бе можеш да се лутиш што не те носи дома!??? Јас мојот бивши го носев дома и откако раскинавме реков дека веке никој нема да носам дома освен кога ке ме бара некој за жена па тогаш да ги запознае моите. Може и он се има изгорено како мене. Си разговарала со него на таа тема? Си го прашала што мисли во врска со идењето по дома и по роднини? Ти секој дечко го разнесуваш кај сите????
Оф Божеее .....
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
@tigrica92 Што изводуваш, ти со него ли одиш, со неговите ли. Зошто да те носе дома после 6 месеци? Ќе те зима за жена?!

Терај си со него и додека можиш избегнувај секакви фамилијарни собиранки. Утре ако раскините, зар секој твој нареден дечко ќе го шеташ по роднини? Глупости.

А за тоа зошто не ти купува поклони, не знам што да ти кажам. Може не си му толку мила и драга за да ти поклони нешто од срце. Или ти за поклони ги сметаш само скапите работи? Ти поклонил ли некогаш цвет?
По твојот муабет за кој бил богат, кој не, наликуваш на спонзоруша. На вистинската љубов материјалните средства не и се битни.
Тоа да во право си никој претходен дечко не сум го носела дома и јас така мислев ама со овој е поинаку. И не дека ми се битни материјални ствари туку едноставно ми е безвеза имам сестра 5 год помала од мене значи дечкото нејзин за секој повод и приредува прекрасни изненадувања а мене ми е безвезе оти е да не речам смотан мојов. Плус за род му подарив рачен саат, вино и парфем... саатот ни еднаш го нема ставено и кога го прашав зш не го носи ми рече друго е д аносиш саат од 10 евра а друго е од 100евра демек неговиот толку бил. Муабетот ми е не знај чест да напрај нз нз како да с е изразам...[DOUBLEPOST=1399632049][/DOUBLEPOST]
Планираш свадба со него, па мора сите празници да си се шетате еден кај друг, ко брачен пар?
Мене ми е нијанса над преглупо тоа.
8ми март е ден на жените, мајките. Ти си едно од овие? Не си секако. Нема што да се осеќаш запоставено. Ти му купуваш нему поклони за роденден, Валентајн?
Значи дааа, барем за св валентин едно цвеќе од 50 денари колку за внимание да ми имаше. Ништо од тоа. Крај краева ни моите подароци не ги користи......[DOUBLEPOST=1399632133][/DOUBLEPOST]
Abe, a koa si u seriozna vrska, ne treba da planiras svadba? :-D

@tigrica92 a kolku vreme se znaete? Znaci ne idenje nego znaenje.
Секако дека треба да планираш...колку време се знаеме околу 1 година.[DOUBLEPOST=1399632243][/DOUBLEPOST]
Aј вака да ми ти кажам јас едно. Ти се водиш по зборувањето на останатите ? Тоа ти е најголема грешка.. Запознај го човекот па потоа му суди.. Не се води по туѓите мислења. Тоа можеби е кажано од љубомора што не значи дека е така.
Друга работа, зошто сакаш да те води дома после 6 месеци врска? Поради која причина? Па и јас после 6 месеци врска не го водев мојот партнер дома, дали тоа мора да значи нешто? Исто и тој. Значи треба да се запознаете што подобро за да може да те води секој ден кај него. Јас и тој од кога се запознавме подобро започна да ме води дома. Што мислам дека е во ред тоа.
Не паничи на празно, има време. 6 месеци сте заедно.
А и да, кога некоја девојка ќе ми рече ми купи поклон за 8 март затоа што е празник на сите девојќи автоматски ми се превртуваат цревата.
Едноставно сакам да знам кој е проблемот значи го прашувам има некој проблем ни другари не води дома а камоли мене (освен за името да ), ми вели нема ништо епа ај велам ќе дојдам на кафе, и одма врти темии еј чоек вака онака за инает сега велиш....значи има сепак нешто.[DOUBLEPOST=1399632304][/DOUBLEPOST]
Како бе можеш да се лутиш што не те носи дома!??? Јас мојот бивши го носев дома и откако раскинавме реков дека веке никој нема да носам дома освен кога ке ме бара некој за жена па тогаш да ги запознае моите. Може и он се има изгорено како мене. Си разговарала со него на таа тема? Си го прашала што мисли во врска со идењето по дома и по роднини? Ти секој дечко го разнесуваш кај сите????
Оф Божеее .....
Изгорено? Значи се изгорил порано да, ама мислам дека го спомнав фактот оти и бившата со која имал врска долга 6 год не ја носел.
 
Последно уредено:

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Едноставно сакам да знам кој е проблемот значи го прашувам има некој проблем ни другари не води дома а камоли мене (освен за името да ), ми вели нема ништо епа ај велам ќе дојдам на кафе, и одма врти темии еј чоек вака онака за инает сега велиш....значи има сепак нешто.
Изгорено? Значи се изгорил порано да, ама мислам дека го спомнав фактот оти и бившата со која имал врска долга 6 год не ја носел.
Искрено мислам дека делуваш нападно со ова идењево по дома, сама кажуваш дека не носи ни другари дома, ни па бившата со која идел 6 години не ја носел, значи не е до тебе, со сите е таков и нема потреба да се замараш со тоа.
Уште па тоа што сама си се каниш со зборовите "епа ај ќе дојдам на кафе", чоече не знам за другите ама мене ова ми звучи ептен некултурно и нападно.
И крај краева, ете те викнал на именден, по мене и тоа е доволно, не знам зошто имаш потреба нонстоп да те вика по дома, а уште и се лутиш зошто не те носел по роднини за Велигден? Девојко, јас никогаш не сум одела по роднини за празници, ниту пак сум ги мкнела некого по мои роднини, и зборувам за врски кои биле подолги од 6 месеци, и стварно не сфаќам зошто го гледаш тоа како проблем, за мене лично проблем би било некој да ме тера да одам по роднини.
Ако нешто треба да те загрижува, тоа е фактот што не сакал ни да го стави саатот на рака и да го поноси барем некој ден, чисто од почит и тоа го оправдал со зборовите дека не било исто саат од 10 и 100 евра. Е ова е проблем, а не неодењето по роднини и невикањето дома.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
@tigrica92 Тебе поголем проблем ти е однесувањето на дечко ти отколку идењево по дома. За мене на пример би било голема навреда тоа што тој ти го кажал на тебе во врска со саатот "друго е да носиш саат од 10 евра а друго е од 100евра" ... муабетов е стварно без врска, штом идете 6 месеци тогаш тој знае кој е твојот стандард и изјавава негова е крајно некултурна.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.101
Поени од реакции
13.647
А да си ги олабавите дечковците малку? Ја да сум на место кај што некиј ќе ме прави да се осетам виновно зашо не сум купила нешто или не сум викнала некиј кај мене дома одма би киднала!
Дали има добар однос со тебе, те сака, почитува, не те понижува, не те вара, тепа...? Тоа не е доволен доказ дека му значиш? Мора да ти купи нешто??? Јас на мојот дечко за првиот роденден му напраив торта, што не беше ни јадлива скоро, па сигурна сум дека многу поише му значи отколку да му купев јакна од 500€!
Љубовта не е во поклоните, туку во бакнежите!
А за фамилијата...верувај ќе дојде момент кога ќе бегаш од неа, зашто брзаш? :P
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Плус за род му подарив рачен саат, вино и парфем... саатот ни еднаш го нема ставено и кога го прашав зш не го носи ми рече друго е д аносиш саат од 10 евра а друго е од 100евра демек неговиот толку бил. Муабетот ми е не знај чест да напрај нз нз како да с е изразам...
Не, туку е разгалено мамино синче и ропак. Тоа му е изразувањето. А ова што ти го рекол е ниско и апла некултурно, али можда детето не знае за повеќе, не е он крив.
Ако ти смета неговиот однос, што не ти посветува внимание, и што ти се понаша вака, слободно раскини му.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Сакал саат од 100 евра па јас да сум како тебе ќе му кажам мајка ти нека ти купи од 1000 евра и со него да се обесиш. :свиркам:
Па уште и го нарекуваш дечко. Што и да направиш се џабе со еден збор он си кажал каков тип е.
Тежок сељак на кој му е поважно да му се подари нешто скапо отколку нешто скромно подарено од срце.
Јас да сум имал ваква женска ќе сум ја откачил после тоа понижување дека подарокот не вреди.

Мене ми подари слушалки и сега да плачам зошто не биле beats. Ги чувам 7 год, си купив и други ама тие од неа ми се најубави. :D
Мразам носење кај роднини на празници, свадби и други свечености и такви лигави работи.

Мразам и скапи подароци како што гледам сега им купуваат ајфони, армани часовници,... па и се сликаат да се пофалат. :facepalm:
Не вреди да трошиш време да пишуваш за таков сељак. Мислам дека е со тебе е само за забава. Некој што те сака и смоки од 5 ден да му подариш ќе ги гледа како дијаманти. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom