Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Мака ми е да ги цитирам сите, скоро сите делите исто мислење.
Јас не реков дека веднаш ќе идам кај бившиот, иако уште ме сака.А и да се вратам, што мислам не е можно, не би ми била врската лоша.Идевме цели две години,знам како дише,знам се.И да ме прегазел со моторот или да ми ја врзел една? Серионо?Во овие цели две години ми се нема ниту развикано, а камоли удрено за да ме боли.Кога се раскаравме, кога му раскинав ме подудри малку, значи ни ш од шамар немаше, јас го ишамарив убо, тоа беше најпресно од нашата врска.На почетокот, скоро нецели 2 години беше како сон, едноставно коа ќе го видам знаете какви чувства имам иии посилно е од мене..
А со вториот ме врзуваат некои чувства, но сепак кажав не сакам некој толку нежен, што се лигави по цело време.Од кожа ме вади кое ќе вика, срце, муце, златоо мое, леле еј.Или на секој втор збор знаеш колку те сакам?Аман дечко, чил малку.Имам речено дека ми е глупаво тоа, али на тоа враќа, што, демек да не сакаш да бидеш третирана како во минатата врска.Кутриов си има створено приказна дека јас сум трпелаа премногу во таа врска, али било далеку од така.
Си се тешам дека ова ми се само минливи чувства, не сакам да брзам.
Леле со кои зборови си го опишуваш сегашниов, алал да ти е.
Муле, нежен, кутар, лигав. :D
Те молам, остави го детево, нека си ја покажува нежноста и љубовта кон некоја друга, тебе не ти одговара таков тип.
А што се однесува за бившиот, како знаеш дека тој уште те сака? Мислам, ти кажал, ти покажал некако, во глава си му, не ми е јасно.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мака ми е да ги цитирам сите, скоро сите делите исто мислење.
Јас не реков дека веднаш ќе идам кај бившиот, иако уште ме сака.А и да се вратам, што мислам не е можно, не би ми била врската лоша.Идевме цели две години,знам како дише,знам се.И да ме прегазел со моторот или да ми ја врзел една? Серионо?Во овие цели две години ми се нема ниту развикано, а камоли удрено за да ме боли.Кога се раскаравме, кога му раскинав ме подудри малку, значи ни ш од шамар немаше, јас го ишамарив убо, тоа беше најпресно од нашата врска.На почетокот, скоро нецели 2 години беше како сон, едноставно коа ќе го видам знаете какви чувства имам иии посилно е од мене..
А со вториот ме врзуваат некои чувства, но сепак кажав не сакам некој толку нежен, што се лигави по цело време.Од кожа ме вади кое ќе вика, срце, муце, златоо мое, леле еј.Или на секој втор збор знаеш колку те сакам?Аман дечко, чил малку.Имам речено дека ми е глупаво тоа, али на тоа враќа, што, демек да не сакаш да бидеш третирана како во минатата врска.Кутриов си има створено приказна дека јас сум трпелаа премногу во таа врска, али било далеку од така.
Си се тешам дека ова ми се само минливи чувства, не сакам да брзам.
Болдот ме потсеќа на она коа жената е цела отечена од мавање, и кога ја прашуваат зошто е таква одговара „по скали паднав“ :facepalm::facepalm::facepalm:
Сеа врати му се и почекај да те убие ко оној у Србија што ја претепа до смрт таа некоја манекенка...

Уствари твоиве постови не ми изгледаат ко да бараш совет, туку ко да бараш начин на кој самата ќе се убедиш дека враќањето кај бившиот е исправна работа, зошто се ми се чини дека одлуката да раскинеш со сегашниот и да му се вратиш на бившиот веќе ти е донесена.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Мака ми е да ги цитирам сите, скоро сите делите исто мислење.
Јас не реков дека веднаш ќе идам кај бившиот, иако уште ме сака.А и да се вратам, што мислам не е можно, не би ми била врската лоша.Идевме цели две години,знам како дише,знам се.И да ме прегазел со моторот или да ми ја врзел една? Серионо?Во овие цели две години ми се нема ниту развикано, а камоли удрено за да ме боли.Кога се раскаравме, кога му раскинав ме подудри малку, значи ни ш од шамар немаше, јас го ишамарив убо, тоа беше најпресно од нашата врска.На почетокот, скоро нецели 2 години беше како сон, едноставно коа ќе го видам знаете какви чувства имам иии посилно е од мене..
А со вториот ме врзуваат некои чувства, но сепак кажав не сакам некој толку нежен, што се лигави по цело време.Од кожа ме вади кое ќе вика, срце, муце, златоо мое, леле еј.Или на секој втор збор знаеш колку те сакам?Аман дечко, чил малку.Имам речено дека ми е глупаво тоа, али на тоа враќа, што, демек да не сакаш да бидеш третирана како во минатата врска.Кутриов си има створено приказна дека јас сум трпелаа премногу во таа врска, али било далеку од така.
Си се тешам дека ова ми се само минливи чувства, не сакам да брзам.
Si go zgrrsila mestoto,obratise na psiholog za pomos....
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Дечки јас имам ( не баш голем но сепак) проблем. Значи со дечкото одиме 6 месеци знам се за него тој за менеедноставно можам да речам дека сме сродни души заедно работиме заедно одиме секаде. Но проблемот е што никогаш не ме викнал дома, претходно имаше девојка 6 години исто и неа не ја носел само за имина и по такви поводи, знам дека живее со мајка и татко освен што бев вчера за името се разбира еден и единствен пат па ве замолувам за мислење што може да е проблемот тука?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Дечки јас имам ( не баш голем но сепак) проблем. Значи со дечкото одиме 6 месеци знам се за него тој за менеедноставно можам да речам дека сме сродни души заедно работиме заедно одиме секаде. Но проблемот е што никогаш не ме викнал дома, претходно имаше девојка 6 години исто и неа не ја носел само за имина и по такви поводи, знам дека живее со мајка и татко освен што бев вчера за името се разбира еден и единствен пат па ве замолувам за мислење што може да е проблемот тука?
Pa ednostavno nema problek tuka. Mozebi ne procenil seuste deka e vreme da te odnese doma kaj nego,ili ednostavno nezgodno mu e da te nosi kaj nego doma. Eve imam drugar koj odi so tipkata gidina ipol i ne ja odnel doma. Koga go orasav,snaes sto mi rece? Deka ednostavno se srami da ja odnese doma.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.529
Поени од реакции
33.723
Kaj se ebete? Po parkovi? Vo kola? Kaj tebe?
Zapali go do stepen gorenje.. niz spalnata na negovite ako treba ke te pomine za kaj nego u soba.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Дечки јас имам ( не баш голем но сепак) проблем. Значи со дечкото одиме 6 месеци знам се за него тој за менеедноставно можам да речам дека сме сродни души заедно работиме заедно одиме секаде. Но проблемот е што никогаш не ме викнал дома, претходно имаше девојка 6 години исто и неа не ја носел само за имина и по такви поводи, знам дека живее со мајка и татко освен што бев вчера за името се разбира еден и единствен пат па ве замолувам за мислење што може да е проблемот тука?
Можда такви се неговите, сличен "проблем" имаа едни мои пријатели баш, само они не се замараа со тоа толку. И на едните и на другите родителите не им беа премногу оптимистични за запознавање со партнерот на детето, па чим и претходната не ја носел значи ваљда до тоа е. Сакам да кажам дека можеби не е до него, ниту пак дека крие нешто или му е незгодно, може само си ги познава доволно неговите за да знае дека не се од тој тип.

Е сега ако не те носи дома ни кога е сам, може малце да е чудно, али ипак ако е точно тоа дека нејќе да те носи дома поради родителите, можда тие имаат некој нестандарден период на одење дома и на работа, т.е можат да се вратат дома во било кое време од денот. Значи може да е некоја семејна работа, не љубовен проблем :)

Крај краева може само да нагаѓаме, ако толку ти е тапа тоа, збори си со него. Само не му кажувај индиректно жити све, да не добиеш искривен одговор и погрешно да закључиш.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Дечки јас имам ( не баш голем но сепак) проблем. Значи со дечкото одиме 6 месеци знам се за него тој за менеедноставно можам да речам дека сме сродни души заедно работиме заедно одиме секаде. Но проблемот е што никогаш не ме викнал дома, претходно имаше девојка 6 години исто и неа не ја носел само за имина и по такви поводи, знам дека живее со мајка и татко освен што бев вчера за името се разбира еден и единствен пат па ве замолувам за мислење што може да е проблемот тука?
Како што гледаш, не е дека *никогаш* не те викнал дома.

Ако после 6 месеци те викнал кај него дома за именден, *пред неговите*, тоа веројатно значи дека смета дека сте сериозни. После 6 месеци, апсолутно има право така да мисли, но дали ти така мислиш?

Зборувај со него за овие работи. Ако сте сродни души не би требало да има проблем да зборувате за што и да е. И секогаш, пред да се обратиш тука, обрати се кај него, бидејќи тој те знае и тебе и твоите ситуации многу подобро отколку кој и да е овде.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Мака ми е да ги цитирам сите, скоро сите делите исто мислење.
Јас не реков дека веднаш ќе идам кај бившиот, иако уште ме сака.А и да се вратам, што мислам не е можно, не би ми била врската лоша.Идевме цели две години,знам како дише,знам се.И да ме прегазел со моторот или да ми ја врзел една? Серионо?Во овие цели две години ми се нема ниту развикано, а камоли удрено за да ме боли.Кога се раскаравме, кога му раскинав ме подудри малку, значи ни ш од шамар немаше, јас го ишамарив убо, тоа беше најпресно од нашата врска.На почетокот, скоро нецели 2 години беше како сон, едноставно коа ќе го видам знаете какви чувства имам иии посилно е од мене..
А со вториот ме врзуваат некои чувства, но сепак кажав не сакам некој толку нежен, што се лигави по цело време.Од кожа ме вади кое ќе вика, срце, муце, златоо мое, леле еј.Или на секој втор збор знаеш колку те сакам?Аман дечко, чил малку.Имам речено дека ми е глупаво тоа, али на тоа враќа, што, демек да не сакаш да бидеш третирана како во минатата врска.Кутриов си има створено приказна дека јас сум трпелаа премногу во таа врска, али било далеку од така.
Си се тешам дека ова ми се само минливи чувства, не сакам да брзам.
Зависи какви приоритети и преференци имаш ... најдобро е да бидеш со некој на кој му е стало за твоите размисли и твојот живот а кој истовремено има свои, и те привлекува.
Според муабетов, све тоа не е ни првиов, ни вториов.
Со првиот ти било интересно и ти се допаѓал каков е самоуверен и интересен, ама тоа не е доволно за иднината која треба да ве чека.
Вториот бил таков и таков ... не се толку битни карактеристиките како такви. Битно е дали имате за што да разговарате и дали се привлекувате. Многу е лесно да си поминуваш интересно со некој, па и на подолг период. Искачате, смеење, лапање, зборење кој што ручал и такви глупости, гушкање, онака све е весело, романтично, глатко, вакво, онакво. Ако поминуваш низ нешто посериозно (болест, животни, професионални, семејни проблеми) или сакаш да градиш нешто посериозно (куќа, семејство), со кој ќе го споделиш и дискутираш тоа? Со тој првиот што те повредил (психички) или со вториов што сака само да дели нежности со било која?
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Леле да сум твоено "муле" и да дознаам дека вака си го играш таквото со мене не у бед бој,у ноќна мора ќе ти се претворам.Ако ти се гади од него откачи го и кажи му во лице тоа што мислиш,не да го праиш од гомно подоле по форуми.Во најмала рака што те третира како човек со почит и достоинство не го заслужува тоа.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Можда памите што беше мојата љубовна приказна али ете ќе се дообјаснам пак.
Имав долга врска со таканаречен бед бој.Врската ни беше супер, беше онаков каков одсекогаш што сакав.Малку див, малку љубоморен, али во секој случај предобар.Се случи да почне да се понаша како ѓубре, и после неколку месеци таквото понашање резултира во разделба која него многу го здоболи и сеуште ме нема преболено.После тоа јас започнав врска со друго момче, кое не е лошо, за два месеци успеав колку-толку да го засакам, али е многу љубоморен и на моменти не го поднесувам, ме нервира како дише.
Е сега, после 2 и пол месеци во врска, почнав да мечтаам повторно за бившиот.Со него беше се предобро, возбудливо.Љубов, секс, мотори, адреналин, сигурност и све тоа.Ги кријам чувствата, знам не смеам да му се вратам, али многу ме влече таа дива врска која ја имав порано, да се разбериме без ќотек и такви ствари.Овој новиот е како муле, најискрено.Да тргниме настрана што е љубоморен, си живее во розов свет.Срце, муце , душо ми се превртува стомакот најискрено.
Не можам, немам никакви планови во иднина.Само едно знам, дека нема да направам ништо што излегува од контекс додека сум со овој во врска.
Совет?
Врати се кај тој што те третирал како што заслужуваш.
Не си праи филмови и не се срами од вистината.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Pa ednostavno nema problek tuka. Mozebi ne procenil seuste deka e vreme da te odnese doma kaj nego,ili ednostavno nezgodno mu e da te nosi kaj nego doma. Eve imam drugar koj odi so tipkata gidina ipol i ne ja odnel doma. Koga go orasav,snaes sto mi rece? Deka ednostavno se srami da ja odnese doma.
Реално јас сум го донесла дома еднаш - за Велигден. Имам зборено со него вели дека едноставно не е од тој тип да седи со женската дома дека едноставно му е поубаво да си седниме на кафенце или во кола крај краева одколку да затупуваме. Во ред тоа го сфаќам да финтава е во тоа што има посебен влез и седи на долен спрат а неговите горе. Нз зш би било проблем да ме викни на еден пола саат на кафе... и да не ме викна ни за Велигден така да ...
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Реално јас сум го донесла дома еднаш - за Велигден. Имам зборено со него вели дека едноставно не е од тој тип да седи со женската дома дека едноставно му е поубаво да си седниме на кафенце или во кола крај краева одколку да затупуваме. Во ред тоа го сфаќам да финтава е во тоа што има посебен влез и седи на долен спрат а неговите горе. Нз зш би било проблем да ме викни на еден пола саат на кафе... и да не ме викна ни за Велигден така да ...
Toa ne e i nekoj problem realno gledano. Na vas super vi odi. Ne sozdavajte problem tamo kade sto go nema,ne bidi sitnicar. Znaes sto e poentata denes??? Da najdes nekoj so pomalku maani,a ne nekoj idealen. Idealniot ne ke mozes da go najdes. Navratise nanazad na forumov da vidis kakvi se ne teski slucaevi ima,a ova vasevo ne e ni za spomnuvanje kako problem:) terajte si,ti treba da si srekna sto go imas:) i za izvinuvanje treba kafe da go castis:) i aj so lesno
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Toa ne e i nekoj problem realno gledano. Na vas super vi odi. Ne sozdavajte problem tamo kade sto go nema,ne bidi sitnicar. Znaes sto e poentata denes??? Da najdes nekoj so pomalku maani,a ne nekoj idealen. Idealniot ne ke mozes da go najdes. Navratise nanazad na forumov da vidis kakvi se ne teski slucaevi ima,a ova vasevo ne e ni za spomnuvanje kako problem:) terajte si,ti treba da si srekna sto go imas:) i za izvinuvanje treba kafe da go castis:) i aj so lesno
Благо кажано, се плашам од неговите особено од мајка му. Сум слушала муабети дека е малку незгодна и дигната жена и мислам дека ради неа не ме вика. Во најмала рака- тие се богати, а јас средно и така и така просечни примања. Е тоа е проблем. Што ако е мамино синче?
Друго, понекогаш се чувствувам запоставено. Се фативме на денот на мојот роденден и иако знаеше дека ми е не ми подари ништо. Нема врска пресно беше. Исто и за Св.Валентин исто и за 8ми март... По роднини не ме шета ни за Прочка ни за Велигден. За Велигден поправо прошетавме кај сите мои блиски роднини, а од негова страна ни кај него дома а камоли кај некој друг. И ај што да мислам. Бтв му се скарав сношти :unsure:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
@tigrica92 Што изводуваш, ти со него ли одиш, со неговите ли. Зошто да те носе дома после 6 месеци? Ќе те зима за жена?!

Терај си со него и додека можиш избегнувај секакви фамилијарни собиранки. Утре ако раскините, зар секој твој нареден дечко ќе го шеташ по роднини? Глупости.

А за тоа зошто не ти купува поклони, не знам што да ти кажам. Може не си му толку мила и драга за да ти поклони нешто од срце. Или ти за поклони ги сметаш само скапите работи? Ти поклонил ли некогаш цвет?
По твојот муабет за кој бил богат, кој не, наликуваш на спонзоруша. На вистинската љубов материјалните средства не и се битни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom